Close

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 92
  1. #51
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Tilburg(Holandia)
    Posty
    44

    Domyślnie

    Jako że ja cały czas początkujący i uczący się to wstawiam także tutaj ostatnie fotki:
    1.
    2.
    3.


    Proszę o opinię, wiem że dużo jeszcze nauki przede mną, dlatego proszę wytykać błędy ale bez złośliwości
    Ostatnio edytowane przez ALF ; 18-03-2017 o 21:57

  2. #52

    Domyślnie

    Wywaliłem niepotrzebne posty. Jeszcze prośba. Mamy na forum taką zasadę, że jeżeli wrzucamy więcej niż jedno zdjęcie, to je numerujemy. Tym razem zrobię to za Ciebie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    1. Brakuje mi w tym kadrze "życia". Szkło chyba nie dało rady. A i geometria budynków pozostawia do życzenia.
    2. Fatalnie walą się budynki. Brak zdecydowania w kadrze. Albo kanał, albo budynki, albo panorama, ale wtedy szerzej.
    3. Chyba najciekawszy kadr, ale krzywe kolumny widzą po raz pierwszy
    Powinieneś przy obróbce naprawiać niedoskonałości optyki. W zdjęciach architektury to podstawa.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #53

    Domyślnie

    Na dwójce pochyliłeś aparat, więc budynki nie trzymają pionu ani poziomu. Na chmurach po prawej wyszły jakieś różowe zafarby. W dwójce podoba mi się kadr - jest głębia i są plany. Popracuj nad ekspozycją/edycją, na pierwszych dwóch masz ciemnicę. Na jedynce interesujące są dla mnie budynki za rzeką, ale czy rzeczywiście reszta elementów, która zmieściła się w kadrze, warta była pokazania w takiej ilości, stanowi dla mnie kwestię wątpliwą.

    Jeśli chodzi o trójkę, to problematyczna jest dla mnie kolumna po prawej, jest jej w mojej ocenie za dużo, zdominowała całą kompozycję (która ciąży w prawo, podczas gdy ciekawe rzeczy dzieją się w centrum kadru). Jak na mój gust zbyt wiele jest też szarości w tej konwersji do cz-b.

  4. #54
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Dobre zdjęcia architektury i krajobrazu wymagają od nas rzeczy niestety niezależnej - fajnego światła. Nie doświetlimy architektury tak jak np. modelki.
    A światła na 1 i 2 nie było. Zdjęcia do albumu ze wspomnieniami, ale nie jako fotografia z gatunku ambitniejszej, wystawienniczej itp.
    Niestety jak nie ma światła to często nie ma po co wyciągać aparatu. Można sobie dokumentować gdzie się było choćby telefonem komórkowym.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #55
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Tilburg(Holandia)
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Dobre zdjęcia architektury i krajobrazu wymagają od nas rzeczy niestety niezależnej - fajnego światła. Nie doświetlimy architektury tak jak np. modelki.
    A światła na 1 i 2 nie było. Zdjęcia do albumu ze wspomnieniami, ale nie jako fotografia z gatunku ambitniejszej, wystawienniczej itp.
    Niestety jak nie ma światła to często nie ma po co wyciągać aparatu. Można sobie dokumentować gdzie się było choćby telefonem komórkowym.
    Być może moje zdjęcia są z dziedziny "amatorsko/dokumentującej pobyt"? w końcu to moje pierwsze 5 dni z szerokokątnym obiektywem...ale Twoja wypowiedź na pewno jest z dziedziny chamskiej bezczelności i braku kultury podszytej pseudo intelektualną fotograficzną megalomania....
    jakbyś nie zauważył to dział dla osób które dopiero próbują swoich sił w fotografowaniu architektury a nie dla profesjonalistów dlatego aby nie wyjść na chama i gbura warto rzeczowo omówić fotki (patrz wyżej na osoby komentujące w sposób wartościowy). każdy ma swoje dziedziny życia w których jest dobry ale nie każdy w stosunku do nowicjuszy zachowuje się jak burak i cham.


    twój komentarz nie wniósł nic do mojej wiedzy i umiejętności więc jest bezwartościowy...jeśli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to powstrzymaj się od uwag typu że mam sobie komórka fotki robić...(moderator napisał na początku dla kogo jest ten wątek i jak powinni komentować Ci którzy mogą coś podpowiedzieć, proponuję przeczytać)
    Ostatnio edytowane przez thorgal7730 ; 19-03-2017 o 20:55

  6. #56

    Domyślnie

    Kolego, co z tobą jest nie tak?
    Rzucasz się od samego początku, a teraz obrażasz moderatorów. Może czas zasięgnąć porady specjalisty.
    Odpoczynek od forum za pomocą bana może być pomocny.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #57
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Tilburg(Holandia)
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Kolego, co z tobą jest nie tak?
    Rzucasz się od samego początku, a teraz obrażasz moderatorów. Może czas zasięgnąć porady specjalisty.
    Odpoczynek od forum za pomocą bana może być pomocny.
    interesujące były uwagi poprzedników a moderator się zapomniał w swojej bucie...w końcu on potrafi a ja nie...

    wiesz miło jest się tarzać we własnej megalomanii, trudniej próbować komuś przekazać cenne uwagi...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Dune Zobacz posta
    Na dwójce pochyliłeś aparat, więc budynki nie trzymają pionu ani poziomu. Na chmurach po prawej wyszły jakieś różowe zafarby. W dwójce podoba mi się kadr - jest głębia i są plany. Popracuj nad ekspozycją/edycją, na pierwszych dwóch masz ciemnicę. Na jedynce interesujące są dla mnie budynki za rzeką, ale czy rzeczywiście reszta elementów, która zmieściła się w kadrze, warta była pokazania w takiej ilości, stanowi dla mnie kwestię wątpliwą.

    Jeśli chodzi o trójkę, to problematyczna jest dla mnie kolumna po prawej, jest jej w mojej ocenie za dużo, zdominowała całą kompozycję (która ciąży w prawo, podczas gdy ciekawe rzeczy dzieją się w centrum kadru). Jak na mój gust zbyt wiele jest też szarości w tej konwersji do cz-b.
    myślisz że błędem wobec tego było użycie filtra w takich okolicznościach? zbyt ciemno wyszło? Co do kadru to jak miałbym wykadrować? jakoś w połowie mostu może skoro budynki po drugiej stronie stanowia najciekawszy element?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    Wywaliłem niepotrzebne posty. Jeszcze prośba. Mamy na forum taką zasadę, że jeżeli wrzucamy więcej niż jedno zdjęcie, to je numerujemy. Tym razem zrobię to za Ciebie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    1. Brakuje mi w tym kadrze "życia". Szkło chyba nie dało rady. A i geometria budynków pozostawia do życzenia.
    2. Fatalnie walą się budynki. Brak zdecydowania w kadrze. Albo kanał, albo budynki, albo panorama, ale wtedy szerzej.
    3. Chyba najciekawszy kadr, ale krzywe kolumny widzą po raz pierwszy
    Powinieneś przy obróbce naprawiać niedoskonałości optyki. W zdjęciach architektury to podstawa.
    a czy te "niedoskonałości optyli" lub nie ukrywam moje błędy dyskredytują całkowicie fotkę czy to po prostu wpływa jedynie na estetykę?
    Ostatnio edytowane przez thorgal7730 ; 19-03-2017 o 21:01

  8. #58
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Ja ci napisałem dokładnie o problemie jaki widzę na zdjęciach. Brak dobrego światła. Fotografia to rejestrowanie światła.
    Oczekujesz informacji co nie tak z kwestiami technicznymi, nastawieniem aparatu czy kadrowaniem? To tylko część "roboty" fotografa. I to nie najważniejsza.
    Najważniejsze jest widzenie światła. Jeśli to lekceważysz to nie dojdziesz do dobrych efektów.

    Nie widzę niczego nie kulturalnego w moim wpisie. Jest szczery. Po prostu. Po to dajesz tu zdjęcie by usłyszeć różne opinie. A nie tylko pochwały. I zdjęcie do albumu to nic obraźliwego. Na forum mamy cały dział pt fotografia albumowa. Twoje zdjęcia nr 1 i 2 to dokumentacja miejsca - to tyle. Fotograficznie broni się zdjęcie nr 3.

    PS - raczej z takim nastawieniem to się tu nie polubimy. Ja z racji na stanowisko znoszę więcej. Ale jak taki tekst napiszesz do "szeregowego forumowicza" to masz bana na 100%.
    Wymagając kultury od innych sam powinieneś się zachowywać kulturalnie. Tymczasem twoje (usunięte) wpisy kierowane do madebyzosiek i teraz te do mnie świadczą o tobie nie najciekawiej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #59
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Tilburg(Holandia)
    Posty
    44

    Domyślnie

    ok, więc może "zasłona milczenia" i zaczynamy od nowa?
    krytykę znoszę i nawet na nią liczę, bez takowej nie nauczę nauczę się nic...

    może inaczej...dam "surowe" zdjęcie bez obróbki i poproszę o opinię co jest zawalone w takiej fotce i co można z niej ciekawego w ogóle wyciągnąć jeszcze? Kadr prosty, wręcz podstawowy ale chodzi mi o pewne błedy jakie ewentualnie popełniam. Widzę że jest trochę krzywo ale da się wyprostować, trochę za dużo ziemi?

    Ostatnio edytowane przez thorgal7730 ; 19-03-2017 o 21:40

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorgal7730 Zobacz posta
    a czy te "niedoskonałości optyli" lub nie ukrywam moje błędy dyskredytują całkowicie fotkę czy to po prostu wpływa jedynie na estetykę?
    Jako pamiątkową, nie. Ale jako dokumentacyjną czy artystyczną już tak. Niedoskonałości optyki można poprawić w programie graficznym. Zakładam, że na fotach nie zarabiasz, więc najtańszym do tego celu programem będzie Corel PaintShop Pro z kolejnymi numerami. Spójrz krytycznie na ostatni kadr. Czy nie wydaje ci się, że budynek zaraz poleci gdzieś w prawo?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 15:27
  2. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  3. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •