Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Walia

  1. #1

    Domyślnie Walia

    Siema

    Planuję ze znajomymi wyruszyć w jakąś niedzielę na jeden dzień do Walii. Co warto zwiedzić? Co zobaczyć? Chodzi mi przeważnie o jakieś ładne widoczki aby móc porobić zdjęć trochę
    Niestety czasowo jesteśmy ograniczeni tylko do jednego dnia. Wyjazd rano 7-8 z Nottingham ponieważ znajoma dopiero z pracy wróci. Gdyby ktoś mógł to ładnie rozplanować co i jak wraz z dojazdem itp itd.
    Powrót mniej więcej tak na 22-24

    Zapewne był ktoś więc proszę aby się wypowiedział
    Pozdrawiam
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  2. #2

    Domyślnie

    Północna Walia (Snowdonia) wydaje się być ciekawszym wyborem. Polecam ten wpis: -KLIK-. Sam się tam wybieram, ale od kilku lat nie mogę znaleźć wolnego weekendu na to. Zaliczyłem część południowej Walii - od Cardiff przez Swansea (bardzo ciekawa zatoka Swansea, ale sprawdź kalendarz przypływów, bo podczas odpływu wygląda baaaardzo nieciekawie) do malowniczego portu Fishguard (płynąłem stamtąd do Irlandii) i jest tam co fotografować - po prostu trzymaj się wybrzeża Tyle, że 1 dzień, to naprawdę mało.

    Moje póki co ulubione rejony, to Devon i Kornwalia - byłem tam już 3 razy, ale na jeden dzień nie ma sensu tam jechać - szczególnie z Nottingham. Na mojej liście poza Snowdonią jest jeszcze Lake District, no i oczywiście Szkocja, ale tam to już samolotem trzeba lecieć, bo ode mnie do Loch Ness jest bodaj 973km - do rodzinnego Wrocławia mam niewiele więcej
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Duzo chcecie jezdzic? Czy raczej chcecie sie wybrac w jedno miejsce i tam pochodzic? Jeden dzien to troche malo na Snowdonie, ale moze cos mi sie uda podpowiedziec. Jadac z Nottingham w kierunku Walii mozecie minac Chester i kierowac sie na polnoc. Jest tam dosc ladna trasa wzdluz wybrzeza przez Prestatyn, Rhyl w kierunku Llandudno. W Llandudno polecam wjechac na Great Orme. Z Llandudno mozecie pojechac do Conwy lub na poludnie przez Llanrwst do Betws-y-coed. Polecam spedzic troche czasu w Betws-y-coed bo to moim zdaniem jedno z ladniejszych miejsc w okolicy. Jak bedziecie mieli kiedys wiecej czasu to polecam spacer wzdluz rzeki z Betws-y-coed w kierunku Capel Curig (wejscie na trase jest przy Ugly House). Po drodze jest wodospad Swallow falls, jest on zaraz przy drodze i za drobna oplata mozna zejsc go zobaczyc, ale duzo ladniej wyglada z drugiej strony rzeki.
    Z Capel Curig mozecie pojechac na polnoc przez Ogwen Valley w kierunku Bethesdy. Jesli bedziecie w srodku tygodnia to przy odrobinie szczescia mozecie zobaczyc trening pilotow RAFu bo tam znajduje sie tzw. mach loop. Niedaleko Bethesdy jest ladny wodospad Aber Falls (ok 40 minutowy spacer z parkingu).

    Z Capel Curig mozna tez pojechac przez Pen-y-pass do Llanberis skad mozecie pojechac pociagiem na Snowdon.

    Ja osobiscie lubie trase z Capel Curig do Porthmadog (przez Bedgelert, nie przez Ffestiniog) i dalej na poludnie do Barmouth.

    Jesli byscie stamtad jechali w kierunku Nottingham to mozecie sie pojechac nad Pistyll Rhaeadr - najwyzszy wodospad w Walii. Wodospad jest przy samym parkingu wiec nie trzeba tracic czasu na dojscie.

    Podczas drogi powrotnej polecam tez krotki postoj w Llangolen. Niestety dalej na wschod juz chyba nie bylem takze nie wiem co moglbym polecic.

    Napisz co Cie interesuje to postaram sie Ci jakos pomoc z planem.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki!

    Po konsultacjach z ekipą zdecydowaliśmy się na trasę Notth>Rhyl>Llandudno>Betws-y-coed>Pistyll Rhaeadr>Llangolen>Notth
    Niestety faktycznie trzeba 3-4 dni aby to pozwiedzać wszystko na spokojnie niestety jak pisałem jesteśmy ograniczeni. Wyjazd z Notth to ok 7-8 rano i powrót na 24. Jeżeli wierzyć trasom google sama podróż samochodem nam wyjdzie 8,5h, reszta na zwiedzanie, jedzenie itp itd. Myślę, że ta trasa byłaby w porządku. Jeżeli jednak mielibyście coś do dodania do powyższego to chętnie rozpatrzymy.




    P.S.
    Jakie piwo warto smakować w Walii?

    Edit:
    Maly update. Wlasnie dogadalismy sie, ze wycieczka nie na jeden dzien tylko na dwa wiec trasa porzadna moze byc
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 06-08-2016 o 09:31
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedy planujecie wyjazd? Ja mialem w planach jechac do Walii w ten weekend, ale w tej chwili pogoda nie wyglada za ciekawie.
    Gdzie planujecie nocleg? Jesli jedziecie na 2 dni to ja bym jeszcze dodal do tego zachodnie wybrzeze Walii bo jest ladniejsze niz polnocne.

  6. #6

    Domyślnie

    Kiedy? 20-21 albo 27-28 sierpnia.
    Co z noclegiem to właśnie też nie wiem bo się nie orientuję. Może ktoś z forumowiczów coś poleca takiego w miarę i dość niskiej cenie?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #7

    Domyślnie

    Jak piwko to Tyskie, pakujcie parę zgrzewek żeby nie zabrakło

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety nie moge pomoc z noclegiem bo ja zawsze pod namiot jezdze. W Walii jest duzo B&B, ale tanszym rozwiazaniem moze byc jakis caravan park, zalezy w ile osob jezdzicie. W ostatni weekend sierpnia (Bank holiday) moze byc problem z noclegami, ale moze uda wam sie cos jeszcze znalezc. Radzilbym jednak poszukac przed wyjazdem, bo nawet pola namiotowe moga byc zapelnione juz w piatek.

  9. #9

    Domyślnie

    My zawsze szukamy noclegu przez booking.com Często ceny są trochę niższe, niż bezpośrednio na miejscu.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Walia
    By victoria81 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 13:54
  2. [ Sport ] wuerce walia
    By kuman in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 21:54
  3. [ Krajobraz ] Walia 2006...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 09:21
  4. [ Krajobraz ] Llandudno, Walia.
    By jozii in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 23:28
  5. [pytanie] Walia / Szkocja
    By Marcin Stawiarz in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-11-2008, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •