Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc Ostatecznie zakupiłam Sigmę 10-20mm f/3.5, a jako uniwersalny obiektyw zostaje na razie 18-105mm. Przyznam, że dość stresujące było pierwsze wyjście w plener, bo naczytałam się o kłopotach z tym obiektywem, o rozrzucie jakościowym pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami i nastawiałam się, że pierwsze co zrobię to odeślę ją do serwisu, lub w razie "mydła" zwrócę do sklepu i poproszę o inny model. Wydaje mi się, że pierwsze testy wypadły przyzwoicie... ale dla pewności chciałabym podpytać i Was, co sądzicie o rawach z poniższego linku?

    https://drive.google.com/open?id=0B-...G9UV0ZtOGIzTlE

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OlgaZ Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za pomoc Ostatecznie zakupiłam Sigmę 10-20mm f/3.5, a jako uniwersalny obiektyw zostaje na razie 18-105mm. Przyznam, że dość stresujące było pierwsze wyjście w plener, bo naczytałam się o kłopotach z tym obiektywem, o rozrzucie jakościowym pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami i nastawiałam się, że pierwsze co zrobię to odeślę ją do serwisu, lub w razie "mydła" zwrócę do sklepu i poproszę o inny model. Wydaje mi się, że pierwsze testy wypadły przyzwoicie... ale dla pewności chciałabym podpytać i Was, co sądzicie o rawach z poniższego linku?

    https://drive.google.com/open?id=0B-...G9UV0ZtOGIzTlE
    Na dzień dzisiejszy jest jeszcze fajna alternatywa dla sigmy: 10-20mm f/4.5-5.6G VR AF-P DX
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OlgaZ Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za pomoc Ostatecznie zakupiłam Sigmę 10-20mm f/3.5, a jako uniwersalny obiektyw zostaje na razie 18-105mm. Przyznam, że dość stresujące było pierwsze wyjście w plener, bo naczytałam się o kłopotach z tym obiektywem, o rozrzucie jakościowym pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami i nastawiałam się, że pierwsze co zrobię to odeślę ją do serwisu, lub w razie "mydła" zwrócę do sklepu i poproszę o inny model. Wydaje mi się, że pierwsze testy wypadły przyzwoicie... ale dla pewności chciałabym podpytać i Was, co sądzicie o rawach z poniższego linku?

    https://drive.google.com/open?id=0B-...G9UV0ZtOGIzTlE
    NEF-ów nie udało mi się otworzyć, ale przeglądałem te fotki w największym powiększeniu na podglądzie i to co widziałem wydaje się bardzo dobre. Przy takich motywach trudno jednak ocenić obiektyw pod względem FF czy BF oraz ostrości na brzegach i rogach formatu. Ja bym go nigdzie nie wysyłał i robił zdjęcia, a jeżeli wyjdą jakieś problemy, to wtedy myślał o serwisie.

  4. #44

    Domyślnie

    MstrG, ten Nikkor wygląda zacnie, ale już kupiłam obiektyw

    mmluty, dzięki za odpowiedź. Mnie również wydaje się, że jest w porządku, ale że nie mam jakoś super wyrobionego oka, ani też nie widziałam rawów z b.ostrego egzemplarza, miałam wątpliwości. Co do ff/bf - zrobiłam test na bateryjkach i kartce z tekstem i moim zdaniem ostrzy prawidłowo. Przy następnej okazji postaram się zrobić zdjęcie, które pokaże jak obiektyw zachowuje się na brzegach i w rogach.
    Ostatnio edytowane przez OlgaZ ; 14-07-2017 o 14:50

  5. #45

    Domyślnie

    No cóż, testy bateryjkowe to jedno, a życie drugie. Dzisiejszy plener pokazał piękny back focus. Zdjęcie ostrzone było na twarz, a ostrość powędrowała na plecak:
    f/4.5, s 1/640, iso 100, 19mm
    https://drive.google.com/file/d/0B-u...ew?usp=sharing
    Jedyna nadzieja w serwisie lub przestawnie się na Live View
    Ostatnio edytowane przez OlgaZ ; 17-07-2017 o 00:12

  6. #46

    Domyślnie

    View nx pokazuje punkt ostrości nad zegarkiem na ręce, nie na twarzy... jak ostrzyłaś w to miejsce to af mógł "pojechać" gdziekolwiek.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #47

    Domyślnie

    No to teraz zgłupialam... Może niechcący przestawilamłam punkt af na skrajny, bo celowo na pewno nie ostrzyłabym na zegarek, ehh. W każdym razie dziękuję za zwrócenie uwagi. Jutro na spokojnie zrobię test na zewnatrz ze statywem, bo teraz nie da mi to spokoju

  8. #48

    Domyślnie

    frogi, zainstalowałam ViewNX2 i rzeczywiście punkt ostrości wyświetla się nad zegarkiem, co jednocześnie jest centrum kadru. Z ciekawości sprawdziłam też inne zdjęcia i niezależnie od tego co fotografowałam i na co ostrzyłam, program zaznaczał punkt ostrości w pośrodku. Nie znam tego programu, ale wygląda to tak, jakby pokazywał on które pole AF było użyte podczas ostrzenia (zawsze używam centralnego punktu AF, więc to by się zgadzało), ale nie brał pod uwagę tego, że po ustawieniu ostrości przekadrowuję ujęcie.

    Dziś potestowałam Sigmę w domu i na zewnątrz i przyznam, że nie wiem już co o tym myśleć. Wszystkie zdjęcie robiłam ze statywu, migawka wyzwalana była za pomocą pilota, ostrzyłam na środkową część napisu na dolnej naklejce na butelce. Obiektyw zdaje się ostrzyć poprawnie bądź nie, w zależności od rodzaju światła i odległości od obiektu... Najbardziej widoczny back focus jest na zdjęciach robionych w sztucznym oświetleniu w mieszkaniu, odrobinę lepiej jest na zewnątrz w świetle dziennym, ale najlepsze (choć wcale nie dobre) są zdjęcia robione w mieszkaniu przy świetle dziennym. Przy takich różnicach nie wiem czy nawet serwisowi uda się go skalibrować w satysfakcjonujący sposób

    Zdjęcia w mieszkaniu w sztucznym oświetleniu:
    https://drive.google.com/drive/folde...VE?usp=sharing

    Zdjęcia na zewnątrz:
    https://drive.google.com/drive/folde...XM?usp=sharing

    Zdjęcia w mieszkaniu w świetle dziennym:
    https://drive.google.com/drive/folde...2M?usp=sharing

    Przepraszam, że spamuję w tym temacie, jeśli moderacja uzna, że to powinno znaleźć się gdzie indziej, to bardzo proszę o przeniesienie.

  9. #49

    Domyślnie

    Z przekadrowaniem to różnie bywa, więc to nie może być miarodajny test dla FF, BF. Natomiast jeżeli faktycznie FF, BF zależy od odległości czy ogniskowej, to szkoda czasu i nerwów, czym prędzej spakować obiektyw i body i kurierem do Gdyni.

  10. #50

    Domyślnie

    Tak właśnie chcę zrobić. Przesyłka naszykowana, jutro zabierze ją kurier no i zobaczymy co wymóżdżą w Sigmie.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obiektyw do zdjęć aut
    By kristof05 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 14:08
  2. obiektyw do zdjęć sportowych
    By ptaszyna_tkd in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 00:30
  3. W górach... Tarnowskich Górach ;) [tymancjowo ślubniakowo]
    By tymancjo in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 14:40
  4. Obiektyw do Zdjec Reporterskich
    By Maziol in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 06-06-2007, 00:20
  5. obiektyw do zdjęć koncertowych
    By zielarz in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-09-2004, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •