Close

Strona 26 z 48 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 473
  1. #251

    Domyślnie

    Nie za bardzo wiem o co chodzi ale postaram się wytłumaczyć moje zachowanie. Po pierwsze jak sama nazwa postu wskazuje są to pierwsze próby także każda rada się przydaje przykładowo rady z śniegiem czasami czy iso. Pisałem z kadrem ponieważ dla mnie jest różnica w tym czy jest to wyśrodkowane czy też nie. Wstawiłem tutaj posta że względu że zaczynam i spodziewałem się nie tyle miłych ocen bo wiem że takie nie będą ale konstruktywnej krytyki. Komentarze typu to twoje zdjęcie, ty tam byłeś za dużo nie wnoszą do mojej wiedzy. Co do tego filtru to było wytłumaczenie dlaczego barwy są przepalone. Zgadzam się że kadrowanie zostało już popełnione, ale nie zgadzam się żeby to zostawiać jeśli jest coś źle to trzeba to napisać a nie jest źle koniec.

  2. #252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bl4cWiz Zobacz posta
    Komentarze typu to twoje zdjęcie, ty tam byłeś za dużo nie wnoszą do mojej wiedzy.
    Wnoszą bardzo wiele w jednej kwestii- wiesz jakie były tam warunki, i jeśli chcesz w 100% je odwzorować, chociażby kolorystycznie czy pod kątem WB, ekspozycji to tylko Ty wiesz jak to wyglądało "na żywo".

  3. #253

    Domyślnie

    Dalej jest
    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Zrobiłeś to tak a nie inaczej. Koniec.
    Zgadzam się że zrobiłem tak a nie inaczej ale jak jest coś źle to trzeba napisać co i ewentualnie co zrobić żeby było lepiej a nie tylko co jest źle jasne dla osoby trochę bardziej zaawansowanej więcej to wniesie ale stwierdzenie masz złe kadrowanie za dużo mi nie mówi jak by było masz złe kadrowanie bo to i to a powinno się raczej robić tak to już wiem na co zwracać uwagę.

  4. #254

    Domyślnie

    Koledzy mają racje. Od siebie dodałbym że robisz duży błąd w mojej ocenie z lataniem z każdym zdjęciem na forum fotograficzne i oczekując uwag i opinii. Pierwszy rok spokojnie możesz sobie darować, kupić kilka dobrych książek i ten czas poświęcić na zrozumienie pewnych kwestii. Zwłaszcza podstaw.
    Fora fotograficzne skupiają się na konkretnych pracach, nikt się nie będzie się rozpisywał albo przepisywał książek o podstawach ustawień parametrów, pracy nad kadrem itp.
    Chcesz robić dobre zdjęcia to zacznij od dobrych podstaw czyli wiedzy. Fotografia to przede wszystkim praca nad sobą samym i samodzielna nauka. Fora są bardzo pomocne gdy dojdziesz do ściany lub chcesz zrobić kolejny krok.

    Na Twoim etapie zawsze proponuje Nowy podręcznik fotografii autor Hedgecoe John
    http://www.empik.com/nowy-podrecznik...1613,ksiazka-p
    Wtedy zrozumiesz dlaczego ktoś ci pisze że kadrowałby tak a nie inaczej, zrozumiesz też podstawy z ustawiania parametrów oraz wiele innych tak technicznych jak i wizualnych wskazówek. A tak to marnowanie czasu moim zdaniem.

  5. #255

    Domyślnie

    Żeby nie było ja jestem wdzięczy i moje komętarze dotyczyły jedynie @gremed. Nie latam z każdym zdjęciem tylko z pierwszymi. Nie rozumiem w takim razie po co jest ten dokładnie post przez rok studiowania książek i robienia zdjęć niczego się nie nauczysz jeżeli ktoś nie powie co robisz źle. A myślałem że to jest to miejsce. Piszesz że dopiero po przeczytaniu książek zrozumiem jak ktoś napisze mi kadrowaniu. Niech napisze zobaczymy czy nie zrozumiem. A nie tylko kadrowane jest słabe. Twój komentarz np cenię bo nie piszesz tylko poczytaj dobre książki tylko podajesz przykład ocz czego zacząć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Piszecie też żebym nauczył się o podstaw technicznych (mówię tutaj o wiedzy teoretycznej). Nie powiedział bym że ich nie umiem tylko że jako to był móje pierwsze wyjście z aparatem to zapominałem o niektórych funkcjach ale nie z niewiedzy tylko braku praktyki. Wiedzę techniczną typu iso czasy i przesłona moża nauczyć się w chwilę, gorzej z zastosowaniem.
    Żeby dalej nie ciągnąć tej bezsensownej dyskusji bardzo dziękuję za komętarze i opinie, trochę inaczej sobie to wyobrażałem no trudno taki ze mnie optymista. Muszę o pomoc udać się gdzie indziej. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i poświęcony czas

  6. #256

    Domyślnie

    Forum żyje dzięki użytkownikom, wiadome jest że taki temat jest dla nowych aby ich zachęcić do aktywności.
    Pytasz dlaczego uważam że nie zrozumiesz? Bo każdy tutaj swoje komentarze opiera o wiedzę podstawową z zakresów kadrowania i całej reszty. Co ci z opinii na temat zdjęcia jak nikt nie pisze jakimi kryteriami się kierował pisząc swoje komentarze? Skoro nie znasz podstaw nikt tutaj nie będzie ich wykładał, nie nauczysz się robić dobrych zdjęć publikując je na formach, jeżeli nie poznasz mechanik ich wykonywania.

    Dlatego uważam takie postępowanie za bezsensowne marnowanie czasu, sam widzisz że nawet z zakresu podstawowych parametrów aparatu masz duże problemy. A przecież do tego nie potrzeba publikować zdjęć w sieci aby dowiedzieć się z pierwszej lepszej publikacji jak to prawidłowo wykonywać.
    Fora są pomocne i dają opinie , ty pytasz co sadzę o twoich domkach z piasku, ja ci radzę abyś zapoznał się z podstawami stawiania szalunków.

  7. #257

    Domyślnie

    Nie powiedziałem że mam duże problemy z podstawowymi parametraami aparaty tylko że miałem je na pierwszym wyjściu a to było dwa tygodnie temu.
    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Pytasz dlaczego uważam że nie zrozumiesz? Bo każdy tutaj swoje komentarze opiera o wiedzę podstawową z zakresów kadrowania i całej reszty. Co ci z opinii na temat zdjęcia jak nikt nie pisze jakimi kryteriami się kierował pisząc swoje komentarze? Skoro nie znasz podstaw nikt tutaj nie będzie ich wykładał, nie nauczysz się robić dobrych zdjęć publikując je na formach, jeżeli nie poznasz mechanik ich wykonywania.
    Z tego co zrozumiałem to uważasz że nie zrozumiem ponieważ każdy tutaj pisze podstawowo, o to chodziło? To trochę nie ma sensu.
    Teraz już wiem że się nie nauczę robić zdjęc wstawiając na forum, wstawiając myślałem że na innych zasadach działa ta grupa.
    Ostatnio edytowane przez Bl4cWiz ; 22-02-2018 o 19:17

  8. #258

    Domyślnie

    Najlepszym przykładem niech będzie ten temat i architektura jaką wrzuciłeś. W obu tematach ktoś ci zdjęcia przykadrował, jakimi kryteriami się kierował to robiąc to już ci nie napisał. Może to były mocne punkty, albo tak mu się po prostu widziało że będzie lepiej. Co ty z tego wyniosłeś na przyszłość? Równe nic. Dostałeś ocenę do pracy którą już wykonałeś która nie ma żadnej wartości dla Ciebie w stosunku o przyszłych prac.

    Mówiąc o podstawach mam na myśli to co pisze np w/w książce, oddziaływanie kolorów, budowanie kadrów, mocne punkty, relacje, wybory. Są to cenne wskazówki które pomagają rozwijać warsztat. Warto też oglądać prace innych i już masz punkt odniesienia w stosunku do swoich.
    Nie mówię być przestał wrzucać zdjęcia bo masz pełne do tego prawo i jeżeli czujesz że to dobra droga to ją kontynuuj.

    Ja chciałem ci tylko wskazać rozwiązanie które moim zdaniem jest dużo efektywniejsze, bo warto się uczyć zrozumieć a nie opierać swoją wiedzę na opiniach.

  9. #259

    Domyślnie

    Co do kadrowania z tym wschodem to głowy nie dam ale chodziło o to żeby usunąć tą lampę też o tym myślałem ale jakoś wydawało mi się lepsze z. Po tym co zobaczyłem też jestem zdania że nie ma sensu wstawaić tutaj zdjęć jeszcze raz dziękuję za uwagi i pomoc.

  10. #260

    Domyślnie

    Nie rozumiem w takim razie po co jest ten dokładnie post przez rok studiowania książek i robienia zdjęć niczego się nie nauczysz jeżeli ktoś nie powie co robisz źle.
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie - Ansel Adams. Fotografuj, fotografuj i jeszcze raz fotografuj to kształtuje świadomość fotograficzną. Do krytyki podchodź też z dystansem ponieważ to co np na tym forum zostanie uznane za "gniot" na innym portalu będzie zbierało laury. Licz się też z tym, że fotograf który ma wypracowany swój styl i zasobny warsztat raczej niechętnie podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami. Warsztat buduje się latami i moim zdaniem żaden fotograf nie przestaje się uczyć ponieważ każdy kolejny kadr buduje w nas nowe doświadczenia. Twój aparat to tylko bezduszna maszynka coś podobnego do szkicownika w ręku grafika - liczy się Twoja intuicja, aparat nie jest w stanie podjąć za Ciebie decyzję.

Strona 26 z 48 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •