Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Kuchnia

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar kpoczta
    Dołączył
    06 2016
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    40

    Domyślnie Kuchnia

    Witam. Oto moja pierwsza sesja tego typu, jestem totalną amatorką próbującą stworzyć coś ciekawego. Liczę na szczere opinię.


    D610 / s2 pro / 50mm f1.8 / 55-200mm f4-5.6

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj na forum!

    Nie jestem specem od tego rodzaju fotografii, ale swoje widzę, więc napiszę, co mi się nasunęło:
    1-ka jest ciekawa, choć drażni mnie nieco ten parapet wystający z pośladka modelki i nieco bardziej wyeksponowałbym kontekst zdjęcia, czyli więcej mąki i wałka na blacie
    2-ka to trochę za mało światła, jak dla mnie i coś z perspektywą jest nie tak - jakby na siłę prostowane do krawędzi okna, a nie do środka kadru.

    I na koniec: osobiście będę czekał na Twoje kolejne prezentacje zdjęć na tym forum
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Dobrze że napisałaś, że jesteś totalną amatorką, bo ze zdjęć to nie wynika . Powiem tylko tyle, że podoba mi się Twoja konwersja do czerni i bieli.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar kpoczta
    Dołączył
    06 2016
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    40

    Domyślnie

    SerU - na początku dziękuję Ci bardzo za komentarz i powitanie!
    Prawdę powiedziawszy dopiero teraz zwróciłam uwagę na ten parapet i rzeczywiście coś gryzie po oczach, co do mąki na blacie znowu się zgadzam - brakuje jej.
    Kurde zawsze mam problem z otoczeniem na zdjęciu, coś mi wiecznie umyka.
    Druga fotka była oświetlona tylko i wyłącznie światłem padającym przez okno było go mało to prawda ale coś mnie urzekło, co do perspektywy chyba skupiłam się na pośladkach i wszystko inne rozjechało się w swoje strony. :P
    Kolejne zdjęcia na pewno się pojawią! Szczerych i konkretnych opinii czy rad nie znajdę nigdzie indziej, a na tym mi bardzo zależy.

    Cezary-K - dziękuję bardzo!
    Uwielbiam czerń i biel dlatego jeśli tylko mam możliwość idę w tym kierunku.
    Amatorka zdecydowanie, wymieniłam sprzęt na troszkę konkretniejszy dlatego teraz bardzo ambitnie próbuje tworzyć coś ciekawszego. Szlifuje sprawy techniczne, uczę się wszystkiego na nowo od czegoś trzeba zacząć.
    D610 / s2 pro / 50mm f1.8 / 55-200mm f4-5.6

  5. #5
    Sith Hospodar Impaler Awatar Dex
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Alpy Transylwańskie
    Posty
    5 176

    Domyślnie

    Uuuuuuu, świeżynka Buenas naczos

    A ja powiem z zupełnie innej beczki - zgrabniutka modelka BW na duży +. Nic tylko poczekać na kolejną amatroszczyzne

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo ładna pupa
    Chyba ze 3 razy "byłem tu" (w twoim wątku) i za każdym razem miałem problem co napisać. Bo z jednej strony "gdzieś to już widziałem" z drugiej ładna pupa w kooperacji z B&W jest dla mnie ...bardzo interesująca a z trzeciej coś jest nie tak....
    Pomijając kwestie niedopilnowania takich bzdetów jak ten kawałek parapetu (bo albo go więcej albo w ogóle ...) to te kadry są chyba "zbyt gęste" - brak "oddechu" . W kadrze jest tyle elementów....Może szerszy kadr? Może więcej przestrzeni? Może zagrać oknem i wpadajacym swiatłem?
    Przy takim zagęszczeniu to nasuwa mi sie wizja rąk drugiej osoby, które są ubabrane w mące (zdjęcie nr1) na drugim może wsuwające dłonie pod spodenki,... nie wiem - chodzi mi chyba o to że takie kadrowanie nasuwa mi skojarzenia z filmowym pokazywaniem zdarzeń - trochę mniej jakby pasuje do pojedynczego zdjęcia gdzie nic się nie dzieje....

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar kpoczta
    Dołączył
    06 2016
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    40

    Domyślnie

    Dex - Dzieeeń dobry!

    Gracias! Modelka zgrabna i drobniutka. Szykuje się kilka sesji więc na pewno pochwalę się na forum efektami ; )

    fafniak - Też tak myślę że ładna pupa
    To prawdę umknął mi ten parapet, ale na przyszłość dzięki temu zapamiętam żeby dobrze przyjrzeć się "otoczeniu" także nie ma tego złego.
    Co do kadrów właśnie spotkałam się już z opinią że jest tam po prostu dużo rzeczy, delikatny chaos. No może coś w tym jest.. W pierwotnej wersji *zdj. nr1* oczywiście miało szerszy kadr ale totalnie tego nie czułam, po prawej stronie pojawiało się owszem więcej okna ale na parapecie było zbiorowisko jakiś dziwnych rzeczy więc aktualna wersja jest opcją ratunkową i dosyć spontaniczną, coś mnie ujęło w tym kadrze.
    Jeśli chodzi o angażowanie kogoś jeszcze że tak powiem, ciekawa opcja ale chyba nie wiedziałabym jak to ugrać. Ta wersja wydaje mi się delikatniejsza i skromniejsza. Aczkolwiek przyznaję spojrzenie kogoś innego naprawdę dużo daje, dzięki wielkie za komentarz
    D610 / s2 pro / 50mm f1.8 / 55-200mm f4-5.6

  8. #8

    Domyślnie

    Mi tam pasuje ciasnota jedynki. Pasuje do ciasnoty kuchni w mrówkowcach. Nawet "zacieśnienie" kadru z kwadratowego do poziomego nie zaszkodziłoby całości, moim zdaniem. Może moje zdanie wynika z tego, że lubię ciasne i "gęste" zdjęcia.
    A wałka i mąki jest jak dla mnie wystarczająco dużo, żeby przeczytać opowieść.

  9. #9

    Domyślnie

    Dwójka raczej niezbyt do aktu.
    A jedynka... również, ze względu na bieliznę, która razi mnie zdecydowanie bardziej niż ten nieszczęsny parapet.
    To zdjęcie z naprawdę golą pupą byłoby o niebo lepsze.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #10

    Domyślnie

    To może niech moderator przeniesie do odpowiedniego działu... do którego?

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kuchnia bardzo domowa
    By Adam Okuń in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 04-02-2021, 18:58
  2. Żarówki led do pokoju z kuchnią.
    By foto4deg in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 22:28
  3. Podlaska Kuchnia TV - program kulinarny :)
    By neochan in forum Video/film
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2012, 23:50
  4. [ Architektura ] Kuchnia
    By malasana in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •