Close

Strona 27 z 48 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 473
  1. #261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie - Ansel Adams. Fotografuj, fotografuj i jeszcze raz fotografuj to kształtuje świadomość fotograficzną. Do krytyki podchodź też z dystansem ponieważ to co np na tym forum zostanie uznane za "gniot" na innym portalu będzie zbierało laury. Licz się też z tym, że fotograf który ma wypracowany swój styl i zasobny warsztat raczej niechętnie podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami. Warsztat buduje się latami i moim zdaniem żaden fotograf nie przestaje się uczyć ponieważ każdy kolejny kadr buduje w nas nowe doświadczenia. Twój aparat to tylko bezduszna maszynka coś podobnego do szkicownika w ręku grafika - liczy się Twoja intuicja, aparat nie jest w stanie podjąć za Ciebie decyzję.
    Dokładnie tak. Dodam tylko by osoba ucząca się podpatrywała innych bo to najlepszy rodzaj nauki. Fotografia to niemal w całości naśladownictwo innych i stety / niestety nie osiągnie nigdy statusu malarstwa.

    Na początek szukaj bardziej wyizolowanych obiektów, typu most na jeziorem czy drzewo we mgle. Statyw, przesłona w okolicach f8, jak najniższe możliwe ISO, czas migawki dostosowany do przesłony tak by jak najmniej później rzeźbić w pr. graficznym. Unikaj tez żabiej pozycji bo na wyświetlaczu takie zdjęcia wydają się być ciekawe a przed monitorem emocjie szybko opadają .

    Nie bój się też skrajnie męczyć zdjęcie obróbką ponieważ tylko w ten sposób zrozumiesz jej limity .

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bl4cWiz Zobacz posta
    Żeby nie było ja jestem wdzięczy i moje komętarze dotyczyły jedynie @gremed.
    Jako, że mnie wywołałeś to może jeszcze dwa słowa. Głównym problemem nie jest Twój brak umiejętności czy zrozumienia zasad tylko brak świadomości tego, że w kilku słowach komentarza nie da się czasem naprowadzić autora zdjęć na coś bardzo ulotnego, na coś co powodje, że to zdjęcie jest takie a nie inne. Jeśli wstawisz zdjęcie kolorowe i napiszesz nam "proszę o ocenę tego zdjęcia czarno-białego" to każdy napisze Ci - "chłopie, wstawiłeś zdjęcie kolorowe". A tutaj? Jakoś tam sobie to zrobiłeś, ok. Ktoś Ci napisze, że kadrowanie złe. Przytniesz o jedno drzewo. Wstawiasz, pytasz czy teraz jest ok. Po czym w kolenym komentarzu ktoś inny napisze - "nie, wg mnie bardziej pasowało tamto". I tak można w nieskończoność. W końcu, po kilku próbach i zmianach - jest, to jest to. No i? Masz powiedzmy jedno dobre zdjęcie z jednego miejsca. Co to wnosi? Nic. Drugi raz tam nie pójdziesz a w innym miejscu to wszystko co usłyszałeś na forum może kompletnie nie mieć znaczenia.
    Do tego w grę wchodzą jakieś modyfikacje dokonane przez filtry Instagrama. Sorry, ale albo Instagram i jego filtry albo bawisz się w poważniejsze robienie zdjęć.
    Napisałeś "Teraz już wiem że się nie nauczę robić zdjęc wstawiając na forum, wstawiając myślałem że na innych zasadach działa ta grupa". Masz rację - nie nauczysz się. Za jakiś czas, jak zrobisz samodzielnie foty o niebo lepsze od tego śniegu to wrzucisz takie zdjęcie na forum do odpowiedniego działu. I tam przeczytasz: "widać ślad po filtrze, odrobinkę prześwietlone niebo, ja bym ciut ujął dołu, może za dużo clarity". Każda z tych uwag doda kolejne punkty do Twojego doświadczenia. I spowoduje, że kolejne zdjęcia będą jeszcze lepsze. Na razie to jest trochę tak, jak naprowadzanie niewidomego, żeby trafił papierkiem do kosza. W końcu trafi. Ale co to wnosi w kwestii następnego trafienia do innego kosza? Nic.
    Moja rada? Oglądaj zdjęcia. Znajdź odpowiednie miejsce (ja lubię 500px). To czołówka, najlepsi z najlepszych (nie sugeruj się polubieniami - te wynikają z ilości followersów, choć jest to oczywiście jakiś wyznacznik jakości). Zrób sobie galerie na swoim profilu, zapisuj zdjęcia. Porónuj parametry, jaki sprzęt - to wszystko tam widać. I w końcu kadrowanie. Jest tam wiele dubli - różne miejsca na świecie są mocno obstrzelane przez fotografów. Zobaczysz jak różne potrafią być zdjęcia z tego samego miejsca (a mimo tych różności są one wszystkie doskonałe).

  3. #263

    Domyślnie

    (ja lubię 500px). To czołówka, najlepsi z najlepszych
    Powiedzmy. Zależy to od tego jaka Twoim zdaniem fotografia jest dobra. Jeżeli lubisz efekciarstwo i "kupę" kolorów to tak a jeżeli koncentrujesz się na tym by fotografia była czymś więcej niż tylko kolorowym obrazkiem, którego zakres tonalny sięga granic "wytrzymałości" to nie. Twoje prace są ciepłe i spokojne bez nadmiaru szaleństwa, poprawne technicznie i estetycznie - ale przyznasz mi rację, że takich zdjęć nawet na takim 500px wcale nie jest wiele i moim skromnym zdaniem młodego (początkującego) fotografa to całe "efekciarstwo" może wprowadzić w błąd.

    "Teraz już wiem że się nie nauczę robić zdjęc wstawiając na forum, wstawiając myślałem że na innych zasadach działa ta grupa"
    Załadowałeś właśnie dość potężną grupę osób to tzw jednego wora - nie oceniaj forum tylko poszczególne osoby, które przyczyniają się do jego funkcjonowania. Uwierz mi, że na tym forum jest masa bardzo dobrych fotografów i jeżeli zechcesz na pewno ich wiedza pozostanie do Twojej dyspozycji.

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Powiedzmy. Zależy to od tego jaka Twoim zdaniem fotografia jest dobra.
    No tak, mówimy o dość ulotnej i trudno policzalnej sprawie. Może nie potrzebnie użyłem słowa "najlepsi". Dla jednego najlepszy będzie fotoreporter, który zrobi zdjęcie dziecku w ruinach Aleppo, dla drugiego ten robiący zdjęcie tęczy nad Matterhornem. Niemniej jednak uważam, że serwis ten ma potencjał. Zwłaszcza jeśli chodzi o podgląd ostrości, kadrowania. Kolory? Hm. Ja nie nazwałbym tego efekciarstwem jako ogółu. Ale może też skupiam się na tych mnie bijacych po oczach a te instagramowe po prostu pomijam. Zawsze można followac sobie tych, którzy trzymają poziom a takich tam nie brakuje.

  5. #265

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MAF_6820_stitch.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	775,6 KB
ID:	6248
    Wiatr, -8° i śnieg. Idealne warunki.
    Ktoś coś?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #266

    Domyślnie

    Wiatr, -8° i śnieg. Idealne warunki.
    Ktoś coś?
    Drogi autorze jeżeli życzysz sobie rzetelnej opinii na temat fotografii warto w opisie uwzględnić parametry techniczne dla danego obrazka. Mam tu na myśli ISO, użyta wartość przysłony i dobrany do niej czas ew. inne korekcje. Opis samych warunków pogodowych nie wiele wnosi do tematu a poza tym to widać na obrazku. Jako, że jest to wątek dla początkujących możesz poświecić chwilę i napisać krótkie wyjaśnienie dlaczego akurat taki kadr, co Cię w nim urzekło i co chciałeś pokazać. W tym kadrze widzę rozmytą rzekę, most, drzewa, rurę odprowadzającą wodę i trzy latarnie z czego jedna będąc umieszczona w centrum kadru nieźle daje po oczach. Jako potencjalny odbiorca zastanawiam się więc co jest tematem Twojej pracy? Tak więc technika i chociażby tytuł, który naprowadzi mnie jak i innych użytkowników forum byłby bardzo pomocne.

  7. #267

    Domyślnie

    ISO 400 czas 1s f/8 bodajże.
    Co chciałem pokazać? Obrzeża miasta w czasie zamieci. Choć chyba nie całkiem to wyszło...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #268

    Domyślnie

    Witam moje próby w tej dziedzinie 14mm, 2.8, 30s. jedna klatka

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	astro.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	308,3 KB
ID:	7795
    puszka i kilka oczek do niej

  9. #269
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Okolice Żywca
    Posty
    95

    Domyślnie

    Ciekaw jestem Waszych uwag, dopiero zaczynam z Nikonem i z dłuższymi ogniskowymi. Informacje o zdjęciu: f8, 1/200, ISO 320, w LR suwaki i lekkie przycięcie.

    Ostatnio edytowane przez nimmid ; 28-04-2018 o 12:25

  10. #270

    Domyślnie

    Nie widać zdjęcia.

Strona 27 z 48 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •