Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie "CYKL: edycje 111 - 119" Z NAGRODAMI ; parę słów wyjaśnień .....

    --- --
    --- (ogłoszenie parafialne) --

    Jak wszyscy zapewne wiecie, nasz nieoceniony superkierownik od RAWków - spirytus - z powodu chwilowej, zamierzonej forumowej niedyspozycji scedował na mnie swego czasu odpowiedzialność za czasowe (do końca września 2016r) prowadzenie zabawy w jego zastępstwie; dostałem wówczas "wolną rękę" oraz jeden warunek: tak zająć się zabawą, aby potem miał do czego wrócić ...... ( żeby nie było spalonej ziemi ...... )

    Policzyłem sobie szybko, że edycji, które będą pod moją opieką, będzie 9 (czyli 111 - 119); w sam raz tyle aby spiąć je w jeden CYKL.
    Ponieważ, dla chyba wszystkich ludków, bardzo fajna zabawa jest jeszcze fajniejsza gdy zawiera w sobie dodatkowe atrakcje - doszedłem do wniosku, że skoro już mamy miętolić się ze sobą przez tyle edycji, to popróbujemy wspólnie przy tej okazji zrealizować, oprócz nadrzędnego przesłania jakie niesie ze sobą zabawa - szlifowania postprocesu, kilka dodatkowych, uatrakcyjniających ją celów ........

    Pierwszy, kontrolny cel, został zrealizowany już w edycji 111; pobiliśmy dotychczasowy rekord frekwencji w zabawie. 29 zgłoszonych prac to "nie w kij dmuchał ....." Było ciężko, ale okazało się, że jak się bardzo chce to można ...... a to już jest coś - bo uśpiony potencjał jest ogromny......


    Drugi, ważniejszy cel, realizujemy obecnie .......; o czym za chwilę ....


    Trzeci cel, spinający klamrą cały cykl, - ponowne bicie rekordu frekwencji w zabawie - spróbujemy zrealizować w edycji 119.




    Jednak, aby cykl był cyklem - wszystkie jego elementy trzeba spiąć w całość; tak też robimy; dla uatrakcyjnienia wprowadzamy współzawodnictwo; będziemy zbierać sobie zatem punkty:

    a/ Począwszy od 111 edycji - za zwycięstwo w danej edycji autor najwyżej ocenionej pracy otrzyma 10 pkt, autor drugiej najwyżej ocenionej pracy - 9 pkt, 3 - 8pkt ..... itd. autor 10 pracy - 1pkt , reszta - 0pkt. Jeżeli dwie lub więcej prac będą na np. 5 miejscu ex aequo to ich autorzy otrzymają po tyle punktów ile należy się za dane miejsce. Zdobyte przez każdego uczestnika zabawy punkty każdorazowo będą mu sumowane po każdej edycji, aż do edycji 119 włącznie.

    b/ Począwszy od edycji 113 przyznawane będą dodatkowo punkty na identycznych jak wyżej zasadach, ale za kolejność wpływu prac. Jednym słowem mówiąc - kto szybszy - ten lepszy ...... jednak z jednym, studzącym bylejakość, KNYFEM: jeżeli najszybciej przysłana na daną edycję praca nie uzyska potem w głosowaniu 20% (zaokrąglanych w górę) głosów otrzymanych przez pracę zwycięską to jej autor zamiast otrzymać 10pkt dostanie minus 10 pkt za to, że się spieszył i przez to przygotował swoją pracę byle jak.
    Punkty te każdorazowo będą sumowane każdemu uczestnikowi zabawy, aż do 119 edycji włącznie.

    c/ zwycięzca 114 edycji otrzyma 5 dodatkowych, bonusowych punktów za to, że zostanie automatycznie pozbawiony możliwości przysłania swojego RAWa na 115 edycję; ta edycja, podobnie jak edycja 111, będzie miała swojego dedykowanego RAWa ; rozmowy z potencjalnym autorem są już w toku......
    Przewidywana tematyka : krajobraz

    d/ zwycięzca 118 edycji otrzyma 5 dodatkowych, bonusowych punktów za to, że zostanie automatycznie pozbawiony możliwości przysłania swojego RAWa na 119 edycję; ta edycja, podobnie jak edycja 111 i 115, będzie miała swojego dedykowanego RAWa ; rozmowy z potencjalnym autorem są już w toku......
    Przewidywana tematyka : portret/akt .... w każdym razie .... : człowiek

    e/ Każdemu uczestnikowi na bieżąco będą się sumowały punkty o których mowa w a/, b/, c/, i d/. Aktualna lista rankingowa będzie podawana w wątku rozpoczynającym następną edycję zabawy. Ostatnia lista rankingowa ( po 119 edycji ) zostanie podana w tym wątku.

    "Żeby pies nie myślał, że mu kot kiełbasę zjadł" to napomknąć nieśmiało muszę, że są przewidywane NAGRODY. I to nie byle jakie oraz (mam wielką nadzieję) niemało .........:

    * Kilka/kilkanaście osób z najwyższą sumaryczną punktacją w całym cyklu na pewno je równorzędnie otrzyma ..... więc ...... WARTO będzie uczestniczyć w każdej edycji i ciułać każdy punkcik ......oj... warto ; ile to będzie osób - tego na obecną chwilę nie potrafię określić bo nad tym usilnie pracuję, ale zrobię wszystko co w mojej mocy, aby było jak najwięcej....

    * Kilka osób, ile - tego też jeszcze nie wiem, otrzyma nagrody za najlepiej ocenione prace w edycji 119; oprócz tego standardową nagrodą dla autorów trzech najlepiej punktowanych prac edycji 119 będzie możliwość przesłania swoich RAWów na 120 edycję specjalną .....

    Osobne nagrody, w podziękowaniu za udostępnienie swoich RAWów do naszych edycji 111, 115, 119, otrzymają też ich autorzy.
    Z kolei oni będą mogli, choć nie muszą bo może np. nie będzie warto , przyznać swoją nagrodę specjalną wybranemu (dowolnemu) uczestnikowi z dowolnej edycji - za najlepszy ich zdaniem postproces całego cyklu....

    Specjalną, wysoko% nagrodę otrzyma też osoba/osoby, które namówią największą ilość nowych (dotychczas się w RAWkach nie udzielających) osób do przysłania swojej pracy na 119 edycję; zasady - jak nowe osoby maja to zaraportować - określę przed rozpoczęciem 119 edycji ; nagrodę funduję ja.

    Uznaniową możliwość przyznania kolejnej nagrody specjalnej wybranemu (dowolnemu) uczestnikowi z dowolnej edycji rezerwuję też naszemu RAWkowemu superkierownikowi. Powód przyznania może być dowolny .....

    Jak znam naszego forumowego supermoderatora - Jacka Z - i on z cała pewnością swoją nagrodę też komuś przyzna ........

    Wcale się nie zdziwię jeżeli jeszcze jakieś nagrody (nawet symboliczne) w tzw. międzyczasie nam od dobrych ludzi przybędą ..... (info proszę kierować do mnie przez PM).

    ..... ale tak naprawdę największa nagrodą dla wszystkich będzie aktywna możliwość uczestniczenia w emocjonującej i mocno pouczającej zabawie ......; tak przynajmniej mi się wydaje ......


    ZASADY UCZESTNICTWA
    w zabawie mogą uczestniczyć wszyscy, a w rywalizacji ci, którzy wyrażą na to jednorazową zgodę; przez jednorazową zgodę rozumie się dobrowolne przysłanie przez uczestnika swojej pracy na dowolną edycję (spośród edycji 111-119)
    UWAGA! jeżeli któraś z osób, która przysłała swoją pracę na edycję 111, 112 lub 113 a nie wyraża zgody na uczestnictwo w rywalizacji - proszę o takowe info do mnie przez PM lub na pocztę email: pojedynki.nikoniarze@gmail.com do piątku 05.08.2016r, do godz. 14.00;
    brak takiego zgłoszenia traktowane będzie jako brak sprzeciwu, aby osoba ta znalazła się na Liście Rankingowej, która to opublikowana zostanie po godz. 14.00 w tymże dniu


    Arczi_68
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 04-08-2016 o 22:42

  2. #2

    Domyślnie

    No, no, no, ale się kierownik naprodukował
    Ale wygląda to ciekawie i zachęcająco

    Zdrówko kierowniku
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 04-08-2016 o 20:40
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  3. #3

    Domyślnie

    O pierdziu...
    W dobre rynce zabawa poszła oj w dobre. Tylko co ja mogę zafundować hmm... coś pomyślę, może coś w łapska "wpadnie"

    Kierowniku!!! Może #119 zrobić jako specjalną zamiast #120? Wtedy przy obróbce zdjęcia z człowiekiem będzie można wykorzystać dowolnie PS-a do czego przygotowuje nas od dawna Jacek Woźniak.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    O pierdziu...
    W dobre rynce zabawa poszła oj w dobre. Tylko co ja mogę zafundować hmm... coś pomyślę, może coś w łapska "wpadnie"

    Kierowniku!!! Może #119 zrobić jako specjalną zamiast #120? Wtedy przy obróbce zdjęcia z człowiekiem będzie można wykorzystać dowolnie PS-a do czego przygotowuje nas od dawna Jacek Woźniak.
    Nie; mało ludzi potrafi/chce sklejać/wycinać dwa i więcej kadrów ; a mamy przecież wtedy bić kolejny rekord frekwencji .....
    120 - będzie zgodnie z planem specjalną a 119 - taką jak zaplanowałem....
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 04-08-2016 o 20:56

  5. #5

    Domyślnie

    O kurczę Arczi aleś sie rozpisał, brawo za pomysła

  6. #6
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Ciekawe co to za nagrody. Paulowe zdjęcia plażowe a może Elanika bez stanika

    - - - - kolejny post - - - - - -

    O, a może Kolorowooka w ocieplaczach na oka

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dex Zobacz posta
    Ciekawe co to za nagrody. Paulowe zdjęcia plażowe a może Elanika bez stanika
    Dexowe ocieplacze na oczy
    Aczkolwiek powyższe dwa pomysły też ciekawe. Dziewczyny sponsorujecie?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  8. #8

    Domyślnie

    heheheheee ; każdy może być sponsorem ..... pisze jak byk w pierwszym poście ......

  9. #9

    Domyślnie

    No kierowniku... Zmiana nika i od razu takie szaleństwo Aż mi się zachciało czekać na 114 edycję Super pomysł!

  10. #10

    Domyślnie

    A czy do tego "kto pierwszy przysle" mozna dodac jakas dobe lub dwie nie wplywajace na pierwszenstwo?
    O co chodzi. Zabawa nowa zaczyna sie o 22 gdzie np ktos (nie chodzi nawet o mnie bo zachlanny nie jestem-CHYBA ) nie ma dostepu do komputera. Przez przeciwnosci losu traci kilka pkt za kazdym razem.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ColorChecker Passport - prośba o parę wyjaśnień
    By artuss811 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 10-02-2015, 15:15
  2. Cykl : " Planety ", cz. 1 i ostatnia
    By Motorniczy in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 23:17
  3. D100 - parę pytań o kompatybilność z "młodszym" sprzętem
    By ck_dezerter in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 13:57
  4. Cykl " Pierwszy rok zycia"_ mama "odpaliła" choinkę
    By j_karol in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-12-2008, 01:56
  5. Pare testowych fotek z Nikkor'a 70-210 4-5,6 "nonD" + D80
    By Cold in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-06-2007, 06:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •