Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Mati

  1. #1

    Domyślnie Mati

    Modelka uchwycona "na szybko" na zjeżdżalni Lekki crop z i tak dość ciasnego kadru (lubię ciasno kadrować portrety). Poza wywołaniem RAWa w DxO nic więcej nie robiłem (lekka desaturacja kolorów, trochę zabawy suwakami od cieni, lekkie podostrzenie). Być może powinienem popracować nad oczami, ale jak na razie jestem "miszczem" GIMPa, więc efekt był dość mizerny Obiektyw N85 1.8 G z ustawionym f/2.8. Przy ocenach proszę zważać na język, w końcu to dziecko jest

    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 18-08-2016 o 21:49 Powód: błędy
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie wiem jak to łagodnie napisać ... moim zdaniem rozbudowany opis nie jest adekwatny do jakości zdjęcia, które jest zwykłym pstrykiem.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  3. #3

    Domyślnie

    Niemal 13 tys. zdjęć na liczniku + dobry do tematu obiektyw, a efekty jak na powyższym obrazku.

    Słabo, ciasno, zupełnie bez pomysłu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    Dlatego tu jestem,żeby się czegoś nauczyć Dlaczego ciasno to źle? Ile postaci to już lepiej? Pytam zupełnie poważnie i nie chodzi mi o rozpętanie dyskusji a porady, których punktem wyjścia ma być to zdjęcie. Z góry dziękuję

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #5

    Domyślnie

    Portret przez sztachety w płocie, czy inne rury, to według Ciebie szczyty kompozycji ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Portret przez sztachety w płocie, czy inne rury, to według Ciebie szczyty kompozycji ?
    O, i to już jest jakiś konkret Kompozycja wyszła jak wyszła,bo zdjęcie nie jest pozowane i uchwycone naprędce. Jakieś rady,uwagi czego unikać,czego pilnować? Wiem,że kompozycja i pomysł to temat rzeka,ale może jakaś drobna podpowiedź (w formie wizualnej też może być). Oglądam dużo różnych zdjęć fotografów uznanych i wcale nie jestem przekonany,że kolejne milionowe zdjęcie modelki opartej o to czy owo tym lub owym jest ciekawe kompozycyjnie

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  7. #7

    Domyślnie

    dannywrocek - ciekawą metodę nauki przyjąłeś, może w pierwszej kolejności spróbuj powtórzyć jakiś dobry kadr, potem kolejny i kolejny - następnie eksperymentuj - mając już podstawy.
    Co do porad, nie spisz się.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  8. #8

    Domyślnie

    Próbuję próbuję Dziękuję za uwagi Wzięte pod uwagę i będę starał się wdrożyć je w życie

    Sent from my XT1032 using Tapatalk
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    Jakieś rady,uwagi czego unikać,czego pilnować? Wiem,że kompozycja i pomysł to temat rzeka,ale może jakaś drobna podpowiedź ...
    Na początek, dobrze jest robić portret w plenerze na w miarę otwartej przestrzeni (żeby uniknąć zafarbów) i w pochmurny, albo nawet mglisty dzień.
    Światło jest wtedy miekkie i przyjazne dla tego segmentu fotografii.
    Akurat zbliża się pora roku kiedy nietrudno o taką aurę.
    Sprzęt już masz, zatem o sprzęcie nie wspominam, ale nie podchodź tak blisko z tą 85-tką.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 19-08-2016 o 12:01
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10

    Domyślnie

    Autor emocjonalnie związany jest z modelką, pewnie ukochana córeczka. "Obcy" wolny, wyzbyty z emocji i dlatego potrafi dopiec. Uchwycona jest na fotografii subtelna radość w oczach modelki i to duży plus.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mati jesienny
    By zgaga in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 21:12
  2. [ Portret ] Mati
    By ziolo76 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 18:41
  3. Ania i Mati cukierkowo
    By JohnnyB in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-01-2008, 00:43
  4. [ Reportaż ] Mati - pierwsze boje
    By Maxio in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-03-2006, 23:36
  5. [ Reportaż ] Mati
    By miyuna in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2006, 01:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •