Close

Strona 21 z 45 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 441
  1. #201

    Domyślnie

    Prosta sesja w szkole.
    Nikon D5000, obiektyw 18-105, f9
    Dwa statywy+ lampa+ biała parasolka.

    https://drive.google.com/file/d/0B8-...w?usp=drivesdk

    https://drive.google.com/file/d/0B8-...w?usp=drivesdk

    Klepnięte z TT

  2. #202

    Domyślnie

    Jak dla mnie to białe tło jest straszne. Brakuje mi jakiegokolwiek punktu odniesienia. Modele latają gdzieś w przestrzeni.
    Dodatkowo tak równo przywaliłes tymi lampami że wyszło płasko.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  3. #203

    Domyślnie

    Nie kojarzy mi się że szkoła. Może dlatego że postaci nie wykonują żadnych czynności szkolnych?

  4. #204

    Domyślnie

    Jak ja próbuję uzyskać takie białe tło to nigdy nie wychodzi Ale to kiedy postać nie jest widoczna od stóp do głowy. Wtedy pasuje choć przydaje się błysnąć czymś również od tyłu by lekko odciąć postać od tła. Natomiast widoczna cała postać, bez odrobiny cienia na tle, lewituje w powietrzu.....

  5. #205

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że takie tło nie powstało aparacie tylko sztucznie w Ps i w tym cały problem.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  6. #206

    Domyślnie

    Tło było białe lecz nie tekturowe, ( materiał za Chiny nie pamiętam nazwy tego materiału) minusem tego tła jest iż powstają dziwne plamy, owszem tło przeszło PS + nałożona winieta może zbyt słabo, lecz w druku jest bardziej szare niż białe.


    Klepnięte z TT

  7. #207

    Domyślnie

    Witam.
    Od kilku dni jestem posiadaczem pierwszej swojej lustrzanki. Do tej pory fotografią interesowałem się tylko i wyłącznie okazjonalnie (pierwszy aparat to Olympus SP-510). Czas na zgłębienie tajników fotografii w trybie manualnym. Poniżej jedno z pierwszych zdjęć z wykorzystaniem z rozmyciem tła.



    Nikon D3400, Obiektyw kitowy AF-P 18-55 NON VR, ISO 12800, f5,6, 1/500

    Liczę na konstruktywną krytykę .
    Nikon D3400 + AF-P 18-55 VR (czarny)

  8. #208

    Domyślnie

    Na pewno ISO to 12800?

    Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcelo80 Zobacz posta
    Witam.
    Od kilku dni jestem posiadaczem pierwszej swojej lustrzanki. Do tej pory fotografią interesowałem się tylko i wyłącznie okazjonalnie (pierwszy aparat to Olympus SP-510). Czas na zgłębienie tajników fotografii w trybie manualnym. Poniżej jedno z pierwszych zdjęć z wykorzystaniem z rozmyciem tła.



    Nikon D3400, Obiektyw kitowy AF-P 18-55 NON VR, ISO 12800, f5,6, 1/500

    Liczę na konstruktywną krytykę .
    Marcelo,
    Pamiętam też, jak kupiłem Nikona d50 z kitem podobnym do Twojego to szalałem rozmywając tło za wszystkim, dość przypadkowym. Potem kupiłem nikkora 50 1.8D i dopiero wtedy zobaczyłem rozmyte tło, dzięki czemu rozmywałem coraz więcej. I niekoniecznie miało to jakąkolwiek wartość poza frajdą, choć kilka badylków mi wyszło, choć raczej przypadkiem. I nijak się to miało do zdjęć w sieci czy drukowanych książkach, do których wzdychałem.

    O zdjęciu: no faktycznie rozmyłeś tło. Ale portret kiepski. Dzieciaki niedoświetlone. Skoro używasz manual to ustaw ekspozycje ręcznie na twarzy używając pomiaru punktowego. Tło przepalisz ale może pozbędziesz się bałaganu jaki tam panuje. Poza tym lekko przepalone tło będzie sprawiało wrażenie bardziej rozmytego. I kadruj bardziej przemyślnie. Nie ucinaj modela bez sensu.

    Powodzenia!

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  10. #210
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcelo80 Zobacz posta
    Witam.
    Od kilku dni jestem posiadaczem pierwszej swojej lustrzanki...... jedno z pierwszych zdjęć z wykorzystaniem z rozmyciem tła.

    Liczę na konstruktywną krytykę .
    Rozmycie - no niech jest, ale ono nie jest celem samym w sobie, a reszta kadru jest równie ważna (i tu - ważniejsza).
    Obcięte palce - rogalik - to jak cudza dłoń. Tak się nie kadruje. Blok i słup w tle - przestaw gdzieś modeli na neutralniejsze tło. O ile m to być zdjęcie wartościowsze niż tylko pamiątka.
    Zdjęcie za ciasno kadrowane, głowy przy samym brzegu kadru. I bardzo pozowanie - patrzą się w fotografa, a mimo to mimika jest niekontrolowana. Masz cyfre - zrób kolejne ujęcia, to nic nie kosztuje. Niech będą naturalniejsi.

    Cytat Zamieszczone przez marcelo80 Zobacz posta
    Nikon D3400, Obiektyw kitowy AF-P 18-55 NON VR, ISO 12800, f5,6, 1/500
    Cytat Zamieszczone przez wdarki Zobacz posta
    Na pewno ISO to 12800?
    Bardzo dziwne. każdy się stara mieć jak najniższe ISO. A tu światła całkiem sporo, użyta 1/500s (po co?) za to podniesione ISO (po co?).
    Trzeba było na 1/60 i wtedy ISO 1600. Biorąc pod uwagę, że to statyczny kadr, a obiektyw ma VR to można było użyć 1/30 i ISO 800.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 21 z 45 PierwszyPierwszy ... 11192021222331 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •