Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 92
  1. #41

    Domyślnie

    Za poprzednikiem - dominanta (wieże) przesunięta na skraj kadru chyba niezbyt się sprawdziła. Dlaczego wybrałaś wersję cz-b ? Sposób kadrowania i szarości spowodowały w mojej ocenie, że Zamek został "przykryty" przez dół zdjęcia.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Za poprzednikiem - dominanta (wieże) przesunięta na skraj kadru chyba niezbyt się sprawdziła. Dlaczego wybrałaś wersję cz-b ? Sposób kadrowania i szarości spowodowały w mojej ocenie, że Zamek został "przykryty" przez dół zdjęcia.
    Kadrowałam na początku trochę szerzej, ale budynki po lewej jakoś mi się nie podobały w kadrze, chociaż niewątpliwie masz rację, wieża lepiej wygląda w mocnym punkcie. Czarno biały był po prostu jedną z wersji, znalazłam inne zdjęcie z tej samej sesji, patrząc na Wasze uwagi, chyba lepsze. Na pewno zamek wyraźniej rysuje się na pierwszym planie.

    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  3. #43

    Domyślnie

    Kadrowo ta wersja, jak dla mnie, jest zdecydowanie najlepsza. Popracowałbym jeszcze nad balansem bieli (pewnie selektywnie, z uwagi na różne źródła - generalnie wydaje mię, że jest za ciepły) i większym kontrastem (brakuje czerni i zwłaszcza świateł). Być może również, aby odpowiednio wyeksponować Zamek, należało wykonać zdjęcie, o wcześniejszej porze, przy której budowla bardziej odróżnia się od nieba.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Kadrowo ta wersja, jak dla mnie, jest zdecydowanie najlepsza. Popracowałbym jeszcze nad balansem bieli (pewnie selektywnie, z uwagi na różne źródła - generalnie wydaje mię, że jest za ciepły) i większym kontrastem (brakuje czerni i zwłaszcza świateł). Być może również, aby odpowiednio wyeksponować Zamek, należało wykonać zdjęcie, o wcześniejszej porze, przy której budowla bardziej odróżnia się od nieba.
    Dzięki. Jeśli chodzi o balans bieli to próbowałam obrabiając RAW zrobić chłodniejszy ale mi się nie podobał, chociaż ten może być trochę zbyt ciepły. Jesli chodzi o kontrast to bałam się z nim przesadzić i w efekcie chyba jest niewystarczający.

    Postaram się następnym razem wziąć Wasze uwagi pod, cóż, uwagę Na pewno się przydadzą, bo czekam na przyjście Tokiny 11-16 mm (zresztą kupuje na forum ) i będzie trzeba poćwiczyć zdjęcia architektury (a tej w Krakowie nie brak).
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  5. #45

    Domyślnie

    W tej wersji twoje zdjęcie bardzo mi się podoba. Na upartego światła z lewej ciut psują kadr, ale ciągle bardzo mi się podoba.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #46

    Domyślnie

    Witam.
    Prosze o opinie o kadrze.


    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Ja sam jestem na etapie pytań i odpowiedzi, ale moim zdaniem jest w pytkę. I kadr i kolorystyka. Ciekawe tylko jak by wyglądała nieco szerzej po lewej.
    http://rmn1.pl Sony i telefon.

  8. #48

  9. #49

    Domyślnie

    Bardzo ładnie technicznie.

  10. #50

    Domyślnie

    Wszystko mi w tym kadrze pasuje. Piękny kadr industrialny. Choć jak na moje noce, to nieco za jasno
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 15:27
  2. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  3. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •