Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Nikon F100 - obiektywy G i m42

    Witam!

    Zastanawiam się nad zakupem lustrzanki analogowej, z tego co do tej pory poczytałem wynika że F100 jest bardzo dobre.
    i tu moje pytanie czy F100 współpracuje z obiektywami serii G (przysłona, AF, pomiar światła) czy tylko D.
    i obiektywami m42 (przez przejściówkę) czy dział pomiar światła i potwierdzenie ostrości (tak jak np. w D700).

    A może jest inne body (tańsze lub w podobnej cenie) które spełniałoby te warunki.

    Może być bez obsługi G ale z potwierdzeniem ostrości i pomiarem światła w m42 - to byłby może lepszy wybór.

    Dodano: a jak w tym względzie wygląda F90x ?
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 21-08-2016 o 12:19
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  2. #2

    Domyślnie

    Może F801s? Ja jeszcze używam F501, też mierzy z m42 i N80 (F80), ten z kolei działa z obiektywami G. Wszystkie są duuużo tańsze od F100, który mimo wszystko i tak chodzi mi po głowie

  3. #3

    Domyślnie

    Co nie co o nikonach i kompatybilności. http://www.kenrockwell.com/nikon/compatibility-lens.htm

    Ja bym kupił na twoim miejscu F80 (posiadam, nie narzekam, obiektywy G działają) tani i dobry. I do tego za groszę jakaś puszkę z gwintem M42, żeby móc ostrzyć na nieskończoność

  4. #4
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta
    Zastanawiam się nad zakupem lustrzanki analogowej, z tego co do tej pory poczytałem wynika że F100 jest bardzo dobre.
    i tu moje pytanie czy F100 współpracuje z obiektywami serii G (przysłona, AF, pomiar światła) czy tylko D.
    G będą działać. Ogólnie z głowy nie wymienię, ale te modele, które się już obsługiwało pokrętłami (a nie pierścieniem przysłony, bo ten trzeba było blokować) zapewne wszystkie będą obsługiwać, bo tu obsługa obiektywu była realizowana przez procesor, więc coupling nie ma znaczenia. Różnica będzie tylko w tym, czy zmierzą światło BEZ procesora - czyli w przypadku gołych pre-AI (bez couplingu) a więc także przy M42 z przejściem.
    Nie pamiętam jak było w przypadku F100.
    Ale F80 NA PEWNO nie będzie obsługiwał ŻADNYCH mechanicznych szkieł bez procesora.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Ale F80 NA PEWNO nie będzie obsługiwał ŻADNYCH mechanicznych szkieł bez procesora.
    Wyprzedziłeś mnie, miałem napisać że sprawdziłem i tak właśnie jest. Ja bym mimo wszystko kupił F80 do wszystkich szkieł i Praktice do m42

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Może F801s?
    Do obiektywów typu G ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Do obiektywów typu G ?
    Nie, nie, to odpowiedź na to:

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta
    A może jest inne body (tańsze lub w podobnej cenie) które spełniałoby te warunki.

    Może być bez obsługi G ale z potwierdzeniem ostrości i pomiarem światła w m42 - to byłby może lepszy wybór.

  8. #8

    Domyślnie

    "dvd_100" dzięki za link bardzo pomocny.
    "madebyzosiek" Prakticę mam (Revue ML= Praktica MTL5)
    a teraz chciałbym coś abym mógł wykorzystać szkła które mam do nikona, więc szukam dwa w jednym
    jak na razie to kieruje się w stronę F100, nie wiem jeszcze jak wygląda to połączenie w przypadku F90(x) czy F4.
    znaleźć F100 w bardzo dobrym stanie i cenie też nie będzie łatwe.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  9. #9

    Domyślnie

    To chyba F100 jest faktycznie najlepszym pomysłem, ale trafić go w normalnej cenie i dobrym stanie nie jest łatwo... Też mi chodzi po głowie, ale na razie Exaktuję Ale kto szuka

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli masz dużo szkieł Nikona z pierścieniem przysłon to wg mnie nie warto jest dopłacać do znacznie droższego F-100. Miałem go i sprzedałem bo szkoda było w tym kasy trzymać. Teraz mam F-90X (już po raz kolejny zresztą) i uważam że jest to naprawdę niedoceniana puszka za małe pieniądze (200-250zł). Ze szkłami typu G tez daje się nim robić w trybach P i S. Tak właśnie używam z nim Micro Nikkora AF-S 105. Owszem są pewne ograniczenia czyli brak trybu M i A ale da się żyć jak widać. Polecam ten model pod uwagę.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy M42 ?
    By Maly.Psikus in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 03:20
  2. Nikon D90 i obiektywy na M42
    By pritchard in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 20:47
  3. Powitanie i obiektywy do F100
    By mondo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 18:09
  4. Nikon N8008 lub nikon FA + obiektywy m42
    By sk896 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 18:17
  5. F100, obiektywy manulane i pomiar światła
    By SparroV in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2007, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •