Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze. To cyfra jest nie analog, światło nie było niestety najlepsze.
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Jak z cyfry to z kolei konwersja taka sobie.
    ale czemu konwersja taka sobie, co poprawić, żeby na przyszłość zrobić lepszą?
    Ostatnio edytowane przez madebyzosiek ; 07-01-2017 o 19:08

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Zdjecie krajobrazowe powinno miec dobra tonalność. A jesli jest szaro to tego nie zrobisz. Brak kontrastu. Podciagniecie kontrastu na krzywych to zupelnie nie to co jednak daje fajne oswietlenie.
    Przy bylejakim świetle trzeba robic reporterkę. Krajobrazu często nie ma sensu robić.

    Wstajesz w nocy by robić wschód slonca. A jest pochmurno. Wschodu nie zrobisz. Mnostwo wypraw nie daje takich efektow jak sie chce, bo nie trafia sie na pogode. Tak jak robiący zdjęcia ptakow nie mają pewności ze kilka godzin zasiadki zaowocuje fajnym zdjeciem. Albo ze w ogole przyleci ptak.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zdjecie krajobrazowe powinno miec dobra tonalność. A jesli jest szaro to tego nie zrobisz. Brak kontrastu. Podciagniecie kontrastu na krzywych to zupelnie nie to co jednak daje fajne oswietlenie.
    Przy bylejakim świetle trzeba robic reporterkę. Krajobrazu często nie ma sensu robić.
    Dzięki z tą tonalnością rozumiem, ale z twojego postu wynika, że przy takich warunkach lepiej nie robić zdjęć w ogóle, a jeszcze jak by tam było czystsze powietrze to bym miał wycieczkę udaną a tak w Zakopcu nie lepiej niż w Krakowie pod tym względem

  4. #24

    Domyślnie

    No to czas na kolejne zdjęcie. Czy to jest dobry krajobraz?

    4.

  5. #25

    Domyślnie

    I ponownie melduję się na stanowisku. Kolejny krajobraz czeka na Wasze komentarze! Nie spać, komentować

    5.

  6. #26

    Domyślnie

    Nikt nie chce zdjęć komentować, a tu już kolejne w kolejce... Koledzy i koleżanki nikoniarze i nikoniarki! Do roboty Podzielcie się wiedzą i doświadczeniem...

    6.

  7. #27

    Domyślnie

    Jak dla mnie za dużo niebieskiego i jakby było mniej nieba które jest nie ciekawe było by ok. Tak myślę ale ja się nie znam

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  8. #28

    Domyślnie zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to dobry krajobraz?

    w tych zdjeciach brakuje pazura, dwie rzeczy na to sie skladaja - umiejetnosc patrzenia, kompozycji i pozniejszej obrobki w celu ratowana co sie da, w natloku fotografii trudno okreslic siebie, no i te zdjecia nic nie znacza dla innych niz je robiacych, wiec pytanie mi sie nasunelo co oceniac, temat czy technike; przejrzec mozna na forum pare zdjec i jest albo czepianie sie o jedno albo o drugie, albo spazm, co tlumaczy co sie komu podoba; poza tym dobry jest temat, i ludziska: sluchajta i rozumta co do was pisza, nastepnym razem bedzie lepiej - jak do was dotrze... bla bla bla, stary se pogadal


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 22-03-2017 o 01:49
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  9. #29

    Domyślnie

    wiem jak jest niemiło jak się zdjęcia wrzuci z prośbą o komentarz a tu cisza. Niestety znam to bo też jestem kot na forum ale postaram się coś Ci podpowiedzieć. Po pierwsze dobrze powiedział Jacek. Jasne że nie zawsze o świcie i zachodzie trafisz warunki ale do fotek krajobrazowych nie ma sensu w ogóle się zabierać w innych porach. Wtedy jest chociaż spora szansa że coś ciekawego do domu przyniesiesz. Ze zdjęć w południe nie będziesz zadowolony.
    Na 4 brakuje mi właśnie jakichś kolorków. Są mocno niedoświetlone drzewa i wypalona dziura po słońcu. Słabo
    Na 5 wg mnie zawiodło kadrowanie. Widzę kawałek zbocza i sporo nudnego nieba. Może gdybyś skierował aparat trochę w dół to jakiś punkt odniesienia by się w tej dolinie załapał. Tak to wszystko jakoś ciężko mi ulokować w czasoprzestrzeni
    6 moim zdaniem mogło by wyglądać ciekawie chwilkę po zachodzie. Można wydłużyć czas naświetlania i rozmyć tym trochę chmury, które też mogłyby dostać trochę zachodowego kolorku. Nie dalej jak tydzień temu też pstrykałem z wiadukty autostradę choć twoja miejscówka wydaje się być ciekawsza.
    Podrzucam Ci jako pomysł do wykorzystania a nie wzór jakiś bo nie ma sie czym zachwycać zupełnie. Jest to zrobione 20min po zachodzie słońca z 30s czasem migawki.

    Mam nadzieję że choć trochę pomogłem. Nie przejmuj się atakuj dalej i podrzucaj foty. Ja tak robię i zawsze wśród wielu komentarzy trafi się coś naprawdę pożytecznego.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  10. #30

    Domyślnie

    Przyznam się, że numer 6, to moja fotka no i w sumie tak, pomogłeś Docelowo myślałem o czymś takim co wrzuciłeś, ale niestety za wcześnie się wybrałem. Chodziło mi też trochę o aspekty techniczne zdjęcia czy kadrowanie ok, czy nie przesadziłem z obróbką i takie tam. Dopiero zaczynam z foto więc każda uwaga cenna. Mimo wszystko dzięki za Twoje słowa

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to dobry portret?
    By anonimowo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-12-2021, 12:42
  2. Jak obrobić to zdjęcie [ krajobraz ]
    By verus in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 02:15
  3. czy to dobry komputer?
    By sebah in forum Komputery
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-08-2007, 00:42
  4. dobry kompakcik - krajobraz + grafiki
    By Adam Trzcionka in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2007, 20:39
  5. Czy dobry wybór ??
    By Zuzka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-06-2007, 09:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •