Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Serio nikt nie czyścił jeszcze farby z heliosa ?

    Poszukam w necie ...

  2. #12

    Domyślnie

    Chyba nie sądzisz, że po oczyszczeniu z czarnego lakieru powierzchnie same nabiorą takiego lustrzanego wyglądu. To nie jest nawet kwestia czyszczenia czy szlifowania, to jest galwaniczne pokrycie jakimś metalem, chromem, lub może bardziej niklem, a potem jeszcze osobna ciężka praca z lakierowaniem wszystkich cyferek...

    Mam jeden obiektyw z usuniętym chałupniczo czarnym lakierem i wygląda to zasadniczo inaczej:

    Pentax MX, detail by senor bombel, on Flickr


    Pentax MX, detail by senor bombel, on Flickr


    Pentax MX by senor bombel, on Flickr
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    I taki efekt (jak na tym szkiełku) mnie zadowoli w 101%.

    Czym czyściłeś ?

  4. #14

    Domyślnie

    Ja pędzelkiem z kurzu. Już go takiego kupiłem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Wiec taki juz opuścił fabrykę ?
    Rozumiem...

  6. #16

    Domyślnie

    Co tu rozumieć czy nie rozumieć...

    Kupiłem go już w takim stanie jako ciekawostkę do kolekcji (na ebayu chyba, ale nie dam głowy, bo kupowałem już sprzęty w różnych dziwnych miejscach). I nie, nie opuścił taki fabryki - to któryś ze wcześniejszych właścicieli tak go urządził. Nie, nie wiem który i czym, nie pytałem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Chyba nie sądzisz, że po oczyszczeniu z czarnego lakieru powierzchnie same nabiorą takiego lustrzanego wyglądu. To nie jest nawet kwestia czyszczenia czy szlifowania
    Jest. Można wyszlifować metalową powierzchnię na "lustro", tylko zrobienie tego samemu w domu w przypadku obiektywu było by cholernie trudne.
    Jeśli chodzi zaś o samo zdarcie lakieru to pozostaje piaskowanie, lub kątówka z drucianą końcówką. Albo żmudna zabawa z papierem ściernym. Tylko potem trzeba by to jakoś zabezpieczyć, bo goły metal może się szybko zrobic brzydki. Ale lakier bezbarwny nie jest jakiś drogi.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Jest. Można wyszlifować metalową powierzchnię na "lustro", tylko zrobienie tego samemu w domu w przypadku obiektywu było by cholernie trudne.
    Jeśli chodzi zaś o samo zdarcie lakieru to pozostaje piaskowanie, lub kątówka z drucianą końcówką. Albo żmudna zabawa z papierem ściernym. Tylko potem trzeba by to jakoś zabezpieczyć, bo goły metal może się szybko zrobic brzydki. Ale lakier bezbarwny nie jest jakiś drogi.
    Tylko do takiej operacji to trzeba rozmontować obiektyw bo chyba nie chcecie piaskować czy szlifować drucianą szczotką obiektywu w całości?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Co tu rozumieć czy nie rozumieć...

    Kupiłem go już w takim stanie jako ciekawostkę do kolekcji (na ebayu chyba, ale nie dam głowy, bo kupowałem już sprzęty w różnych dziwnych miejscach). I nie, nie opuścił taki fabryki - to któryś ze wcześniejszych właścicieli tak go urządził. Nie, nie wiem który i czym, nie pytałem.
    Rozumiem.
    Chciałeś po prostu "zabłysnąć"
    No i Ci sie nie udało...


    @Assire
    Dzienks.

    Bedzie jesien, bedzie czas.
    Byc moze spróbuje w domu cos zrobić.

  10. #20

    Domyślnie

    Przecież są specjalne środki do usuwania lakieru nawet w szpraju. Spryskujesz, czekasz i lakier odchodzi w zasadzie sam m

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 85mm 1.4g Czy 85mm 1.8g + Sigma 50mm 1.4 Art
    By llcooljozek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 02:21
  2. reanimacja Petzval lens?
    By GrzesiekM in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 15:21
  3. jaka jest roznica pomiedzy 85mm f/1.8 a 85mm f/1.8D
    By satriani7007 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 23:03
  4. jaka jest roznica pomiedzy 85mm f/1.8 a 85mm f/1.8D
    By satriani7007 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 17:09
  5. Nikon AF 85mm f/1.4 D vs 85mm f/1.4 AIS MANUAL
    By zdrowamarchewka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •