Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Sigma Serwis - Gwarancja a wyblakły paragon?! Luzy na obiektywie przy bagnecie. 35ART

    Ostatnio zauważyłem że mam delikatne luzy na tym dolnym metalowym pierścieniu który jest przy bagnecie (na zdjęciu zaznaczone strzałką) generalnie o tym fakcie zapominałem, ze względu na to że obiektyw bardzo dobrze się sprawował. Ale widzę że z biegiem czasu luzy się powiększyły i zaczyna to bardziej latać, teraz nawet jest szpara na milimetr. Postanowiłem to wysłać do serwisu Sigmy, mam podpitą gwarancję z wpisaną datą zakupu - ale paragon całkowicie wyblakł, nie mogę go w zupełności odczytać, nawet kombinując na różne sposoby, widzę że na stronie serwisu wymagają karty gwarancyjnej, oraz paragonu. Pierwsze pytanie, czy ktoś miał już taki problem z tą sigmą? Drugie pytanie, jak załatwić sprawę z gwarancją gdzie nie posiada się paragonu zakupu ?

  2. #2

    Domyślnie

    Zdjęcia nie widzę, a co do serwisu to oprócz gwarancji wymagany jest dokument potwierdzający zakup. Spróbuj zeskanować paragon i podziałać suwaczkiem kontrastu. Może coś się pojawi. Jest też metoda na żelazko (po prostu prasujesz paragon na średniej temperaturze do momentu aż się coś pojawi) albo bardziej inwazyjna za pomocą zapalniczki (lub świecy jeśli jesteś romantykiem). Na przyszłość po prostu skanuj lub fotografuj paragony i przechowuj je na dysku lub na serwerze. Oczywiście jest też metoda sądowa, bo dowód zakupu powinien być czytelny (chyba przez okres 2 lat) a jeżeli paragon Ci wybielał jak Majkel Dżakson wcześniej to można to uznać za nieuczciwą praktykę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Drugie pytanie, jak załatwić sprawę z gwarancją gdzie nie posiada się paragonu zakupu ?
    Gdybyś nie posiadał karty gwarancyjnej, to nie byłoby z tym problemu, gdyż towar możesz reklamować z tyt. odpowiedzialności sprzedawcy/rękojmi(u sprzedawcy), a wtedy wystarczy tylko dowód zakupu(paragon/faktura).
    Zapytaj sprzedawcę czy istnieje możliwość otrzymania duplikatu paragonu. Często systemy sprzedażowe identyfikują wydanie towaru po numerach seryjnych, więc dotarcie do dowodu zakupu nie powinno być problemem.
    Pozdrawiam
    Maciek
    www.m-foto.eu
    | D300+MB-D10 | D750 | N200-500 | N24-70 |

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystkie metody odzyskania paragonu, na marne. Mam jeszcze wyciąg bankowy, bo było płacone kartą. Generalnie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, jeszcze nigdy nic nie oddawalem na gwarancji, trochę dziwne że potrzebują paragonowego potwierdzenia zakupu, jeżeli na karcie gwarancyjnej, jest pieczątka sklepu, z datą i podpisem sprzedawcy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Mam jeszcze wyciąg bankowy, bo było płacone kartą.
    I to w zupełności wystarczy.
    FF (Fuji + Fuji)

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedyś kupowałem drogi prysznic. Sprzedawca powiedział - proszę wziąć fakturę. Paragon Pan zgubi, wyblaknie, a duplikat faktury sprzedawca zawsze ma obowiązek wystawić.
    Tak więc - bierzemy faktury. Zawsze.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Pytanie gdzie zamierzasz reklamować, w sklepie czy bezpośrednio w serwisie Sigmy? Z tego co czytałem to teoretycznie nie jesteśmy zobowiązani do przechowywania paragonu i możliwe, że nakładanie na nas tego wymogu jest niezgodne z prawem ale życie pokazuje, że może być różnie. Teoretycznie pieczątka sklepu z podpisem sprzedawcy też w jakimś stopniu stanowi dowód zakupu. Czemu więc serwis nakłada dodatkowo konieczność dołączenia dowodu zakupu nie wiem i mogę się jedynie domyślać, że być może chodzi o samą datę co jest istotne w przypadku gwarancji obejmującej określony czas. Na karcie można wpisać lub nakłonić sprzedawcę do wpisania dowolnej daty a paragon drukuje się z datą zakupu. Czasami karty trafiają do nas bezpośrednio z magazynów i karty są niewypełnione. Można taki dokument sfałszować. Nie wiem, tylko spekuluję. Najlepiej zadzwoń do serwisu, opisz sytuację i czekaj na odpowiedź. Merde twierdzi, że wyciąg bankowy wystarczy i pewnie ma rację bo niewątpliwie jest to dowód (nawet czytałem o takich przypadkach), ale na stronie autoryzowanego serwisu wymieniają jako dowód zakupu jedynie paragon lub fakturę (o innych możliwościach nie wspominają) <<klik>>
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 18-08-2016 o 09:16

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Merde twierdzi, że wyciąg bankowy wystarczy i pewnie ma rację bo niewątpliwie jest to dowód (nawet czytałem o takich przypadkach), ale na stronie autoryzowanego serwisu wymieniają jako dowód zakupu jedynie paragon lub fakturę (o innych możliwościach nie wspominają) <<klik>>
    Merde niewątpliwie ma rację

    https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #9

    Domyślnie

    Merde ma rację jak wiele osób, które odbiły się od naszej biurokratycznej ściany, niedouczonych urzędasów i elastycznie pojmujących prawo sędziów. Nawet w linku jest napisane, że paragon ułatwia sprawę a o tym, że w świetle prawa nie musimy przechowywać w razie czego paragonu pisałem już wyżej. Mi chodzi o to, że na stronie serwisu wspominają tylko o paragonie lub fakturze. Jesteś pewny, że gdy wyślesz obiektyw z wyciągiem to Cię nie oleją? Nie lepiej wcześniej zapytać, albo olać serwis i zrzucić sprawę na sklep (bo w dalszym ciągu nie wiem jak kurczak chce załatwić sprawę). Oni mają obowiązek przechowywania paragonów i sami się w razie czego będą mordować z Sigmą.

  10. #10

    Domyślnie

    Temat zaciekawił mnie na tyle, że postanowiłem podpytać w serwisie Sigmy. Telefonu nie odebrali ale na maila odpisali błyskawicznie: "Szanowny Panie, Proszę wystąpić do sprzedawcy o wydanie duplikatu dowodu zakupu. Niestety na przelewie bankowym raczej nie będzie wyszczególniony zakupiony towar."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. 70-200 f2,8 - luzy na bagnecie
    By Sum_MC in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 19:56
  2. D80,AF i luzy na bagnecie-spostrzeżenia
    By grimoald in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-11-2011, 15:20
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 13:01
  4. sigma a gwarancja eu i serwis w PL
    By kotleś in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 15:10
  5. ...luzy na bagnecie ???
    By jjj in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2006, 18:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •