Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie to będzie w LR gdyż nie używam tak skomplikowanego programu ale szukaj Krzywej Tonalnej i tam pociągnij lewy dolny uchwyt trochę do góry.
    Może masz gotowy suwak Fill Light/Clarity to tym popróbuj. Chodzi o to aby zniknęły te żyłki, cienie i przebarwienia z twarzy oczywiście nie wszystkie bo wyjdzie maska. Ale ten cień nad linią brwi można ładnie wyprowadzić.

  2. #12

    Domyślnie

    To i ja coś wrzucę. Jest to moja pierwsze sesja ślubna jaką wykonywałem. Młodym się podoba, mnie w sumie też. A jak Wy to oceniacie?

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

  3. #13

    Domyślnie

    "Młodzi" są starzy, a zdjęcia hmmm, jak by Ci to delikatnie powiedzieć ... nie w moim guście.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #14

    Domyślnie

    Twarze wyglądają jakby były z gipsu. Popatrz na piąte zdjęcie. To tak ma być? Po co Ci aRGB skoro używasz tej przestrzeni tylko to przepompowania kolorów otoczenia a nie do oddania tego co najważniejsze - kolorów twarzy.
    Obróbką dałeś im 40 lat więcej.

  5. #15

    Domyślnie

    Przyjmuję na klatę faktycznie za dużo clarity na twarzy. Gdybym nie wrzucił to bym się nie dowiedział

    Cytat Zamieszczone przez Ogryzek Zobacz posta
    Po co Ci aRGB skoro używasz tej przestrzeni tylko to przepompowania kolorów otoczenia a nie do oddania tego co najważniejsze - kolorów twarzy.
    Możesz rozwinąć?

  6. #16

    Domyślnie

    Owszem. Widzę z Twoich zdjęć, że używasz przestrzeni barw Adobe RGB (aRGB).
    Podejrzewam, że używasz tej przestrzeni niespecjalnie wiedząc jakie są tego konsekwencje i czemu to służy .
    Podejrzewam, że Twój monitor ścina kolory "ponad" sRGB i wychodzi nawet fajnie.
    Ale niektórzy wyposażeni w lichej jakości nieprofesjonalne monitory szerokogamutowe widzą te zdjęcia w trybie "landrynka".
    Więc o ile robisz te zdjęcia w celu prezentacji w internecie lub wykonania odbitek w pobliskim labie to używaj w programie profilu, na którym pracujesz jako sRGB gdyż z labu i tak wyjdzie masakra a w internecie nie używa się aRGB.

    Jest taki dział tutaj na forum jak "zarządzanie barwą" i warto go przejrzeć aby zrozumieć o co chodzi z tymi profilami, gamutem, gammą itd bo bez tego czasem możesz być niemile zaskoczony.
    I byleby nie byłoby to zaskoczenie negatywne finansowo.

  7. #17

    Domyślnie

    Zrobiłem to chyba nie świadomie i już wiem dlaczego była minimalna różnica pomiędzy Camera Raw,a photoshopem. Więc sugerujesz,żeby zamienił profil na sRGB? Mam taki i nazywa się dokładnie sRGB IEC61966-2.1. Podejrzewam,że to ten profil, ale wolę się upewnić. Rozumiem,że zmieniam te profile w Photoshopie oraz Camera Raw, bo z tymi dwoma programami pracuję ?
    Ostatnio edytowane przez Krystiang ; 19-08-2016 o 16:34

  8. #18

    Domyślnie

    Dokładnie tak.

  9. #19

    Domyślnie

    Już zamienione. Czyli miało to wpływ na różnice w kolorach które widziałem ja i osoba która używa innego monitora? Teraz powinno być to bardziej zrównoważone?

  10. #20

    Domyślnie

    Nie, nie będzie. Musisz jeszcze raz zapisać zdjęcia i zaszyć w nich poprawny (docelowy) profil kolorów.
    Od razu zrób porządek z tym gipsem na twarzach.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •