Close

Strona 24 z 48 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 473
  1. #231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Dlaczego używasz takiego wysokiego ISO?
    W przypadku dwóch pierwszych zdjęć ciężko cokolwiek zarzucić wartościom ISO. Ale w przypadku dwóch kolejnych to faktycznie można śmiało było zjechać o 3EV...

  2. #232

    Domyślnie

    @Bl4cWiz dobrze kombinujesz, szukasz mini krajobrazów i ciekawych obrazów co jest bardzo kreatywne i uczy szukania tam gdzie inni przechodzą bez zastanowienia.
    3 najbardziej mi się podoba ze wszystkich, ale poza kadrowaniem patrząc po parametrach przez Ciebie podanych jasno widać że nie za bardzo jeszcze sobie radzisz z podstawami.
    Nikon D7000 iso:1000 s:1/1600s f:2.8 50mm naprawdę uważasz że ta scena wymaga czasu 1/1600s? i to przy 50mm szkle? tak samo przy takim zbliżeniu i takim obrazie fajnie pooglądać detale dlaczego więc f/2,8? oraz to ISO 1000? które zżera ci jakość i możliwości wyciągania detali.

    Pierwsze ustawiaj przysłonę do sceny i tego co chcesz pokazać, poczytaj o hiperfokalnej by nie wpadać w jakieś obsesyjne skrajne wartości, później oceń czas potrzeby do wykonania ostrego zdjęcia. Pomocna zasada mówi że jak masz szkło 50mm i pewną rękę zrobisz w miarę ostre zdjęcie już przy 1/50s. ale dobrze sobie samemu testy porobić na ile możesz sobie pozwolić na danym szkle. Ale jak tak pracujesz nad detalami to statyw albo inne cudo które pozwoli ci postawić sztywno aparat. ISO najlepsza jakość dla zdjęć to 100. Ale jak musisz robić z ręki to warto zaczynać od 200-400 jeżeli czasy są dość niskie.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 21-02-2018 o 22:08

  3. #233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Nie lubię oceniać innych ale jak już to:
    - fota nr 1 do kosza - nieostra, światła przepalone, kompozycja i tematu brak ....
    W zdjęciu 1 chodziło mi o ciekawą perspektywę przynajmniej w moim odczuciu, co to znczy że światła przepalone? Wydaje mi się że zdjęcie nie jest prześwietlone.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Bl4cWiz
    Nikon D7000 iso:1000 s:1/1600s f:2.8 50mm naprawdę uważasz że ta scena wymaga czasu 1/1600s?
    Co zmnieni zmiana czasu przy statycznym obrazku oprócz ilości światła które się dostanie do matrycy? Może nie widać ale to jest lód. Bo wiem że przy ruszających się przedmiotach rozmazują się np. woda robi się gładka albo w nocy zamiast samochodu czy gwiazd widać smugę światła.

  4. #234

    Domyślnie

    W zdjęciu 1 chodziło mi o ciekawą perspektywę
    Dobrze kombinujesz ja zrobiłbym to tak że ostrość na pierwszy plan i wyeksponował detal śniegu a drzewa w tle "bokeh" - wówczas nawet ten przepał nie raził by tak w oczy.

  5. #235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bl4cWiz Zobacz posta
    o zmnieni zmiana czasu przy statycznym obrazku oprócz ilości światła które się dostanie do matrycy?
    Zmiana czasu (w tym przypadku wydłużenie) pozwoli na obniżenie ISO które wpłynie na jakość obrazu. Nie ma potrzeby stosowania tak krótkich czasów (generujących wyższe ISO) jeśli nie trzeba mrozić ruchu...

  6. #236

    Domyślnie

    Zdjęcie początkowo wyglądało tak.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6082.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	8,26 MB
ID:	5289
    Być może trochę przesadziłem z przeróbką albo to przez filtr instagrama.

  7. #237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bl4cWiz Zobacz posta
    Zdjęcie początkowo wyglądało tak.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_6082.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	8,26 MB
ID:	5289
    Być może trochę przesadziłem z przeróbką albo to przez filtr instagrama.
    Ja bym to widział "w ten sposób"
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perspektywa.JPG
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	277,1 KB
ID:	5293

  8. #238

    Domyślnie

    Aha, czyli przepalone kolory to są kolory zbyt jaskrawe tak?

  9. #239
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Nie. To są takie kolory jak biel na której nie widać żadnych szczegółów.

  10. #240

    Domyślnie

    No to nie wydaje mi się że to zdjęcie po mojej przerobce ma przepalone kolory

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wydaje mi się że poprzez rozszerzenie zdjęcia trafiona jest na specyfika obrazka co sądzisz o tym @andrzej_abc
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	perspektywa-01.jpeg
Wyświetleń:	205
Rozmiar:	317,7 KB
ID:	5294

Strona 24 z 48 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •