Close

Strona 20 z 45 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 441
  1. #191

    Domyślnie

    Na 1 bardzo podoba mi się kolorystyka. 2 mi osobiście nie leży. Bardzo płasko i mocno oświetlona modelka odcina się od tła. Wygląda jak wklejona. Nie zgrywania mi się jedno z drugim.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #192

    Domyślnie

    @Ostry600 dzieki.
    Na drugim swiecone jest lampa na aparacie i chyba dlatego wyszlo jakos plasko. Bede musial ja sciagnac z sanek i swiecic bardziej z boku.

  3. #193

    Domyślnie

    Juz jestem spowrotem, widze ze zdjecie po chwili zniknelo a wywolalo niemale zamieszanie glownie za sprawa naginajacej czasoprzestrzen dziurce. Jak wczesniej wspomnialem to moje pierwsze proby z fotografia low key i pierwsza fotka z zewnetrzna lampa wiec prosilbym o "konstruktywna" krytyke ale przede wszystkim wskazowki. A co do dziurki to jest taka mala bo jeszcze nie opanowalem wszystkich parametrow i zmiennych ktore moga wplywac na zdjecie ale efekt koncowy wlasnie mial wygladac podobnie do tego przedstawionego ponizej.


    a tu druga proba, w sumie to nie jest konkretnie portret ale ma zwiazek z fotografia low key


    P.S. Pytanie do administracji, dlaczego w swoim poprzednim poscie nie mam guziczka Edycji posta?
    Ostatnio edytowane przez panoramix_ ; 13-03-2017 o 21:41

  4. #194
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Taki guzik jest przez krotki czas od napisania posta. Zdaje sie 15 minut.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #195

    Domyślnie

    To po 15 minutach nie mozna edytowac swojego posta tylko "klepac" kolejne?

  6. #196

    Domyślnie

    Postaram się bardzo prosto odpowiedzieć - tak na początek. Ustaw na stałe czas np 1/200s (taki miałeś) oraz ISO. Może to być 200 choć ja raczej stosuję 100. W fotografii studyjnej - ze światłem błyskowym ekspozycję ustawia się tylko przysłoną i siłą światła lampy. Większość obiektywów najlepiej rysuje przy f/8 do f/11. Potem mocno nasila się zjawisko dyfrakcji - promienie światła załamują się na listkach mocno przymkniętej przysłony i szczegółowość obrazu maleje. Detale ulegają rozmyciu.
    Ustaw po prostu na stałe parametry w trybie manualnym, lampę też przełącz koniecznie na manual i wykonaj kilka prób zmniejszając siłę błysku. Za modelem oczywiście najlepiej ustawić czarne tło chyba, że jest naprawdę dużo miejsca do ściany lub fotę robisz na zewnątrz.
    Sprawa dotyczy oczywiście portretów przy niskim kluczu (low key) bo jeśli chcemy zarejestrować jakieś tło sprawa wygląda inaczej.
    Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
    P.S.
    Przeraża mnie połączenie zdjęcia nr 1 ze zdjęciem nr 2.....za to się siedzi
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  7. #197

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi. Fotka wykonana Nikonem D3100 oczywiscie w trybie manualnym z kitowym obiektywem 1/200s, ISO-200 i najmniejsza dziurka f32, lampa - Yungnuo YN 560IV na 1/32 mocy przy pierwszym zdjeciu (w dzien i bylo sporo swiatla zastanego), na drugim 1/16 mocy lampy ISO-100, f-16, migawka 1/200s i obiektyw AF-S Nikkor 35mm 1:1.8G DX (w nocy przy sztucznym oswietleniu) i zeby wszystkich uspokoic to czas dzielacy te strzaly to kilka godzin i "modelka" z pierwszego juz spala ale specjalnie je tak zestawilem oczekujac waszej reakcji Jako tlo posluzyl czarny recznik.
    Poeksperumentuje z przyslona w srodkowych ustawieniach i oczywiscie dostosowujac moc lampy, jeszcze raz dzieki za sugestie.
    Ostatnio edytowane przez panoramix_ ; 13-03-2017 o 23:00

  8. #198

    Domyślnie

    Jeśli będzie zbyt jasno to zawsze możesz oddalić lampę a jeśli nie ma gdzie to nałóż jej "kaganiec" z kalki technicznej albo chusteczki higienicznej Przysłony mniejszej jak 8 bym nie radził....

  9. #199

    Domyślnie

    Vlod dzieki za sugestie, dawno dawno temu robilem sobie softbox z tiulu i kalki technicznej wiec jako tako opanowalem sztuczki zmiekczania i panowania nad swiatlem. Poza tym widze ze wieksze zainteresowanie wzbudzily fotki ktorych nie bylo niz te ktore udalo mi sie wrzucic

  10. #200

    Domyślnie

    Dodam jeszcze do tego co powiedział @Vlod że spadek natężenia światła jest kwadratem odległości od modela. Znaczy to że odsuwajac lampę o jednostkę odległości następuje dwukrotny spadek siły oświetlenia. Warto o tym pamiętać przy regulacji bo niewielki ruch swiatlem daje spore różnice.
    Myślę że warto zainwestować w softbox reporterski. Mam taki o wymiarach 60x60 z mocowaniem na lampę systemową i nawet daje radę. Unikniesz punktowego oświetlenia jak na fot.1

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kosztował mnie ok.150zl
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

Strona 20 z 45 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •