Close

Strona 29 z 45 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 441
  1. #281

    Domyślnie

    Witam.
    Z tym iso sprawa wyglądała tak, że przy niższych wartościach (100/200) nie dawało rady oświetlenie a przy długim czasie naświetlania było kiepsko...
    Generalnie doszedłem do wniosku, że te dwie żarówki, którymi dysponuję są zdecydowanie za słabe- stąd moje ISO... już z tym walczę
    Co do samego zdjęcia to dzięki za uwagi następnym razem będzie lepiej

  2. #282

    Domyślnie

    Używasz światła ciągłego w tym studio?
    Już rozumiem z ISO ... ale faktycznie w studyjnej to generalizując nie powinno się wychodzić poza ISO 100, chociaż pewnie to ogólnik.

    Jak masz nawet lampkę reporterską czy dwie to z parasolkami to będzie znacznie lepsze niż stałe światło, tak myślę.
    Parasolki to w sumie najlepsza opcja modyfikacji światła dla lampek reporterskich w studio.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  3. #283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Używasz światła ciągłego w tym studio?
    Już rozumiem z ISO ... ale faktycznie w studyjnej to generalizując nie powinno się wychodzić poza ISO 100, chociaż pewnie to ogólnik.

    Jak masz nawet lampkę reporterską czy dwie to z parasolkami to będzie znacznie lepsze niż stałe światło, tak myślę.
    Parasolki to w sumie najlepsza opcja modyfikacji światła dla lampek reporterskich w studio.
    Wiem i staram się nie wychodzić poza wartości rzędu 200, natomiast różnie to bywa jak widać
    Niestety na chwilę obecną z racji braku większych funduszy mam tylko te dwie parasolki światła stałego przy czym żarówki mam słabe :/
    Teraz kwestia się nie dać i próbować z tym co się ma i się uczyć

  4. #284
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wicker Zobacz posta
    . mam tylko te dwie parasolki światła stałego
    Parasolki światła stałego. Co to takiego? Parasolka to parasolka, a co w nie świeci to inna kwestia.
    Są YN560 za 250 zł, ale ja bym radził kupić YN685N (po 400 zł) i do tego radio - nadajnik YN622 tx za 180. Drożej ale zdecydowanie potem fajniej (TTL itp.) (lampy maja wbudowany odbiornik).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #285

    Domyślnie

    Moje próby na zewnątrz pierwsza lustrzanką (d5100)

    Proszę o opnie. Krytyka jak najbardziej wskazana


    EDIT - za duże pliki, regulamin zezwala na wysokość max 900 pikseli.
    Proszę korzystać z hostingu forum, zdjęcia zostaną automatycznie przeliczone na właściwy rozmiar.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-04-2018 o 15:50

  6. #286

    Domyślnie

    Zamieszczam zdjęcia raz jeszcze. Muszę przyznać, iz jestem kompletnym amatorem i do tej pory robienie zdjęć polegało na bezmyślnym pstryknięciu . Zdjęcia edytowane jakimś darmowym programem na telefonie.

    Zdj wykonane d5100. Szkło to 35mm 1.8

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    Proszę o słowa krytyki. Zła, dobra... każda !

    Co sam zauważyłem to niektóre zdjęcia są przepalone( niebo) i zły dobór przesłony(pierwsza lustrzanka i za bardzo podnieciłem się tym bokeh’em) . Przynajmniej tak mi się teraz wydaje

  7. #287

    Domyślnie

    To może ja zacznę.

    Ogólnie widać, że jak na świeżaka to coś tam czujesz już i ogarniasz ... więc pewnie zrobisz postępy niebawem



    Pominę subtelności bo masz trochę ważniejsze problemy więc to co zauważyłem od siebie:

    1. Pomyśl o wyjściu z trybu AUTO. Fotki wyglądają jakby były na auto robione albo w trybie A. Wówczas pomiar matrycowy tak waży cały kadr, że masz przepalone niebo. Tu i tam.

    Aby poprawnie zrobić fotkę z niebem w tle musisz niestety doświetlić modelkę lampą z przodu. Inaczej to Ci nie wyjdzie. Nie masz lampy to staraj się nie dawać przepałów za nią w tle. Nie rób zdjęć pod ostre światło.

    2. Nie kontrolujesz tła. To co masz w tle poza modelką ma znaczenie. U ciebie jest chaos. Zwróć większą uwagę na kompozycję tła za modelką.
    Po co te kawałki samochodu po bokach pocięte? To psuje całe zdjęcie.

    3. Fotki 3, 5, 8, ... po co tyle nieba nad modelką? To jest źle skadrowane i razi. Człowieczek ucięty na dole fotki, a pół fotki czasem to przepalone niebo. Ja mam zawsze w głowie "kadruj z głową"

    4. Staraj się trzymać poziomu horyzontu tam gdzie to poprawia estetykę. Przekrzywiasz bez sensu czasami nie wprowadzając efektu kreatywnego, tylko psując odbiór.

    5. Fotka 6 ... jak modelka jest zwrócona w kierunku prawej krawędzi kadru ... zostaw jej więcej przestrzeni tam gdzie jest zwrócona. Przestrzeń ZA modelką psuje kompozycję. Na fotce 7 wyszło Ci to już trochę lepiej. Więcej przestrzeni po lewej masz.

    W ogóle fotka 7 chyba najfajniejsza ... ale w tle trochę bałaganu za dużo
    Jedynka też by była niezła, gdybyś stał odrobinkę w lewo.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  8. #288

    Domyślnie

    Dziękuje za opinie. Szczególnie te temat chaoetycznego tła . Powiem szczerze, ze tego nie widziałem w ogóle.
    zdjęcia wykonałem trybem A, ale już bawię się manualem.

    Na temat przepalonego nieba, to gdzieś czytałem żeby użyć pomiaru punktowego światła. Ale to bardziej przyszłościowo. Wydaje mi się, ze to jest dość skomplikowane. Pomogłoby to w ogóle ?

  9. #289

    Domyślnie

    Poza trybem A możesz pobawić się też kompensacją ekspozycji w aparacie.
    To taki pośredni krok pomiędzy semi-auto a manualem.
    Tym bardziej, że nie wiem czy w Twoim aparacie tryb manualny będzie się komfortowo obsługiwało.

    Pomiar punktowy też może czasami pomóc z tym przepałem ale pamiętaj, że aby nie przepalić nieba to będziesz miał niedoświetloną modelkę.
    Więc trzeba ją doświetlać sztucznie lampą, co może dać bardzo oczekiwane efekty końcowe. Lampa to ważna rzecz w fotografowaniu ludzi.

    Albo unikaj robienia zdjęć pod silne światło.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  10. #290

    Domyślnie

    Dziękuje raz jeszcze za odpowiedz.
    W lampe na pewno się zaopatrze w najbliższej przyszłości. Może to głupie pytanie, ale o jaka lempe chodzi ? Jestem laikiem

Strona 29 z 45 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •