Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon FE - światłomierz

    Jaka może być przyczyna że wychylająca się igła światłomierza znajduje się na dole w pozycji "B". Światłomierz do tej pory był sprawny nie wiem czy coś wcisnąłem, zmieniłem jakieś ustawienie czy może coś się zepsuło. Dodam że na nowych bateriach jest to samo.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwiązałem zagadkę, trzeba wychylić dźwignie naciągu w stan gotowości. To tak jest jak się rzadko z czegoś korzysta

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam, ze po załadowaniu nowego filmu, światłomierz nie zacznie pracować, dopóki nie przewiniesz licznika na pierwszą klatkę. Trochę kiepskie rozwiązanie, ale trzeba z tym nauczyć się żyć
    ---------
    "Należy pamiętać, że wybór ekspozycji jak również wykonanie fotografii są twórczością" - z instrukcji światłomierza Swierdłowsk 4

  4. #4

    Domyślnie

    odam że na nowych bateriach jest to samo.

  5. #5
    lusterko9
    Gość

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.. o co chodzi?

  6. #6

    Domyślnie

    Może podobnie problem polega na tym samym rozwiązaniu technologicznym co w moim nowo kupionym F3 HP że światłomierz uruchamia się dopiero po nawinięciu filmu do pierwszej klatki a wcześniej działa tylko mechaniczny czas 1/80s. Podobno było to zdjęte tylko w wersji F3 P gdzie pomiar światła działał poprawnie już od chwili zamknięcia tylnej klapki..

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, chodziło o to by długo nie czekać na możliwość przewijania filmu. Jeśli np migawka została wyzwolona z pokrywką na obiekytywie, a automatyka wymyśliła sobie czas 10 sekund (a tu czas płynie) to można było mieć problem....
    Nikon F3P (czyli wersja prasowa) miała z założenia zawsze być gotowa do zrobienia poprawnie naświetlonego zdjęcia, tam mało to miał obektyw z pokrywką
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #8

    Domyślnie

    Czyli w FE2 z podpiętym Nikon 80-200 mm f/2.8D ED bez załadowanego filmu, też nie sprawdzę czy działa pomiar ? U mnie jak wyżej, wskazówka leży na B.

  9. #9

    Domyślnie

    Wyzwalaj migawkę tak długo, aż licznik pokaże pierwszą klatkę. Czy film jest w komorze, nie ma znaczenia.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    OK, działa faktycznie po upływie 10s. trzeba ponownie do połowy wcisnąć spust migawki. Czy FE2 jeszcze mnie czymś zaskoczy żebym pozornie durnych pytań nie zadawał

Podobne wątki

  1. Nikon FE - lustro nie opada
    By karina_klepacka in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2016, 11:18
  2. Nikon FE
    By Gemini in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-06-2015, 21:36
  3. Światłomierz w Nikonie FE
    By Inex in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 15:12
  4. Nikon FE - kultura pracy
    By Paffcio in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:35
  5. 50tka do nikon'a FE
    By spawalnik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •