Close

Strona 32 z 48 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 473
  1. #311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fanta Zobacz posta
    Też w głowie nie dobiorę odpowiedniego czasu bez kilku prób dlatego A wydaje mi się optymalny.

    Tak serio to u mnie fotki na TV nie są przerysowane i kolorowe. Wręcz przyznam że nie lubię tego nawet.
    Kiedyś jak byłem u ojca i zobaczyłem fotki na TV to się załamałem. Wyglądały jakby miały 3200 iso zastanawiam się czy przypadkiem nie jest podobnie z kolorami.

    Tak wygląda jpg z aparatu. Można do 4 i 5 porównać i czy faktycznie tam kolory są przerysowane i zbyt kontrastowe?


    Dzięki to były chyba pierwsze fotki jakie robiłem zachodowi słońca.Nie mam tak wiele okazji bo nie szukałem ich. To było przy okazji i pogoda też nie trafiona.
    Powiem Ci tak... Jest to zdanie kogoś, kto amatorsko od wielu lat pstryka zdjęcia, od jakiegoś czasu z nadmiaru wolnych chwil dość intensywnie działając w temacie kształcenia się i ulepszania rzemiosła.
    Gdybyś te fotki zrobił w 1985 roku, wywołał film po powrocie z wakacji i pokazał je doświadczonemu koledze to usłyszałbyś całą masę uwag, łącznie pewnie z tą, że nadają się one do kosza. Popełnienie przez Ciebie takich dzieł w tamtym czasie byłoby dość mocno usprawiedliwione. Dlaczego:
    - nie miałeś możliwości czytania forum,
    - nie miałeś You Tube,
    - nie miałeś FB, 500px - nic nie miałeś,
    - nie miałeś siatki na ekranie LCD, nie miałeś LCD, nie miałeś poziomicy - nic nie miałeś.

    Co miałeś? Miałeś 36 prób na jednej kliszy, miałeś ISO 100 albo 200 - ustalone w momencie zamknięcia klapki aparatu i koniec. Mogłeś pożyczyć sobie książkę z biblioteki jeśli akurat ktoś Cię nie ubiegł. Najlepiej jak miałeś obok siebie doświadczonego fotografa, który mógł przed naciśnięciem migawki uchronić Cię przed zmarnowaniem kolejnej klatki.

    Do czego zmierzam? Do tego, że w XXI wieku pierwsze zdjęcia, które wstawisz do oceny powinny mieć zdecydowanie wyższy poziom. Nie fochaj się (piszę to bo tutaj różne rzeczy się dzieją jak ktoś pisze coś odrobinę bardziej niż neutralnie) ale tak jest. Mam wrażenie, że nie przeglądnąłeś nawet 25% forum. A przecież prawie każdy wątek w dziale gdzie forumowicze wstawiają swoje zdjęcia zawiera cenne porady. Nie mówię, żebyś się wczytywał w jakieś kompletnie obce Tobie póki co zagadnienia ale takie sprawy jak np. prosty horyzont to jest podstawa podstaw. Czy jesteś jedyny, który wstawił coś tutaj w ten sposób? Nie. Pewnie i mnie się zdarzyło. Ale z każdym miesiącem, rokiem baza dostępnej wiedzy rośnie. I mimo, że rację mają Ci, którzy mówią, że forum umiera to jednak jest dziesiątki starych tematów, które są kopalnią wiedzy. Co do kolorów to oczywiście to jest temat jak najbardziej pod dyskusję i tutaj najlepiej dyskutować na swoim przykładzie bo to Ty ruszałeś tymi suwaczkami na swoim zdjęciu. Ale nikt nie będzie zajmował się takimi szczegółami jeśli zdjęcie będzie zawierało tak drastyczne niedociągnięcia. A sam przyznasz, że wstawianie kilku zdjęć po to, żeby dowiedzieć się, że są one krzywe to raczej nie jest cel tego wszystkiego.
    Co do tego czy sobie wymyślisz czas w głowie czy nie... Nie musisz sobie nic wymyślać. Masz pomiar światła, masz podgląd, masz powtarzaną wiele razy poradę, że "lepiej niedoświetlić niż prześwietlić". Więc to nie jest żadna loteria tylko coś o czym Ty decydujesz.
    Podsumowując ten długawy wywód - oglądaj i czytaj, czytaj i oglądaj. Porównuj exify, patrz na co oglądający zwracają uwagę autorom zdjęć i szybko zauważysz poprawę.
    P.S. Nie wiem tylko czy z tym telewizorem nie będzie tak, że co byś nie zrobił to nie będzie dobrze. Dlaczego? Bo wygląda na to, że najlepsze ze wszystkich jest to zdjęcie JPG z aparatu. Więc telewizor podczas obróbki najwyraźniej prowadzi Cię na manowce.

  2. #312

    Domyślnie

    ogarnij sobie monitor, który poprawnie zobrazuje ci przynajmniej przestrzeń sRGB, bez tego nawet nie podchodź do obróbki bo zwyczajnie nie widzisz co robisz i całe twoje starania i wysiłki są nic warte

  3. #313

    Domyślnie

    Dzięki za rady wszystkim .

    Dałeś więcej z siebie niż ja jestem w stanie dać. Chodziło mi o uwagi nie o chwalenie się. Fotografuję dla siebie żeby mieć co wspominać nie robię nic ani na pokaz ani w celu zarobkowania. Nie chce brnąć aż tak głęboko chodzi o takie podstawy jaśniej,ciemniej,lekkie wyostrzenie,przyciemnienie nieba itd. Nie lubię ingerować w zdjęcia i lubię je oglądać tak jak widziały to moje oczy na żywo.Niektórzy lubią w tym dłubać,tworzyć dzieła i im ładniej a dalej od rzeczywistości tym dla nich lepiej. U mnie najbardziej boli jak drzewa są ciemne a góra prześwietlona.
    Sądzę że TV po prostu przekłamuje i to sporo fotki wyglądają o wiele lepiej od jpg u mnie z mojego punktu widzenia.
    Mam tam kilka ustawień styl aktywności, komputer,gry,tv i mam ustawione na kompa. To jakiś tańszy model philipsa 39cali. Temperature kolorów opcja normalna , kontrast i jasność po środku nic wyżyłowane.

    Miałem tez ostrość obrazu nieco zmienioną ze względu na wadę wzroku. Powiem tak jak zmieniłem kilka opcji w tv to wychodzi że te przerobione jest paskudę a jpg wygląda lepiej.
    Także od ustawień tv zacząć czas.
    Ostatnio edytowane przez fanta ; 26-06-2018 o 15:32

  4. #314

    Domyślnie

    "optymalne" ustwienia twojego TV to jakieś Himalaje dla osób z ekranami poprawnie wyświetlającymi obraz, z tego powodu jpg z aparatu wygląda znacznie lepiej niż twoje ruszanie suwakami na ślepo (4 i 5). Dla tego, do póki nie masz ekranu, to polegaj na algorytmach w aparacie i rób lepiej w jpg.

  5. #315

    Domyślnie

    No to póki co na tym TV to chyba zostaje póki co brać jpg i ewentualnie ściągnąć fotkę zaufaną i dopasowywać chociaż jasność nieba, bo kolory i kontrast to jako tako w jpg. Z monitorem póki co na razie muszę poczekać. Skąd tylko wiedzieć czy mam jasno czy ciemno ekran.
    Ostatnio edytowane przez fanta ; 26-06-2018 o 16:59

  6. #316

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fanta Zobacz posta
    No to póki co na tym TV to chyba zostaje póki co brać jpg i ewentualnie ściągnąć fotkę zaufaną i dopasowywać chociaż jasność nieba, bo kolory i kontrast to jako tako w jpg. Z monitorem póki co na razie muszę poczekać. Skąd tylko wiedzieć czy mam jasno czy ciemno ekran.
    Poczytaj kilka słów o kalibracji monitora i stanowiskach do obróbki zdjęć. Nie masz dążyć do tego aby mieć to co graficy ale musisz sobie stworzyć jakąś swego rodzaju protezę tego. Na pewno nie zrobisz tego z telewizorem. Póki nie masz monitora zostaw obróbkę bo to robota z zawiązanymi oczami.

  7. #317

    Domyślnie początki

    Cześć

    Jestem początkującym fotografem, chciałbym prosić o rady starszych stażem kolegów - co poprawić , na co zwrócić uwagę... nic nie robi lepiej niż spojrzenie z boku i opinia osoby bardziej doświadczonej.

    Poniżej dwa moje gnioty.

    Pozdrawiam

    Michał

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC4848.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	9,18 MB
ID:	13744

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC4335.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	7,18 MB
ID:	13745

  8. #318

    Domyślnie

    Nikt ? nic ?

    Plame na matrycy na drugiej focie zauważyłem... umknęło mi.

  9. #319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez me-cool Zobacz posta
    Nikt ? nic ?
    Bo tutaj mało ludzi zagląda w sumie, słaby feedback jak mawiają...

    Nie pękaj, wystaw te zdjęcia w dziale Krajobraz i będziesz miał więcej odpowiedzi - nie wyglądają wcale na produkty kogoś początkującego, widać też że były jakieś starania o kompozycję czy kadr... Dział ostatnio nie błyszczy jakimiś wysokowyczynowymi produkcjami, więc tym bardziej wstydu nie ma.

    Z dobrego serca tylko radzę zmniejsz trochę podpis albo stonuj go jakoś, bo będzie kilka uwag (i słusznie), że do zdjęć tego poziomu taki większy podpis słabo pasuje. A poza tym podstawy są: horyzont, ekspozycja choć nie wyczynowa, ale jakoś bez większych wpadek, WB do rzeczy, kolory w miarę normalne - bez radioaktywności czy smuty. Więcej Ci powiedzą na miejscu, jak ktoś będzie miał jakieś uwagi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #320

    Domyślnie

    Jestem ciekaw co widać na lepszych monitorach... Mój niby sRGB pokrywa, kalibracja zrobiona samodzielnie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1535 copy.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	3,09 MB
ID:	14142
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

Strona 32 z 48 PierwszyPierwszy ... 22303132333442 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sport ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-05-2020, 14:02
  2. [ Reportaż ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć.
    By ALF in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •