Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie ViewNX-i zwariował

    Sądzę że to użytkownik zwariował, ale nie potrafi zwalczyć symptomów:

    ViewNX-i, Windows10 64bit.

    Po przypadkowym naciśnięciu któregoś z klawiszy przestał działać pełnoekranowy podgląd pliku. Pojawia się duży obrazek na sekundę po czym jest zastąpiony całkiem białym ekranem, z przypadkowo rozmieszczonymi żółtymi plamami.
    Nie mam pojęcia jak przyrwócić normalne działanie. Odinstalowanie programu i ponowne zainstalowanie z nowo ściągniętego pliku... NIE POMOGŁO.
    Zdaje się że kiedyś miałem ten problem z ViewNX-2 ale nie pamiętam rozwiązania.
    Nikon D600, D7100,
    Nikkory: 28-80, 50 F:1.8D, 18-55 F:3.5-5.6 G II ED (DX), 80-200 F:2.8, Sigma 170-500 F:5-6.3D, Sigma 14 F:2.8 fish eye, Sigma 70-200 F:2.8 APO DG HSM, Tamron SP 10-24 F:3.5-4.5 DX, kilka zacnych manualnych stałek.

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj kombinacji klawiszy Shift + S ( to komenda programu Show Lost Shadows z menu View) kiedy w programie masz otwarty jakiś raw. Przełączanie sposobu wyświetlania obrazu( w okienku, lub na pełnym ekranie) podobnie jak w PS wywołujesz klawiszem "f"
    Ostatnio edytowane przez RomanZWrocławia ; 18-08-2016 o 22:02
    myślę co piszę

  3. #3

    Domyślnie

    W ogóle ten ViewNX-i to jakiś cholerny crap. Że też mnie pokusiło, żeby zainstalować to cholerstwo. Od kilku lat nie pamiętam, żeby jakiś program mi się zawiesił, a ViewNX-i potrafi się wyłożyć kilka razy podczas selekcjonowania większego zbioru. Dzisiaj na dodatek uszczęśliwił mnie usunięciem wszystkich etykiet selekcjonowanych zdjęć. I to wcale nie przy crashu -- po prostu zamknąłem, a po ponownym uruchomieniu, czerwonej labelki nie miała żadna fota. Straciłem prawie godzinę. No i do szewskiej pasji doprowadza mnie tworzenie folderu NKSC_PARAM, w którym zapisywane są informacje o dopisanej lokalizacji oraz uzupełnienia IPTC. Komu to przeszkadzało, żeby te informacje były zapisywane w RAW, tak jak to było w ViewNX2? Muli jak cholera przy przełączaniu zdjęć (nawet podczas powrotu do poprzedniego)... Odświeża katalog (np. po przefiltrowaniu wg labelek) kilka razy dłużej niż poprzednik... Nie! Zdecydowałem. Won mi z systemu, padlino! Wraca ViewNX2.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    ViewNX-i potrafi się wyłożyć kilka razy podczas selekcjonowania większego zbioru.
    U mnie tak potrafi wykrzaczyć się ViewNX2- raz działa przez parę tygoni bez crasha, a raz potrafi przez godzinę z 10 a nawet 20 razy...

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Komu to przeszkadzało, żeby te informacje były zapisywane w RAW, tak jak to było w ViewNX2?
    Pewnie tym których drażnił znaczny wzrost "wagi" obrabianego pliku...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    U mnie tak potrafi wykrzaczyć się ViewNX2- raz działa przez parę tygoni bez crasha, a raz potrafi przez godzinę z 10 a nawet 20 razy...
    U mnie na szczęście spokój. W ViewNX2 drażni mnie tylko pytanie u potwierdzenie usunięcia plików, które pojawia się pod oknem programu i za cholerę nie da się go wyciągnąć na wierzch.


    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Pewnie tym których drażnił znaczny wzrost "wagi" obrabianego pliku...
    Jaki tam „znaczny”? Pliki pojawiające się w NKSC_PARAM, dla każdego NEFa mają 21,5 KB. Właśnie sprawdziłem przyrost wagi NEFa, po dodaniu w ViewNX2 geotagu, informacji autorskich, oraz opisu sesji. Z pliku o wadze 9118429 zrobiło się 9121108. To jest ~2,7 KB, czy jakieś 1/8 tego, co tworzy NX-i -- a na dodatek archiwum nie powiększa się o katalog z taką samą ilością plików co NEFów, a których i tak żaden inny program w przyszłości nie będzie potrafił przeczytać.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Jaki tam „znaczny”?
    Z 16 mb robi się 25, a z 24 mb 35... Oczywiście mowa o "gmeraniu" w NEF'ie z poziomu ViewNX2- ostrość, balans, kontrast, cienie...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Z 16 mb robi się 25, a z 24 mb 35... Oczywiście mowa o "gmeraniu" w NEF'ie z poziomu ViewNX2- ostrość, balans, kontrast, cienie...
    Być może -- nie używam go jako edytora obrazu, a jedynie do manipulowania plikami/kolekcją zdjęć. Takie przyrosty były też w Nikon Capture, a to było spowodowane zapisywaniem podglądu zmian edycyjnych wewnątrz NEFa, w postaci JPG w większym rozmiarze (czy mniejszej kompresji) niż w oryginale. Co jak co, ale w ViewNX-i powinien być jakiś przełącznik w preferencjach, który umożliwiałby wybór miejsca zapisu zmian edycyjnych (do NEFa lub do osobnego pliku XML).
    Ostatnio edytowane przez stig ; 20-09-2016 o 21:31
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Być może -- nie używam go jako edytora obrazu
    Jasne, domyśliłem się tego i pewnie stąd lekkie "nieporozumienie". Niemniej jednak program ma swoje wady i zalety. Zapewne gdyby był bardziej dopracowany i/lub oferował więcej, nie byłby darmowy. Przynajmniej takie moje zdanie...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Niemniej jednak program ma swoje wady i zalety. Zapewne gdyby był bardziej dopracowany i/lub oferował więcej, nie byłby darmowy.
    W stosunku do jego starszego brata -- osobiście zauważyłem głównie zmiany negatywne (o których wspominałem wyżej). Na plus zauważyłem w zasadzie tylko i wyłącznie bardziej uporządkowany i przyjemniejszy w odbiorze interfejs. ViewNX2 był darmowy, szybki, sprawny i bezproblemowy. Jeśli koniecznie chcieli zmienić międzymordzie i dać mu nowsze imię -- ok. Też bym się z tego cieszył. Tyle, że w kwestii efektywności pracy, jest znacznie gorzej. Czyli jeśli dopracowana starsza wersja była darmowa, to sugerujesz, że teraz go spieprzyli, żeby poprawionego, za 2-3 lata, jednak sprzedawać?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W stosunku do jego starszego brata -- osobiście zauważyłem głównie zmiany negatywne (o których wspominałem wyżej). Na plus zauważyłem w zasadzie tylko i wyłącznie bardziej uporządkowany i przyjemniejszy w odbiorze interfejs. ViewNX2 był darmowy, szybki, sprawny i bezproblemowy. Jeśli koniecznie chcieli zmienić międzymordzie i dać mu nowsze imię -- ok. Też bym się z tego cieszył. Tyle, że w kwestii efektywności pracy, jest znacznie gorzej. Czyli jeśli dopracowana starsza wersja była darmowa, to sugerujesz, że teraz go spieprzyli, żeby poprawionego, za 2-3 lata, jednak sprzedawać?
    ViewNX2 jest ciągle darmowy.Co będzie w przyszłości nie mam odwagi wróżyć. Niemniej jednak gdyby funkcjonalność była na poziomie LR czy C1 to myślę, że by nie był darmowy...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5000 zwariował
    By Brazilianpitbull in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 13:50
  2. Nikkor 18-70 - Zwariował Autofokus
    By Dordelus in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 00:09
  3. D700 zwariował
    By kamilp in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-12-2009, 12:28
  4. ViewNX
    By rupi in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2008, 20:21
  5. Mój D70s zwariował - przycisk przesłony przymyka i przesłonę i lustro.
    By sln26 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 09:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •