Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1

    Domyślnie Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć. Fotografia okolicznościowa i albumowa

    Ten wątek przeznaczony jest wyłącznie dla początkujących użytkowników oraz tych, którzy chcą się czegoś nauczyć, a obwiali się wstawiania zdjęć na forum żeby nie być skrytykowanym zbyt ostro lub nawet obśmianym.
    Zachęcamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił. Czegoś się nauczyć. Rozwinąć swoje umiejętności
    -Wątek pod szczególną ochroną moderatorską. Komentarze na ogólnych zasadach panujących na forum Zasady komentowania. Komentarze nie spełniające norm będą natychmiast usuwane. Natomiast osoby aktywnie wspierające uczących się będą doceniane przez administrację forum. Komentarz powinien zawierać minimum: uwagi dotyczące pracy z aparatem (kadr, światło, temat) ewentualnie również obróbki zdjęcia. Może zawierać dodatkowo podpowiedzi i pytania uszczegóławiające.
    Zapraszamy do nauki.
    -Wstawiających zdjęcia prosimy o podawanie parametrów zdjęcia (obiektyw, ogniskowa, czas, przysłona, ewentualne wykorzystanie dodatków: filtry, statyw, lampa/y. W ten sposób unikniemy dodatkowych pytań w trakcie dyskusji o zdjęciu.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #2

    Domyślnie

    W końcu nabrałam odwagi, żeby pokazać moje pierwsze zdjęcia, a tu taka niespodzianka - wątek o jakim wspominałam w Zmianach na forum

    To są zdjęcia mojego wnuczka, więc do tych zdjęć podchodzę bardzo emocjonalnie, co zapewne zaburza moją ocenę. Kadry są jakie są, zdjęcia robiłam w domu przy zastanym świetle, Franek leżał na wersalce a moje ręce trzęsły się jak galareta
    Wiem, że mam problem z powtarzalnością obróbki - przy pierwszym zdjęciu sporo bawiłam się NIK COLLECTION i przy kolejnym zdjęciu miałam problem z odtworzeniem użytych filtrów

    1.


    2.


    3.

  3. #3

    Domyślnie

    Schłodziłbym WB, bo pewnie ten kocyk kudłacz ma kolor zbliżony do bieli.

    Jak widać, D750, to niełatwa puszka.

    PS. Takie kocyki są niezbyt bezpieczne dla niemowlaków (!).
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 19-08-2016 o 07:36
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    1. tutaj bym troszkę zmienił kadrowanie, główka za bardzo leci w dół, można lekko obrócić obraz pod skos aby główka była wyżej. Ja bym jeszcze ocieplił zamiast ochładzać.
    2. bardzo ładny kadr, podoba mi się, ale też bym ocieplił
    3. fajne zbliżenie na stópki, sam lubię takie kadry, ale tutaj za duże nasycenie kolorów
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję serdecznie za komentarze.
    Dopiełniając prośbę dotyczącą informacji zdjęć, wszystkie zrobione są D750 i N50 1.8 G.

    Kocyk to owcza skóra, która naturalnie jest lekko kremowa. Podczas obróbki musiałam mocno zdejmować z niej saturację, bo w ciemniejszych miejscach była pomarańczowa.
    Zdjęcia poprawiłam w/g sugestii

    1

    1a - kadrowanie


    2


    3

    3a - ściągnęłam saturację, ale czy stópki teraz nie są za szare?
    Ostatnio edytowane przez kolorowooka ; 19-08-2016 o 11:37

  6. #6

    Domyślnie

    Mnie w zdjęciach niemowlaków najbardziej podobają się obrazki zahaczające o Hi Keye, w których wybija się jasność, świetlistość, pastelowe kolory i delikatność rysunku. Według takiego mojego podejścia druga seria jest krokiem w dobrą stronę, ale za małym. Nie bałbym się sporo bardziej rozjaśnić cienie (czy nawet całość w ogóle), nie zważając nawet na to, że w rezultacie straci się trochę nasycenia. Więcej nawet, jak się trochę nasycenia straci, to nawet będzie lepiej - bo pastelowość polega m.in. na delikatnym nasyceniu, a nei wyrazistym...

    No ale każdy (a zwłaszcza rodzina, która jest emocjonalnie związana ) ma swoje podejście uwarunkowane wieloma rzeczami: gustami, euforią z pojawienia się progeniutury, doniosłością chwili nei zawsze czytelną dla ogółu (pierwsze beknięcie czy pierwszy przysiad, czy coś)...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 19-08-2016 o 12:28
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    2pompony dziękuję za podpowiedź. Prezentuję więc wersję trzecią

    1b


    2b


    3b

  8. #8

    Domyślnie

    Cały czas za ostre światło.

  9. #9

    Domyślnie

    Ogryzek jak to zmienić? Ściągnięcie ekspozycji, czy bieli moim zdaniem powoduje pogorszenie zdjęcia...
    Ostatnio edytowane przez kolorowooka ; 19-08-2016 o 15:47

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolorowooka Zobacz posta
    Ogryzek jak to zmienić? Ściągnięcie ekspozycji, czy bieli moim zdaniem powoduje pogorszenie zdjęcia...
    http://mobile.fotoblogia.pl/2244,efe...-wideoporadnik
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •