Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Lightroom - wyświetla zdjęcia w słabej jakości

    cześć,

    mam dość nietypowy problem, z którym się jeszcze nie spotkałem. Otóż wróciłem ostatnio z wyjazdu. Przeglądam sobie zdjęcia i wszystko jest ok (cześć fajnych, część średnich, ale jakościowo w miarę ok). Wrzucam te same zdjęcia do LR i o dziwo ich jakość spada. LR wyświetla je w jakość telefonu komórkowego. Co dziwniejsze ACR robi to samo. Nie bardzo rozumiem co jest przyczyną - pewno coś ze zdjęciem, ale w takim razie dlaczego program do przeglądania zdjęć - Faston - wyświetla je w dobrej jakości?
    Poniżej crop tego samego zdjęcie z Fastona i LR:

    1. Faston

    2. LR

  2. #2

    Domyślnie

    Przeglądarka na domyślnych ustawieniach pokazuje preview zdjecia - czyli jpg'a zaszytego w RAW - małego, obrobionego.
    LR pokazuje surowego RAW - bez jakiejkolwiek obróbki. Stąd różnica
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #3

    Domyślnie

    No ok, ale jakościowo RAW wygląd dużo gorzej. Jakbym zdjęcie robił komórką, a robiłem D610....nie kumam. To znaczy, że coś nachrzaniłem robiąc zdjęcie?

  4. #4

    Domyślnie

    Jak dla mnie na obydwu jest coś nie tak z ostrością.
    Sprawdź jeszcze może jakie masz ustawienia co do miniatur (rozdzielczość, jakość), które tworzy LR z pliku RAW.
    Dla monitora FHD o rozdzielczości poziomej 1920 pix. optymalne byłoby 2048 (jak na obrazku poniżej), jakość Medium powinna wystarczyć.


  5. #5

    Domyślnie

    Cahir - mówię zupełnie poważnie, że niechętnie udzielam takich rad jaką za chwilę dam Tobie, ale na serio uważam, że akurat w Twoim wypadku będzie to adekwatna i dobra rada.

    Otóż na razie nei rób w RAWach, rób sobie spokojnie w jpgach. Pół świata robi same jpgi i żyje. Zostaw te RAWy w spokoju (przynajmniej na jakiś czas).

    Nie narobisz szkód, nie będziesz miał zasadniczych pytań czemu LR pokazuje inaczej niż powinno, dlaczego kolory się różnią po chwili (bo przez sekundkę były już dobre) i serii temu podobnych wątpliwości. Skup się na kadrowaniu, opanowaniu ekspozycji i łykaj wiedzę. Nabieraj doświadczenia.

    Z czasem być może samo do Ciebie dotrze po co są potrzebne te całe RAWy i co to w ogóle jest - a jak samo nie dojdzie, to mając większe doświadczenie będziesz miał wystarczająco większą wiedzę niż teraz, żeby zrozumieć odpowiedzi, jakie padną na to czy inne pytanie.




    PS
    Nie obrażaj się, moja rada nie wynika z lekceważenia - nikt nie urodził się z tą wiedzą, tylko każdy ją kiedyś musiał posiąść. Ten proces dopiero przed Tobą, więć chcę Ci oszczędzić niepotrzebnych nerwów.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Jak dla mnie na obydwu jest coś nie tak z ostrością.
    1/6 sekundy przy ogniskowej 190 mm...
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    1/6 sekundy przy ogniskowej 190 mm...
    Tak, to by wiele wyjaśniało, ale może był statyw użyty...(choć nie sądzę)

  8. #8

    Domyślnie

    Zdjęcie było robione ze statywu. Ale i tak coś z ostrością jest nie tak. Obiektyw jest mega dziwny, raz mogę zrobić zdjęcia o super plastyce, a chwilę później przy tych samych ustawieniach kaszana.



    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Cahir - mówię zupełnie poważnie, że niechętnie udzielam takich rad jaką za chwilę dam Tobie, ale na serio uważam, że akurat w Twoim wypadku będzie to adekwatna i dobra rada.

    Otóż na razie nei rób w RAWach, rób sobie spokojnie w jpgach. Pół świata robi same jpgi i żyje. Zostaw te RAWy w spokoju (przynajmniej na jakiś czas).

    Nie narobisz szkód, nie będziesz miał zasadniczych pytań czemu LR pokazuje inaczej niż powinno, dlaczego kolory się różnią po chwili (bo przez sekundkę były już dobre) i serii temu podobnych wątpliwości. Skup się na kadrowaniu, opanowaniu ekspozycji i łykaj wiedzę. Nabieraj doświadczenia.

    Z czasem być może samo do Ciebie dotrze po co są potrzebne te całe RAWy i co to w ogóle jest - a jak samo nie dojdzie, to mając większe doświadczenie będziesz miał wystarczająco większą wiedzę niż teraz, żeby zrozumieć odpowiedzi, jakie padną na to czy inne pytanie.




    PS
    Nie obrażaj się, moja rada nie wynika z lekceważenia - nikt nie urodził się z tą wiedzą, tylko każdy ją kiedyś musiał posiąść. Ten proces dopiero przed Tobą, więć chcę Ci oszczędzić niepotrzebnych nerwów.
    Nie obrażam się, ale też Twojej rady nie wezmę sobie do serca. Zdjęcia robię już jakiś czas i zasadniczo wiem na czym fotografia polega. Jeśli o coś pytam, to dlatego, że natrafiłem na element, którego nie rozumiem. Także sorry, ale dalej RAWy będę robił, bo wiem ile i jak z tego można wyciągnąć

  9. #9

    Domyślnie

    Stosowanie się do rad innych nie jest obowiązkowe, doskonale rozumiem Twój nastrój...

    Co prawda Twoje pytania stoją w jaskrawej sprzeczności z tym co mówisz (mówisz że wiesz o co chodzi, ale po pytaniach i wątpliwościach widzę, że nie bardzo) - ale to w końcu Twoja sprawa, mnie to nie boli.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Stosowanie się do rad innych nie jest obowiązkowe, doskonale rozumiem Twój nastrój...

    Co prawda Twoje pytania stoją w jaskrawej sprzeczności z tym co mówisz (mówisz że wiesz o co chodzi, ale po pytaniach i wątpliwościach widzę, że nie bardzo) - ale to w końcu Twoja sprawa, mnie to nie boli.
    Coś czuję, że jakbyś naprawdę chciał dać radę, to byś doradził co zostało zrobione źle i jak to poprawić. A nie, enigmatycznie sugerował douczanie się. Także jeśli możesz to doradź co poprawić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2015, 17:07
  2. Lightroom 3.2 nie wyświetla profili obiektywów
    By tomek_bartus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 18:49
  3. różnica w jakości zdjęcia
    By Noelle22 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 20:29
  4. Problem z Photoshop CS5 - wyświetla jaśniejsze zdjęcia
    By daniel4g in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 13:07
  5. Filtr polaryzacyjny = wzrost jakosci zdjecia
    By Hrehor in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •