Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Od autora zdjęcia nr 3 do @Pawel Pawlak
    "Bardzo Ci dziękuję za konstruktywny komentarz. Faktycznie zdjęcie powstało podczas spaceru na wyjeździe podczas "długiego weekendu", więc nie było zbytnio wpływu na pogodę. Perspektywa niższa byłaby bardzo korzystna, tylko to wymagałoby wejścia do wody, a to tez odpadało, nawet nie ze względu na sprzęt, tylko na okoliczności Ale wskazówki są dla mnie bardzo cenne i dziękuję za nie. Co do jakości, zdjęcie powstało z połączenia Nikona D7100 z Nikkorem 105 2.5 AiS, oczywiście na przysłonie 2.5. Cieszy mnie zatem, że jakość się podoba."

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    No i czas na zupełnie nowe dwa zdjęcia do oceny. Proszę o opinie:

    4.

    5.

  2. #12

    Domyślnie

    Czy to jest dobre zdjęcie?

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15nk6e1.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	385,2 KB
ID:	2959

    Ps. Przypominam wszystkim, że ideą tego wątku jest anonimowe wrzucanie zdjęć... Czyli nie ze swojego loginu Zapraszam do zapoznania się z pierwszym postem tego tematu
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 04-10-2018 o 08:40 Powód: Numer zdjęcia

  3. #13

    Domyślnie

    Zależy do czego.
    To jest zdjęcie które zapewne dokumentuje fakt że bogatka, w środku dnia (kierunek padania światła i głęboki cień), w dość pochmurny dzień (ziarno od wysokiego iso) korzysta z takiej jak na zdjęciu formy sztucznej stołówki.
    Jeśli więc taki cen przyświecał autorowi, to zrealizował go - zdjęcie w tych kategoriach jest dobre.
    Jeśli jednak chciał uzyskać estetyczny, portret bogatki to niestety to zdjęcie nie jest dobre bo:
    kiepskie światło, niezrównoważona kompozycja, niezbyt atrakcyjny pomysł na pokazanie tego ptaszka.
    Wiem że formuła którą zaraz podam jest dość ogólnikowa, ale kiedy ją zapamiętałem i zacząłem stosować, zacząłem robić atrakcyjniejsze zdjęcia. Więc myślę że autorowi też może sięprzydać:
    Dobrze jest jak zdjęcie ma temat i motyw.
    Temat jest tu dość oczywisty - sikorka, ale motywu; czyli czegoś co się zainspirowało żeby akurat w tym momencie wyzwolić migawkę nie widzę. A to często ten motyw jest istotniejsze w odbiorze niż temat (to może być refleks świetny, wyjątkowe zachowanie, deszcz, burza piaskowa czy coś jeszcze zupełnie innego).
    Powodzenia
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14

    Domyślnie

    na moje oko brakuje trochę ostrości

  5. #15

    Domyślnie

    Po długiej przerwie witam ponownie i w imieniu kolejnego użytkownika pytam... Czy to jest dobre zdjęcie?

    7.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    I jeszcze jeden użytkownik jest ciekaw, czy jego zdjęcie jest dobre?

    8.

  6. #16

    Domyślnie

    Na zdjęciu #7 widzę plamy. Do tego delikatnie zdjąć zamglenie, może lekko wyostrzyć i też lekko wydobyć z mgły ptaszka i dla mnie będzie to dobra fota
    #8 - też dobra, dałbym normalnie na forum
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17

    Domyślnie

    Tajemnicza Czarna Lora. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (402).jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	599,2 KB
ID:	32988
    Z6, 24-70/4s, D500, N24-120, N17-55, N70-300 VR, Tamron 70 200 2.8 G2, Sigma 35mm F1.4 ART SB-900, RAYNOX MACRO DCR- 250.

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    No to pytanie od kolejnego anonimowego... Czy to jest dobre zdjęcie?

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6432.jpg
Wyświetleń:	193
Rozmiar:	756,6 KB
ID:	34113

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Portret ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to dobry portret?
    By anonimowo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-12-2021, 12:42
  2. [ Krajobraz ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to dobry krajobraz?
    By anonimowo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 13-07-2020, 19:46
  3. [ Architektura ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to jest dobre zdjęcie architektury?
    By anonimowo in forum Architektura
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 19:05
  4. [ Reportaż ] Stare Dobre Małżeństwo.....ale czy zdjęcie również dobre..?
    By PAK in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-03-2008, 18:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •