Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli na płycie mlecznej będzie problem to może uda się na przezroczystej i pod spodem w pewnej odległości oświetlone tło ale dwie świetlówki to mało.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli na płycie mlecznej będzie problem to może uda się na przezroczystej i pod spodem w pewnej odległości oświetlone tło ale dwie świetlówki to mało.
    A dlaczego miałby być problem uniemożliwiający prześwietlenie tła? Jakaś poświata? Metodą prób i błędów się sprawdzi, zmieniając odległość żarówki od szyby, dodatkowe rozproszenie światła może, itp, trochę inwencji. To nie są raczej duże elementy, dużo tego tła nie potrzeba, zależy, czy zdjęcie ma być np. na potrzeby aukcji, czy bardziej pro, do katalogu, itp. Ważne, żeby uzyskać przepał, można się wspomóc korektą ekspozycji (+) gdyby jakieś smugi się pojawiały. Z szybą, zwykłą, może być problem, odbicia, refleksy, tło, znacznie więcej kombinowania, moim zdaniem.
    Taka szyba to prosty, tani patent, często lepszy i mniej skomplikowany niż namiot bezcieniowy, żeby ów cień wyeliminować.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego że pytający nie chce dokupować nic i ma tylko dwie świetlówki, więc wydaje się że łatwiej wykorzystać jakiś szklany stolik lub szkło z obrazka itp, doświetlić tło, które ma i pozostaje tylko oświetlić przedmioty z kierunku aparatu, czyli opcja minimum jeśli się to ogarnie.

  4. #14

    Domyślnie

    Robię takie zdjęcia regularnie od paru lat dla jednego klienta, na początku też kombinowałem z podświetlanym stołem, niestety to co miałem do dyspozycji było za małe do większych układów scalonych. Jak zauważył Wujot, u Ciebie jest sporo elementów, to może nieco utrudnić sprawę.

    Moj zestaw jest bardzo prosty, to dwa softboxy i dwie SB900 po bokach, choć niekoniecznie symetrycznie. Aparat i lampy w manualu. Fotografowany przedmiot leży na szybie, pod spodem biały papier, na wierzchu szyby biała kalka. Czasami posiłkuję się blendą, czarną kartką itp.

    Obróbka to rozjaśnienie tła, prostowanie, usuwanie "smieci" z przedmiotu, czasami mała korekta ekspozycji, jakieś trzy minuty... Wiem, że to nie jest mistrzostwo świata, ale klient jest bardzo zadowolony.

    Efekty są mniej, więcej takie:




  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ooo.. dokładnie o to mi chodzi, tez używam podobnego sposobu tylko że inny konfig oświetlenia, ale raczej pytającemu to nie pomoże bo musiałby dokupić trochę oświetlenia, myślę że dwie świetlówki na tło i dwie na przedmioty to minimum, a to nie wielkie koszty porównując do błyskowego.

  6. #16

    Domyślnie

    Kolega jedną lampę już ma, te Yongcośtam chyba nie są aż tak drogie.

  7. #17

    Domyślnie

    Może być zwykła szyba z kartką papieru, jeśli wydatek kilkunastu złotych na mleczną nie wchodzi w rachubę

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2016, 10:32
  2. Białe tło w domowym studio, jak ogarnąć?
    By siwyyy77 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-09-2010, 15:48
  3. Jak uzyskać taki efekt i tło bizuterii ?
    By kacap1 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 14:00
  4. Białe tło, 2 lampy, aktorzy jak zawsze
    By Zbigniew in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 15:47
  5. jak uzyskac czarne tło i tylko lekko naświetloną postac??
    By Przemas-Glasgow in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •