Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 92
  1. #21

    Domyślnie


    Chciałem poddać ocenie i krytyce 1 w karierze zdjęcie na czasie dłuższym niż 1/30s Katowice przygotowywujace się do sylwestra z polsatem

  2. #22

    Domyślnie

    @kurako92 - po pierwsze, to kompresja zjadła to zdjęcie (a może to zbyt wysokie ISO?). Po drugie co jest jego tematem? Lekki oczopląs się wkrada i kompozycja do małej poprawki (lekko w lewo żeby wysoki budynek po lewej był dalej od brzegu kadru, a miecze świetlne przybliżyły się bardziej do mocnego punktu kadru). Po trzecie misz-masz jeśli chodzi o balans bieli - góra fioletowa, dół żółty - wiem - może tak tam jest, ale nie zawsze tak musi być na zdjęciu. Ciężko z tym walczyć, ale się da to wyrównać.
    Żebyś sobie nie pomyślał, że wszystko jest źle, to nie: ekspozyzja jest względnie poprawna, bo udało Ci się nie przepalić bilboardów na budynku po lewej i zachować przy tym jakiś detal w ciemnych partiach.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #23

    Domyślnie

    To i ja coś wrzucę.
    Poległem na BB więc czarno-białe.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    @kurako92 - po pierwsze, to kompresja zjadła to zdjęcie (a może to zbyt wysokie ISO?). Po drugie co jest jego tematem? Lekki oczopląs się wkrada i kompozycja do małej poprawki (lekko w lewo żeby wysoki budynek po lewej był dalej od brzegu kadru, a miecze świetlne przybliżyły się bardziej do mocnego punktu kadru). Po trzecie misz-masz jeśli chodzi o balans bieli - góra fioletowa, dół żółty - wiem - może tak tam jest, ale nie zawsze tak musi być na zdjęciu. Ciężko z tym walczyć, ale się da to wyrównać.
    Żebyś sobie nie pomyślał, że wszystko jest źle, to nie: ekspozyzja jest względnie poprawna, bo udało Ci się nie przepalić bilboardów na budynku po lewej i zachować przy tym jakiś detal w ciemnych partiach.
    Dzięki za odpowiedź, dopiero teraz przeczytałem, problem tego zdjęcia jest taki, że chciałem uwiecznić przygotowania spodka w Katowicach do sylwestra, kupiłem aparat w kicie z statywem (jak się okazało że zabawka-jakiś esperanza czy coś) ale wiadomo na Giewont z nim nie pójdę więc myślałem że chociaż zrobi zdjęcia na balkonie, a że mój balkon na 1.3 m balustrade to niestety nie udało się z nad niej zrobić zdjęcia na statywie. Kat jaki jest na zdjęciu jest właśnie powyższym spowodowany bo zdjęcie robione było z ręki na balustradzie.
    Dzięki za komentarz.

  5. #25

    Domyślnie

    img027 by Łukasz Lewandowski, on Flickr

    Parametry:

    Za cholerę nie pamiętam.

    50, albo 28MM
    Skan epson V370.

  6. #26

    Domyślnie

    Dałbym więcej prawej strony kosztem lewej.

  7. #27

    Domyślnie

    Chyba nie, może była nieciekawa.
    Raczej zacieśniłbym:
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dvd_100 Zobacz posta
    Parametry:

    Za cholerę nie pamiętam.
    Dlatego regulamin powinien wymagać, aby zdjęcie zawierało exif

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Dlatego regulamin powinien wymagać, aby zdjęcie zawierało exif
    W tym problem, że to było robione na kliszy więc żadnych danych odnośnie czasuz, ogniskowej, nie pamiętam

    Wysłane z mojego D2203 przy użyciu Tapatalka

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Chyba nie, może była nieciekawa.
    Raczej zacieśniłbym:
    A wiesz, że o tym nie pomyślałem w kwadracie to jeszcze lepiej wygląda

    Wysłane z mojego D2203 przy użyciu Tapatalka

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 04-12-2023, 22:08
  2. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  3. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •