Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    jeśli masz dużo szkieł Nikona z pierścieniem przysłon to wg mnie nie warto jest dopłacać do znacznie droższego F-100. Miałem go i sprzedałem bo szkoda było w tym kasy trzymać. Teraz mam F-90X (już po raz kolejny zresztą) i uważam że jest to naprawdę niedoceniana puszka za małe pieniądze (200-250zł). Ze szkłami typu G tez daje się nim robić w trybach P i S. Tak właśnie używam z nim Micro Nikkora AF-S 105. Owszem są pewne ograniczenia czyli brak trybu M i A ale da się żyć jak widać. Polecam ten model pod uwagę.
    A jak w F90x wygląda sprawa z obiektywami m42 działa pomiar światła i potwierdzenie ostrości.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  2. #12

    Domyślnie

    Tak, jak najbardziej jest potwierdzenie ostrości a ponadto wg mnie matówka w F-90X jest jeszcze z tych co to faktycznie pokazuja czy ostrość w danym miejscu jest ustawiona czy nie. W cyfrowych jakie mam czyli D700 i D3 już nie ma tak dobrze. Ostrość ustawiana w wizjerze ze szkłami powiedzmy 2.0 niby jest potwierdzona a idzie w las. Zostaje tylko LV. Inna sprawa ze m42 gryzie się z Nikonem bo jak wiadomo odpada ostrzenie w całym zakresie. O adapterach z soczewka nie mówie bo to już inna bajka. W trybie A czas jest dobierany prawidłowo przy przysłonie roboczej.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Tak, jak najbardziej jest potwierdzenie ostrości a ponadto wg mnie matówka w F-90X jest jeszcze z tych co to faktycznie pokazuja czy ostrość w danym miejscu jest ustawiona czy nie. W cyfrowych jakie mam czyli D700 i D3 już nie ma tak dobrze. Ostrość ustawiana w wizjerze ze szkłami powiedzmy 2.0 niby jest potwierdzona a idzie w las. Zostaje tylko LV. Inna sprawa ze m42 gryzie się z Nikonem bo jak wiadomo odpada ostrzenie w całym zakresie. O adapterach z soczewka nie mówie bo to już inna bajka. W trybie A czas jest dobierany prawidłowo przy przysłonie roboczej.
    Dla pewności dopytam czyli F90x z obiektywami m42 ma potwierdzenie ostrości w wizjerze,
    a jak jest z światłem wskazuje tak jak np. w D200, D700 itp.?
    jeśli tak to biorę ten model również pod uwagę.

    tak na szybko przejrzałem olx i tam ceny F90(x) od 250 do 2200 (a za 1200 na alle...można już znaleźć F5)
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta
    Dla pewności dopytam czyli F90x z obiektywami m42 ma potwierdzenie ostrości w wizjerze,
    a jak jest z światłem wskazuje tak jak np. w D200, D700 itp.?
    jeśli tak to biorę ten model również pod uwagę.

    tak na szybko przejrzałem olx i tam ceny F90(x) od 250 do 2200 (a za 1200 na alle...można już znaleźć F5)
    Tak, a dla jeszcze większego zamotania powiem Ci, że F801s też to potrafi, a jest jeszcze tańszy. Tylko u niego jest tak sobie z AF, to znaczy lepiej niż w F501, ale do F90 mu daleko

  5. #15

    Domyślnie

    no to faktycznie mętlik!
    ale coś będę musiał wybrać skoro się zdecydowałem a decyzja zapadnie jak to wszystko ogarnę (a niestety brak trochę czasu)
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Wszystkie nikony (te z AF ) mają potwierdzenie ustawienia ostrości przy kazdym obiektywie jaki podepniesz.
    Co wcale nie znaczy, że to takie świetne rozwiązane, bo lepiej mieć matówkę z klinem niż te kropkę. Kropka się zapala w pewnym zakresie ruchu pierścienia odległości - przy małej GO jasnego szkła to bywa niewystarczające.
    F100 to świetne body, polecam.

  7. #17

    Domyślnie

    Kup F100, to kupisz raz.
    Przeszurałem F100 przez kawał świata i nigdy nie zawiódł. Kompletnie nie przeszkadza w fotografowaniu. Z powodzeniem obsłuży zarówno manuale jak i szkła G. Wizjer jest na tyle duży, że bez problemu ostrzy się na samej matówce, bez klina, bez rastra i bez kropki.
    Tylko nie kupuj zestawu z gripem, chyba że koniecznie potrzebujesz. Zestawy z gripem zwykle nie są wyposażone w koszyk na baterie do samego body i jesteś zmuszony tego gripa używać zawsze.

    Przed zakupem warto zwrócić uwagę na zatrzaski tylnych drzwiczek czy nie są nadpęknięte lub nawet odłamane. Jeszcze kilka lat temu można było drzwiczki kupić jako część zamienną w Nikon Polska, ale teraz nie wiem. Poza tym gumy, jak we współczesnych Nikonach rozciągają się, puchną i w końcu odpadają. Lepiej żeby był okular, bo ciężko potem taki drobiazg dostać, a bez niego nie zamontujesz muszli ocznej. Jeszcze uszczelka wokół pokrywy koszyka baterii lubi się rozciągnąć, ponieważ koszyk kosztuje dużo, zwykle się odcina nadmiar, a resztę przykleja, mniej lub bardziej estetycznie.

    Więcej typowych wad F100 nie pamiętam.
    F801 zwłaszcza w wersji F801s jest bardzo przyjemną puszką, ale widać, że to puszka z nieco innej epoki. F90 nigdy nie miałem to się nie wypowiem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ja sie przesiadałem ze wspomnianego F801 na F100. F90 nie miałem - jakoś do mnie nie przemówił, nie dawał mi więcej niż F801.
    Mimo wielu lat używania nic mi sie nie działo z gumami F100. Nie wiedziałem o tym problemie (brak internetu )
    Ceny są niskie, nie przesadzajcie.

  9. #19

    Domyślnie

    Miałem wszystkie modele i tak:
    F801 jakoś średnio, nie było miłości między nami.
    F90x fajny tylko lepi się tylna ścianka i AF strasznie głośny (piskliwy), wygląd super
    F70 fajny tylko sterowanie dziwne i czasy tylko 1/4000. No i wolę zasilanie paluszkami.
    F80 cichy, lekki ale ciemny i mały wizjer, nie obsługuje manuali, taki zabawkowy.
    F100 bardzo uniwersalny. Szybki AF i celny, dobra matówka, zasilanie paluszkami i super budowa. Generalnie super pucha i zawsze będę ją polecać...ale sprzedałem bo
    F5 jest naj naj naj. Wizjer lepszy, ostrzejszy. Budowa ach...to trzeba samemu się przekonać. Dla mnie najlepsza puszka analogowa i zostaje ze mną na wieki.
    F4 zostawiłem na koniec, mam przez sentyment, super połączenie dwóch epok, manualnej i AF. Trochę dla mnie za klocowaty mimo że mniejszy od F5. Migawka bardzo szybka i cicha, ma super tłumienie, lepsze niż F5 więc spokojnie można trzaskać dość długie czasy z ręki.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    F80 cichy, lekki ale ciemny i mały wizjer, nie obsługuje manuali, taki zabawkowy.
    Znam tego kolegę

    F801s kupiłem za tak śmiesznie pieniądze, że żal było nie spróbować. Na razie pozytywne mam wrażenia, ale czy to będzie miłość... Zobaczymy
    F100 mi chodzi po głowie, a F5 to raczej może się w snach pojawiać... Jego cena jest kosmiczna, ale wiadomo dlaczego
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 23-08-2016 o 11:46

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektywy M42 ?
    By Maly.Psikus in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 03:20
  2. Nikon D90 i obiektywy na M42
    By pritchard in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2013, 20:47
  3. Powitanie i obiektywy do F100
    By mondo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 18:09
  4. Nikon N8008 lub nikon FA + obiektywy m42
    By sk896 in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-07-2008, 18:17
  5. F100, obiektywy manulane i pomiar światła
    By SparroV in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2007, 19:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •