Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Sklejanie Video

  1. #1

    Domyślnie Sklejanie Video

    Witam,
    Nie wiem czy dobry dział, ale chciał bym spytać jaki program polecicie to montowania video.
    Przeznaczenia amatorskie z możliwością ustawienia balansu bieli, kontrastu, nałożenia jakiegoś filtra, prosty w obsłudze.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Balans bieli na wideo ?? To trzeba ustawić jak się nagrywa, a nie później.
    Ustawienie WB w gotowym nagraniu jest nie możliwe. Można zrobić co najwyżej bardzo małą korektę, ale i tak zazwyczaj od razu to zniekształca kolory.

    Co do reszty - jest cała masa programów. Darmowych i płatnych:
    - Davinci Resolve w dodatku jest darmowy (z pewnymi ograniczeniami), niestety nie jest prosty, ale to jeden z najlepszych programów do edycji.
    - HitFilm 4 Express
    - Windows Movie Maker
    - Lightworks
    - Wondershare Filmora

    Z płatnych masz:
    - Corel VideoStudio
    - Sony Vegas
    - Adobe Premiere Elemenst
    - Adobe Premiere
    - CyberLink PowerDirector
    - Magix Movie Edit
    i wiele innych.

    Wg. mnie to Sony Vegas jest jednym z prostszych jeśli chodzi o montaż wideo. Z efektami jest gorzej.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Czasami trzeba dokonać korektyWBm poprawić kontrast czy podbić nasycenie. Zależy mi głównie na filtrach do filmów i prostocie.
    Zobaczę Twoje propozycję.

  4. #4

    Domyślnie

    Sony Vegas jest drogi, ale jego okrojone wersje - Movie Studio (w różnych wersjach) jest w bardzo przystepnej cenie. Ze strony producenta możesz pobrać w pełni użyteczną, 30 dniową wersję, trial. Znajdziesz też informację na temat różnic poszczególnych wersji.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Jak posiadasz język angielski, tu jest zestawienie najlepszych darmowych edytorów wideo - wraz z krótkim opisem i screenem. Klikaj na strony 1-22 żeby zobaczyć poszczególne, bo link jest
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    Montowalem filmiki w Power Director. Ma to co chcesz czyli coś na wzór balansu bieli, korekta kolorystyki itp. Może trochę mulić jeśli chcesz mieć podgląd full HD. Ja robiłem na gorszej jakości podglądu, do ustawienia w opcjach, ale eksport jest oczywiście full HD.
    Korekty można stosować do całego klipa lub tylko wybranego kawałka z płynnym przejściem.
    Można ciąć, sklejać wideo jak się chce. Ścieżki dźwiękowe, przejścia obrazu, wklejać same fotki jako część filmu, itp.
    Interfejs w miarę do opanowania, nie jest może najlepszy jeśli chodzi o intuicyjność ale daje radę.
    Potrafi dużo zająć Ramu, ale to chyba wszystkie.
    Trochę trudno, jak dla mnie, się dodaje tekst. Dodawanie przejść w tekście, tzn jak się chce by pokazywał się stopniowo na ekranie, to potrafi trochę przyprawić o ból głowy na początku.
    Do pełnej wygody powinno się mieć minimum 24 cale ekran lub dwa, bo ten cały filmstrip i podgląd i różne przyciski potrafią zająć miejsce.
    Jest trochę kłopot, może czegoś nie wiem, by w jednym projekcie mieć klipy 24kl/s i np 60kl/s. Zauważyłem na własnej skórze i myślałem, że będzie kompletna klapa bo ujęcia nie do powtórzenia, a czas naglił. Skończyło się na konwersji klipów przed wrzuceniem do projektu. Pewnie jakoś się da to zrobić łatwiej ale mi nie wyszło.

    Miałem trochę z nim różnych przepraw ale lepszego zamiennika jakoś nie udało mi się znaleźć (pomijając takie kombajny jak Adobe Premiere).

    Wersja trial dodaje kilkusekundowy tekst na początku filmu, potem nic. Można obejść dodając na początku filmu 10s czarnego tła, to tak jak ktoś chce się pobawić w wersji trial, i potem w innym prostym programie wyciąć początek.
    Ostatnio edytowane przez miroko ; 30-07-2016 o 15:16

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Balans bieli na wideo ?? To trzeba ustawić jak się nagrywa, a nie później.
    Ustawienie WB w gotowym nagraniu jest nie możliwe.
    Wystarczy nagrać wideo w RAWie i jest jak najbardziej możliwe.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


Podobne wątki

  1. Sklejanie zdjęć panoramy - coolpix L110
    By Road in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 13:49
  2. Cięcie i sklejanie .mkv
    By Strus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 22:13
  3. Panorama - sklejanie
    By Tomasz121 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 16:44
  4. sklejanie zdjęć z braketingu w jedną fotkę
    By sjm in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-04-2006, 23:15
  5. Panorama - sklejanie zdjęć
    By trigger in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-08-2005, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •