Close

Strona 25 z 45 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 441
  1. #241
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    No i numeruj zdjęcia, bo jest już 8 i teraz gorzej się komentuje, bo trzeba opisywać o które chodzi.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i numeruj zdjęcia, bo jest już 8 i teraz gorzej się komentuje, bo trzeba opisywać o które chodzi.
    Słuszna uwaga. OK.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  3. #243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Tak każdej i dziękuję również za Twoją

    1. oświetlenie - złe, bez klimatu
    jak chcesz się bawić w studio to polecam stronkę - http://strobox.com/photos
    tam masz setki gotowych "setupów" oświetlenia

    2. Modelka - makijaż fatalny, policzki się świecą

    3. tło - dla mnie - zdjęcie za blisko tła i za wysoka przysłona
    można by śmiało odsunąć modelkę od tła i o ile lampa pozwoli słabiej błysnąć a i zejść z przysłoną na 2,8-4,0

    4. Kolory - fatalne,
    obróbka również.

    polecam youtube i hasło "obróbka zdjęć portretowych" , "portrait retouch" itp...
    od razu będziesz miał setki bardzo fajnych tutoriali

    ale każdy kiedyś zaczynał. Teraz jak mnie już nienawidzisz to... zrób to jeszcze bardziej bo mimo wszystko ja bym polecał zabawę ze światłem zastanym
    możesz ustawić modelkę przy oknie ... zrobić za nią jakieś fajne tło, możesz wspomóc się np. blendą. Niska przysłona i do dzieła
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    1. oświetlenie - złe, bez klimatu
    jak chcesz się bawić w studio to polecam stronkę - http://strobox.com/photos
    tam masz setki gotowych "setupów" oświetlenia

    2. Modelka - makijaż fatalny, policzki się świecą

    3. tło - dla mnie - zdjęcie za blisko tła i za wysoka przysłona
    można by śmiało odsunąć modelkę od tła i o ile lampa pozwoli słabiej błysnąć a i zejść z przysłoną na 2,8-4,0

    4. Kolory - fatalne,
    obróbka również.

    polecam youtube i hasło "obróbka zdjęć portretowych" , "portrait retouch" itp...
    od razu będziesz miał setki bardzo fajnych tutoriali

    ale każdy kiedyś zaczynał. Teraz jak mnie już nienawidzisz to... zrób to jeszcze bardziej bo mimo wszystko ja bym polecał zabawę ze światłem zastanym
    możesz ustawić modelkę przy oknie ... zrobić za nią jakieś fajne tło, możesz wspomóc się np. blendą. Niska przysłona i do dzieła
    Część z tego co zwróciłeś uwagę to sam czuję, że mi się nie widzi
    Część mi daje do myślenia.

    Tu Cię zaskoczę bo ja na serio czekam na krytykę. Chcę się nauczyć i wiem, że słabo idzie z początku.
    Dlatego nie mam tu odczuć złych ale na plus, że napisałeś rzeczowo i zwróciłeś uwagę. Tego oczekuję.
    I nie jestem masochistą tylko mam dystans, nie mam kompleksów i chcę serio podciągnąć umiejętności

    DZIĘKI za uwagi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    2. Modelka - makijaż fatalny, policzki się świecą
    Wiem
    Ale to nie ten etap u mnie jeszcze. Na razie staram się opanować wszystko inne ... na próbne starty spontaniczne koleżanek itd ... muszę odpuścić makijaż bo bym musiał tu pewnie wizażystkę zapraszać hehe
    Z czasem dojdę i do tego może
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    http://strobox.com/photos
    tam masz setki gotowych "setupów" oświetlenia
    Świetna strona
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 15-12-2017 o 22:02

  6. #246

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-14-Łucja F.-g.jpg
Wyświetleń:	295
Rozmiar:	230,3 KB
ID:	2283


    D5600 + 50 mm, f/1,4
    f/1,4
    czas 1/15 s
    ISO 100
    ponktowy.



    Ciekaw jestem werdyktu..

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez D5600 Zobacz posta
    D5600 + 50 mm, f/1,4
    f/1,4
    czas 1/15 s
    ISO 100
    Z rzeczy technicznych - zupełnie nieostre. To wina czasu 1/15 s przy odpowiedniku ogniskowej 75 mm - tego nie ma szans utrzymać. Myślę, że spokojnie można było zamiast ISO 100 i 1/15 użyć ISO 800 i 1/125. Tak na prawdę przy dzieciach to albo zastane na dworzu albo trzeba błyskać, bo czas rozsądny zaczyna się około 1/100 - 1/125 s.
    Co do kadru, światła itp niech się bardziej doświadczeni wypowiedzą.

  8. #248

    Domyślnie

    Wszystko źle. Rady?
    - kup lampę zewnętrzną
    - skrócić czas, najlepiej co najmniej 1/60 - 1/80 bo zdjęcie poruszone
    - masz D5600, Iso możesz podciągnąć, nawet do 800
    - przymknij obiektyw, pełny otwór przysłony rzadko jest ostry, 2 już by było ok.
    - balans bieli do poprawy
    - zadbaj o tło, mimikę
    - kadr też mógłby być lepszy (obcięty kawałek koka)
    Generalnie zwykły pstryk od niechcenia i jeszcze poruszony. Kosz, szkoda czasu i miejsca na serwerze by wrzucać go na forum.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  9. #249

    Domyślnie

    Generalnie bez sensu rada. Właśnie dzięki temu, że kolega wrzucił słabe zdjęcie (nie wiem dlaczego do przyrody, ale to już inna para kaloszy) posypały się rady i dzięki temu może się czegoś nauczy. Inna sprawa, że sensu nie widzę w przymykaniu w portrecie o ile chce się mieć właśnie taką a nie inną GO. Przymykać dla ostrości? I na 1,4 będzie wystarczająco ostro o ile się z tą ostrością trafi, nie trafiła się jakaś trefna sztuka a zdjęcie nie będzie poruszone. Poza tym ostrość w portrecie nie jest sprawą kluczową. A zamiast zewnętrznej lampy, przynajmniej na początku kariery, polecam spróbować rozwiązania bardziej kreatywnego. I tańszego

    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-12-2017 o 11:50

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Generalnie zwykły pstryk od niechcenia i jeszcze poruszony. Kosz, szkoda czasu i miejsca na serwerze by wrzucać go na forum.
    To dział dla początkujących i dobrze, że kolega wrzuca fotki. Nie powinniśmy tutaj oceniać w taki sposób, że "kosz" ...
    @D5600 wrzucaj śmiało dalej.

    Cytat Zamieszczone przez D5600 Zobacz posta


    D5600 + 50 mm, f/1,4
    f/1,4
    czas 1/15 s
    ISO 100
    ponktowy.

    Ciekaw jestem werdyktu..
    1. Pstryk jest jak najbardziej OK do tego działu ...
    2. Mnie się podoba klimat i ciepła barwa ... kolor tła ... "Poprawa" balansu bieli by tą frotkę (w mojej opinii) zepsuła, gdyż ten "poprawiony" szedł by w kierunku klinicznego wizerunku a nie klimatu ... Oczywiście to kwestia gustu.
    3. Fotka faktycznie nieostra ... nieco za bardzo nawet jak na portret. Wina leży po stronie czasu. Staraj się nie schodzić poniżej 1/125. Aby to osiągać niestety musisz podnieść ISO ...

    4. Też mam tą 50mm 1.4 ... na 1.4 jest lekko miękka (czyli nieostra) ... co w portretach nie jest tragedią, ale warto sprawdzić też BF / FF (front focusing / back focusing) testami abyś miał pewność, czy Twoja trafia na ile może czy nie.
    Ja moją mam skalibrowaną na AF Fine Tune, ale w 5600 tego nie masz więc jeśli coś jest źle z obiektywem to zostaje serwis i kalibracja ... co warto zrobić jeśli jest taka konieczność.

    5. Jakie masz jeszcze obiektywy do tego D5600?

    6. Zdecydowanie zachęcam do zakupu lampki ... chyba, że budżet nie pozwala to wówczas każda rada jak od kolegi wyżej jest dobra ... Ale jeśli budżet jest to zachęcam do jakiejś reporterskiej lampki z obsługą TTL (na start jest super), nawet może być np. Yongnuo YN-685. Jest tania i robi robotę. Taka lampka otwiera przed Tobą ogromne możliwości robienia dobrej jakości fotek w pomieszczeniach. Do tego zachęcam jeszcze Cię do jakiegoś dyfuzora czy mini softboxu do takiej lampki. To tanie akcesoria a dużo dają

    Taka lampka da Ci dużo więcej niż jakikolwiek nowy obiektyw.

    7. Popracuj nad kadrowaniem ... (tu faktycznie uciąłeś trochę za dużo od góry).

    8. Nie bój się podwyższonego ISO jeśli jest taka konieczność. Jeśli boli Cię szum to mogę polecić program do obróbki fotek DXO Photo Lab. To jeden z najskuteczniejszych na świecie program do usuwania szumu a także to obróbki RAW ... ma spore możliwości a pod względem odszumiania zostawia w tyle wszystkie inne softy (mniej lub bardziej) w tym najpopularniejszy Lightroom.

    Wrzucaj śmiało fotki
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

Strona 25 z 45 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •