Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    @d90, masz jakieś problemy ze spiskowymi teoriami, czy co? Ja rozumiem że politycy popadają w paranoiczne zwidy, ale tu bądźmy wolni od tego...

    1. Pytałeś, czy ktoś czyścił obiektywy z lakieru, więć powiedziałem że tak, ktoś czyścił - i nawet pokazałem jak taki obiektyw wygląda. Przy tej okazji spytałeś czym to czyściłem, więc zgodnie z prawdą powiedziałem że ja niczym, bo ja już takiego kupiłem. Nie wiem czy to dobrze pojąłeś, bo zaczałeś się domyślać, że tak te obiektywy produkują w fabryce, więc znowu musiałem tłumaczyć, że nie.

    Jak wciąż jeszcze czegoś nie rozumiesz, bądź uważasz, że chcę czymś tam zabłysnąć, daj mi znać na priva, może uda mi się wytłumaczyć to jakoś drukowanymi.





    @Assire - kątówka z drucianą końcówką - gratuluję pomysłu. To nie jest karoseria dwudziestoletniego passata którą się wyrówna szpachlą, tą są precyzyjnie toczone pierścienie, na których będzie widać każdą co większą rysę. Lakier tego lustrzanego Heliosa jest zdejmowany chemicznie, potem galwanizacyjnie nanoszona powłoka niklowa (albo chromowa, a i to nie wiem czy w jednym kroku, czy w paru), a potem lakieruje wszystkie potrzebne inskrypcje i tak go sprzedaje facet, od którego ściągnąłem zdjęcie.

    O ile wiem nie obrabia go ani kilofem, ani kątówką, ani traktorem, piłą mechaniczną czy młotem kowalskim. To są precyzyjne przyrządy i takimi metodami gość je obrabia.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #22

    Domyślnie

    Te błyszczące to tak, tego się nie da zrobić łatwo, co też napisałem.
    Za to kątówki z drucianką wielu używa do szczotkowania aluminium. Te druty to nie papier ścierny, nie ubywa metalu. Przetestowane na karoserii 20letniej corsy, szpachla nie była potrzebna, wystarczyło lakierowanie. Z resztą, mam heliosa, którego właśnie tak zamierzam potraktować, zobaczymy jaki będzie efekt.

  3. #23

    Domyślnie

    Wiem juz, ze nic nie wiem

    Zaryzykuje jednak, ręcznie.
    Byc moze uda sie pozostawić kolor na cyferkach ?
    Jak cokolwiek zrobie, napisze co i jak popsułem.
    Dzieki.

    Ps.
    Pochwał sie jak cos zrobisz ze swoim Heliosem !!!
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 28-08-2016 o 12:16

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Te błyszczące to tak, tego się nie da zrobić łatwo, co też napisałem.
    A, to tak, jak chcesz mieć wygląda drapanego aluminium, to byle czym się da - zgoda. Wystarczy usunąć lakier czymkolwiek, drucianą szczotką, papierem ściernym, czy trąc o płytę chodnikową.

    Ja natomiast pisałem do d90, żeby się nei spodziewał takiego lustrzanego wykończenia jak na Heliosie po samym oczyszczeniu z farby, bo tak nie będzie za cholerę, obojętne jak bardzo potem to wyszlifuje, czy wyczyści. I choćby się człowiek przy tym czyszczeniu czy szlifowaniu popierdział z wysiłku takiego efektu nie osiągnie - dlatego ludzkość chromuje i nikluje rzeczy metalowe, jak chce mieć lustro.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    I choćby się człowiek przy tym czyszczeniu czy szlifowaniu popierdział z wysiłku takiego efektu nie osiągnie - dlatego ludzkość chromuje i nikluje rzeczy metalowe, jak chce mieć lustro.
    Niestety nie masz racji. Tzn masz, ale po części tylko. Jasne że można uzyskać lustrzaną powierzchnię miksując lub chromując. Ale można też szlifować. Bardzo gładką metalowa powierzchnia ma właśnie lustrzany połysk. Żeby uzyskać coś takiego trzeba wykonać polerkę przy pomocy coraz gęstszego papieru ściernego. Zazwyczaj jest to szlifowanie 100, potem 200, 500, 1000 i 2000 (2 ostatnie to papiery wodne) trwa to długo i da się to zrobić w zasadzie tylko na płaskich powierzchniach. Ale się da.

  6. #26

    Domyślnie

    Nigdy aluminium wypolerowanego jak lustro (jak dobrze położony chrom lub nikiel) nie widziałem, ale na pewno pokażesz jak to sam zrobiłeś, więc jestem spokojny.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Niestety nie masz racji. Tzn masz, ale po części tylko. Jasne że można uzyskać lustrzaną powierzchnię miksując lub chromując. Ale można też szlifować. Bardzo gładką metalowa powierzchnia ma właśnie lustrzany połysk. Żeby uzyskać coś takiego trzeba wykonać polerkę przy pomocy coraz gęstszego papieru ściernego. Zazwyczaj jest to szlifowanie 100, potem 200, 500, 1000 i 2000 (2 ostatnie to papiery wodne) trwa to długo i da się to zrobić w zasadzie tylko na płaskich powierzchniach. Ale się da.
    Do połysku metal poleruje nie papierem ściernym tylko na bawełnianej lub filcowej tarczy pastą polerską z tlenkiem chromu. Po takiej operacji można się przeglądać w polerownym metalu jak w lustrze
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Na pewno pokażesz jak to sam zrobiłeś, więc jestem spokojny.
    Ech, tyle zarzucasz ludziom że nie czytają ze zrozumieniem a sam tego teraz też nie robisz. W trzech postach napisałem że polerka obiektywu na błysk była by cholernie trudna. Mój Helios po moich zabiegach będzie raczej wyglądał jak Twój Pentax. Z dużym prawdopodobieństwem gorzej niż Twój Pentax bo on wygląda jakby miał piaskowane elementy a ja Heliosa będę szczotkował.

    @Borat, pewnie tak, aż tak się nie znam. Operacje taka jak opisałem stosuje się w przypadku procesorów i chłodzeń do tychże, tzw lapping. Jak dobrze zrobiony to też jest lustro

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nigdy aluminium wypolerowanego jak lustro (jak dobrze położony chrom lub nikiel) nie widziałem, ale na pewno pokażesz jak to sam zrobiłeś, więc jestem spokojny.
    Google - - - > Polerowanie felg.



    Jest jeszcze opcja pozłacania metalowych elementów.
    Ostatnio edytowane przez dmk ; 28-08-2016 o 23:23

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. 85mm 1.4g Czy 85mm 1.8g + Sigma 50mm 1.4 Art
    By llcooljozek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 02:21
  2. reanimacja Petzval lens?
    By GrzesiekM in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 15:21
  3. jaka jest roznica pomiedzy 85mm f/1.8 a 85mm f/1.8D
    By satriani7007 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 23:03
  4. jaka jest roznica pomiedzy 85mm f/1.8 a 85mm f/1.8D
    By satriani7007 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2009, 17:09
  5. Nikon AF 85mm f/1.4 D vs 85mm f/1.4 AIS MANUAL
    By zdrowamarchewka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-05-2008, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •