Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Wiesz, jak ktoś chce się kontaktować to dzwoni do skutku, a nie zadzwoni dwa razy i koniec.
    Oddałeś aparat do naprawy do infolinii, czy do serwisu?
    Bądź mężczyzną, nikt cię nie zrobił w jajo, najwyżej ty sam.
    Co innego, gdyby podał widełki 150-300 zł, a potem za naprawę "zaśpiewał" z 500 - wtedy miałbyś prawo czuć się naciągnięty...

    PS:
    http://www.nieznany-numer.pl/
    https://www.nieznanynumer.pl/
    i ew. google.pl
    FF (Fuji + Fuji)

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Próbował się skontaktować, tj. dzwonił raptem dwa razy...
    Gość mógł dzwonić aż się dodzwoni tym bardziej, że ma sporo wolnego czasu (wiem, bo nic nie robił jak u niego byłem)
    Czyli zwyczajnie leń i oszust, a przecież przyszedł klient z robotą to powinien się cieszyć i zapewne na koniec czyszczenie butów zrobić.


    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Widełki były orientacyjne, a umowa była taka, że miał dzwonić. Dlatego czuję się zrobiony w jajo. Równie dobrze mógłby napisać, że musiał użyć złotego kleju i koszt wyniesie 2000 zł.
    Wywiązał się ze wszystkiego i nie wiem dlaczego chcesz z niego zrobisz oszusta na złoty klej za 2000zł jak opisałeś wszystko inaczej.


    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Kombinuję żeby pójść, zabrać obiektyw i kominek a zostawić mu sam aparat.
    Czyli jednak masz plan

    Dziwne podejście masz, nawet nie wiesz co zrobił, nie rozmawiałeś z nim, zakładasz że to oszust, a siebie stawiasz w pozycji pan i władca.


    Teraz przeczytaj post jaki mógłby on napisać na forum

    Ciekaw jestem, co byście zrobili na moim miejscu.
    Otrzymałem do serwisu aparat analogowy.
    Ustaliliśmy że koszt będzie wynosił od 150-300 zł.

    Próbowałem z klientem się kontaktować ale nie odbierał telefony, zapewne jak wielu innych rozmyślił się i go więcej nie zobaczę.
    Po około trzech tygodniach wysłałem SMS, że aparat jest naprawiony i że koszt wynosi 250 zł ale nadal nie ma odpowiedzi.

    Co byście zrobili na moim miejscu? Gość zrobił mnie w jajo. Naprawiłem aparat jak się umawialiśmy.

    Dodam, że aparat to Pentacon Six. Nic cennego, chociaż bardziej cenny jest obiektyw i kominek , które były sprawne i jak klient nie odbierze to przynajmniej nie stracę wiele.

  3. #13

    Domyślnie

    Kluczowy jest tu fakt, że pan z serwisu podjął decyzję o naprawie bez konsultacji z klientem. Nie powinien nic naprawiać, choćby miało to kosztować 50 złotych, bez zgody właściciela aparatu. Umówili się na wycenę, a następne kroki miały być podjęte w zależności od decyzji klienta. Teraz mamy sytuację, albo płacisz, albo zatrzymuję sprzęt, czyli pan naprawiacz zarabia w każdym wypadku.

  4. #14

    Domyślnie

    Absolutnie chory ma rację.
    Do szału doprowadza mnie jeśli się z kimś umawiam, że 'zadzwoni z wyceną przed' a później robi jak chce.

    Kwota nie ma znaczenia, nie ma znaczenia nawet czy mieści się w obiecanych widełkach czy nie, jeśli się umawiamy że zadzwoni to ma zadzwonić i tyle, dopóki nie powiem, naprawiaj, to ma leżeć i tyle. Jeśli nie pasuje, to od początku ma powiedzieć, że tak nie pracuje i mam iść do kogoś innego.

    Gość z samochodowego serwisu tak mi zrobił kiedyś - obiecał, że zadzwoni a później zadzwonił ale już tylko poinformować co zrobił. No sorry ale za robociznę nie dostał pieniędzy i następnym razem bez problemu potrafił zadzwonić i poinformować co i za ile.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #15

    Domyślnie

    Widzę, że ktoś jednak mnie rozumie.

    Panowie, naprawiacz miał ZADZWONIĆ i zapytać mnie o decyzję.
    Wspominałem mu, że za 300 zł nie chcę naprawy bo za 1500 zł (5xkwota naprawy) mam nowy aparat tego typu (np. Arax) z gwarancja.
    Liczyłem na mniejsza kwotę naprawy.

    A to, że pan podjął decyzję o naprawie bez mojej wiedzy i zgody bierzecie pod uwagę?

    @RobertMiernik - jak rozmawiałeś z tym panem który też do Ciebie nie zadzwonił?

    A plan jakiś muszę mieć. Aparat jest moją własnością a naprawiający nie zachował się uczciwie moim zdaniem.

  6. #16

    Domyślnie

    Jak patrzę do słownika języka polskiego, to mam wrażenie, że sprawa ma mało wspólnego z uczciwością albo nieuczciwością. Ot, po prostu nie dogadaliście się jednoznacznie, po czym pan z warsztatu po bezskutecznych próbach kontaktu telefonicznego pomyślał, że jak zrobi i zmieści się poniżej górnej granicy wstępnie określonych widełek, to będziesz się cieszył, że masz sprawny aparat. A Ty teraz smęcisz, zamiast z nim porozmawiać i po ludzku wyjaśnić sprawę.

    Albo nie rób problemu z marnych 50 złotych (=3 paczki fajek albo średnia flaszka), jeżeli po sprawdzeniu okaże się, że teraz aparat jest sprawny i ciesz się z fajnych zdjęć, które nim zrobisz, albo bądź twardzielem i olej tego starego grata, niech gość sobie go weźmie, skoro za marnych 1500 bez problemu łykasz nowy. Ja bym wybrał to pierwsze rozwiązanie, bo mam lepsze pomysły na wydanie 1500 złotych. Na przykład worek filmów z wywołaniem za tę kwotę można mieć.

    Inna rzecz, że jak kilka razy oddawałem stare aparaty do Herr Wienera w Monachium, to mi od razu na oko mówił finalną cenę za serwis bez żadnych widełek i nigdy nie wziął ani centa więcej.
    Ostatnio edytowane przez JacekB ; 04-08-2016 o 13:57

  7. #17

    Domyślnie

    Również jestem zdania, że serwisant nie powinien zabierać się za naprawę pomimo braku kontaktu.
    Najważniejszy jest jednak kontakt z tym człowiekiem, najlepiej osobisty. Szczera rozmowa i może dojdziecie do konsensusu.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Ostrow Wlkp
    Posty
    140

    Domyślnie

    a może rozebrał aparat po to by ustalić co jest do naprawy i dzwoni poinformować a koleś nie odbiera , dzwoni drugi raz i znów nie odbiera ... to żeby po 5 razy nie rozbierać od razu usunął usterkę i wysłał sms ze naprawiony ... jak się ktoś umawia ze mamy dzwonić to albo odbiera albo oddzwania a nie kojarzy numery telefonu ... według mnie to dałeś d... na całej linii ... idź odbierz aparat ,zapłać za usługę i ciesz się sprawnym sprzętem
    D700, MB-D10, T16-28/2.8, N24-120/4, S50/1.4 Art, S70-200/2.8, Rf-603, SB-700, YN-460-II

  9. #19

    Domyślnie

    Gdyby się okazało, że robota jest dobrze wykonana, to ja po spokojnym wyjaśnieniu sprawy na koniec jeszcze bym się postarał zakolegować się z takim warsztatem.
    Porządne serwisy starych aparatów są na wymarciu. Pomagajmy im utrzymać się przy życiu, dopóki nie jest za późno.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daro1980 Zobacz posta
    a może rozebrał aparat po to by ustalić co jest do naprawy i ...
    I jak już ustalił, to ma dać znać klientowi ile to będzie kosztowało, a nie stawiać człowieka przed faktem dokonanym. A rozebrany aparat mu chyba nie płakał, że zimno. No i jak do płacenia, to nagle przypomniał sobie o dobrodziejstwie i skuteczności sms-ów. I kwota też taka jedno oczko niżej niż zakładana maksymalna. Dogadać się trzeba i wyjaśnić parę "niedomówień", ale moim zdaniem tak się nie robi.

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 19:17
  2. szukam serwisu foto we wrocławiu lub Częstochowie
    By mazurkiewiczm in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 00:48
  3. Do foterów ślubnych - co byście zrobili na moim miejscu?
    By gerronimo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 15:21
  4. Co wybrać? Co Wy wybralibyście na moim miejscu?
    By darmesz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 23:45
  5. Plama na zdjęciach w tym samym miejscu
    By indicium1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-08-2008, 12:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •