Close

Strona 12 z 45 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 441
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    Ty tak serio ? Nie wiem czy wiesz ale HSS jest dostepne od wyzszych modeli ... a co do Low key to mozna je osiagnac i bez czarnego tla i czasow 1/4000 wystarczy odsunac naszego modela od tla jak najdalej uzyc slabej mocy blysku i jak jest mozliwosc to zalozyc snoot-a zamiast soft boxa (oczywiscie musisz nie miec swiatla na tlo czyli zasloniete okna i brak jakiegokolwiek oswietlenia).
    Ps.
    Ekspozycje kontrolujesz przeslona


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jasne. Rzeczywiście Hss jest drogie.

    Ekspozycję (EV) kontrolujesz przesłona, szybkością migawki, ISO i oświetleniem jeśli je modyfikujesz.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Jasne. Rzeczywiście Hss jest drogie.

    Ekspozycję (EV) kontrolujesz przesłona, szybkością migawki, ISO i oświetleniem jeśli je modyfikujesz.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    Tak tylko ze w przypadku gdzie jest low key i ISO jest na minimalnej wartosci a synchronizacja to max 1/200 (no chyba ze ktos ma pro puszke albo HSS) to juz zostaje przeslona tak zeby tlo bylo czarne a dopiero pozniej dodajemy flash zeby uzyskac porzadany efekt zgadza sie ? Jest to temat dla poczatkujacych po to zeby doradzic jak latwym sposobem uzyskac porzadany efekt a nie utrudnianie im tego i polecanie bardziej zawansowanych technik


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #113

    Domyślnie

    Dlatego poradziłem głównie światło zastane.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st_kamil Zobacz posta
    Dlatego poradziłem głównie światło zastane.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
    Tylko ze Low key nie osiagniemy swiatlem zastanym nie myl tego ze swiatlem ciaglym jak np swieca ktora umiescil autor malo kiedy robi sie portret w swietle zastanym bo nawet zwykla blenda dodana zeby rozjasnic cienie jest modyfikatorem i nie mozna juz wtedy powiedziec ze zdjecie bylo zrobione w swietle zastanym


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #115

    Domyślnie

    Ok, masz rację.

    Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

  6. #116
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Jeśli chcemy zmienić proporcje między światłem zastanym a błyskowym to NIE używamy do tego przysłony ani ISO, bo to zmienia zarówno błysk jak i zastane.
    Proporcje błysk/światło ciągłe regulujemy tylko czasem ekspozycji albo mocą błysku.

  7. #117

    Domyślnie

    Kurcze, zdjęcia nie mogę dodać
    Ostatnio edytowane przez jusia ; 17-01-2017 o 16:00

  8. #118

    Domyślnie

    @Jacek_Z Oczywiscie masz racje dlatego zawsze powinno zaczynac sie od dobrania dobrych parametrow dla swiatla zastanego a dopiero pozniej dodac flash co innego w studio gdzie jedynym naszym swiatlem jest to z flashy bo wtedy faktycznie mozna katrolowac ekspozycje za pomoca przeslony


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    @Jacek_Z Oczywiscie masz racje dlatego zawsze powinno zaczynac sie od dobrania dobrych parametrow dla swiatla zastanego a dopiero pozniej dodac flash co innego w studio gdzie jedynym naszym swiatlem jest to z flashy bo wtedy faktycznie mozna katrolowac ekspozycje za pomoca przeslony


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    W skrócie: nie wszędzie i nie zawsze da się zrobić takie zdjęcie jakie by się chciało. Chyba, że ma się dużo sprzętu pod ręką.

  10. #120

    Domyślnie

    @st_kamil czasem to i worek sprzetu nie pomorze xD


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strona 12 z 45 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 20-12-2023, 17:20
  2. Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-06-2020, 21:57
  3. Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-06-2020, 14:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •