Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 83
  1. #61

    Domyślnie

    Zamysłem zdjęcia numer 1 była zabawa dziecka w gwiazdkowym prezencie jakim był wigwam, tipi lub po prostu namiot nie miało to być zdjęcie portretowe ale temat wątku nie jest zdjęcia portretowe tylko do albumu, więc pozwoliłem sobie wrzucić. Na 2 zdjęciu również nie ma jakiegoś porządku na ziemi bo jest to zdjęcie w trakcie zabawy ale mnie się podobało więc również pozwoliłem sobie wrzucić.
    Co do zafarbu, wydaje mi się że na zdjęciu 1 jest idealnie dobrany balans bieli na 2 również.. Nie sądzę też że odbiega skóra jakoś mocno od naturalnego ale może jest to skutek obróbki w LR.
    Dzięki za opinie będę mądrzejszy

  2. #62

    Domyślnie

    Jeżeli taki był twój zamysł to mogłeś pokazać szerszy kadr . Wówczas każdy będzie wiedział co poeta miał na myśli a tak musi się domyślać
    Mnierównież balans bieli wygląda na dobry co nie znaczy że nie powinno się dodatkowo skorygować koloru skóry. Jeżeli działasz w Lr to spróbuj w panelu selektywnej regulacji koloru przesunąć lekko w lewo suwak nasycenia koloru żółtego i pomarańczowego a delikatnie w prawo suwak jasności obu kolorów. Myślę że subtelna regulacja pomoże.
    Pozdrawiam
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #63

    Domyślnie

    Dzięki, uczę się dopiero LR więc spróbuję coś pokombinować, jak będę miał jakieś efekty godne pokazania to postaram się to pokazać

  4. #64

    Domyślnie

    @kurako92 jak dla mnie kadrowanie zdjec lezy widac ze sa to przypadkowe pstryki na dodatek ostrosc jak na moje oko nie jest na twarzy (1 zdjecie to raczej ten material obok jest ostrsejszy a 2 ramie) ale to moze mi sie zdaje na dodatek 2 jest poruszone lekko na jakich czasach bylo robione zdjecie ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #65

    Domyślnie

    @kurako92 na 1 nie trafiłeś z ostrością, co zresztą przez ilość przeszkód w kadrze nie było trudne. 2 z kolei jest niedoświetlona (robiona bez lampy?) i poruszona, więc raczej za długi czas. Przy jego obróbce za mocno pojechałeś kontrastem/przejrzystością lub za mocno podbiłeś czernie. Dodatkowo drugie zdjęcie wpada w jakąś zieleń i faktycznie na obu jest żółty do korekty, ale tego się nauczysz z czasem. Jeżeli robisz rawy, to wszystko poza ostrością, poruszeniem no i samym kadrem da się naprawić lub poprawić.
    Co do obu kadrów... Dość normalne jest to, że na początku chcemy pokazać prawie każde zdjęcie jakie zrobimy. Dobrze, że bierzesz krytykę na klatę, nie obrażasz się. O to chodzi. Inaczej niczego się nie nauczysz Musisz ogarnąć temat kadrowania, bo zdjęcia powinny raczej przedstawiać coś... Nie tylko dziecko, bo to oczywiście dla Ciebie jest ważne itp, ale muszą mieć dla nas obcych jakąś treść. To ciężkie jest, każdy się czasem na tym łapie, że cieszy się ze zdjęcia, które nie budzi żadnych emocji u innych. Pracuj, pracuj i ucz się. Za dwa lata będziesz z uśmiechem patrzył na to, co dziś Ci się podoba, a później znów nie będziesz mógł uwierzyć, że myślałeś kiedyś o zdjęciu, że jest "dobre"... I tak dalej... Ja sobie mówię, że jak mi się wydaje że wszystko robię najlepiej, to znaczy że muszę znaleźć kogoś lepszego ode mnie i się wzorować, albo poprosić o ocenę, bodaj zmieszałby mnie z błotem Powodzenia!

  6. #66

    Domyślnie Sesja Alicji

    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  7. #67

    Domyślnie

    dzieki za pomoc wlasnie zaczynam

  8. #68

    Domyślnie

    Witam. Postanowiłem wstawić swoje pierwsze zdjęcie na forum. Fotografuję hobbystycznie, aczkolwiek zmieniłem sprzęt na nieco wyższą półkę (D750+ kilka ciekawych obiektywów) i staram się podchodzić do tematu w coraz bardziej profesjonalny sposób. Wiele nauki przede mną, a forum i ewentualne opinie chcę traktować jako część swojej praktyki. Zdjęcia poniżej wykonałem będąc gościem na uroczystości weselnej mojej rodziny. Przed fotografowaniem porozmawiałem chwilę z fotografem, który tego dnia dokumentował uroczystość aby upewnić się, że nie będę przeszkadzał w wykonywaniu jego pracy. Mając to na względzie postanowiłem nie używać lampy błyskowej, a w zamian skorzystać z jasnej stałki f1.4, 85 od Sigmy oraz obiektywu Nikkora 14-24, f2.8 ED. Zdjęcia edytowałem w LR, w którym również stawiam pierwsze kroki.

    Zdj. 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5518.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	1,74 MB
ID:	691
    Zdj. 2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5578.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	1,04 MB
ID:	693
    Zdj. 3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC5734.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	3,07 MB
ID:	694

  9. #69

    Domyślnie

    Na każdym zdjęciu inny kolor skóry, balans bieli do poprawy.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  10. #70

    Domyślnie

    Jakieś ziarniste te zdjęcia jak na tak niskie ISO. Nie wiem czy to zamierzony czy niekontrolowany cel...

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •