Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 67
  1. #51

    Domyślnie

    Ogólnie, o ile słyszałem/czytałem, Minolty niewiele ustępowały Nikonom - w czasach istnienia jednych i drugich oczywiście.
    Bliżej jednak wiem nic, bo do czynienia miałem i mam tylko z tymi ostatnimi.
    Na logikę - cena nie rokuje, skoro dobre skanery wciąż kosztują sporo więcej.
    Proponuję zacząć nie od kupna w ciemno, lecz od zlecenia zeskanowania na czymś porządnym gdzieś, gdzie taki sprzęt mają.
    Wtedy zobaczysz, czy Ci się podoba, i ewentualnie zastanowisz się nad dalszymi inwestycjami.
    Ale zanim tak zrobisz, naświetl i wywołaj też inne filmy by mieć od razu porównanie różnych materiałów na tym samym skanerze.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #52

    Domyślnie

    Wpkx - ot i rada cenna. Nie mam psa Saby, ale myślę, że warto może pójść tą drogą. Myślę o skanowaniu na dobrym skanerze. Gdzie ew. można to zrobić ? ( ja pewnie nie znajdę - to już wcześniej ustaliłem sam ze sobą ).
    Ostatnio edytowane przez 124miko ; 21-08-2016 o 00:30

  3. #53

    Domyślnie

    Teoretycznie mógłbym Ci zeskanować kilka klisz - mam dwa 9000ED i jeden 5000ED i od czasu do czasu "trochę" się nimi bawię, vide np. pierwszy link w mojej stopce. Ale obecnie zaległości czekają cierpliwie na dłuższe wieczory, więc wolę nie obiecywać.
    Na pewno znajdziesz kilka firm w necie, które z dawniejszych czasów jeszcze posiadają odpowiedni sprzęt i takie usługi oferują.
    Jednak ponownie namawiam na uprzednie naświetlenie innych materiałów, a szczególnie Portry (oraz może czegoś BW do C-41), wywołanie w tym samym labie i zeskanowanie labowym skanerem - wtedy już powinieneś zauważyć różnicę, przy założeniu, że lab faktycznie jest OK i nie jedzie na zużytych odczynnikach.
    A jeśli wciąż nie znajdziesz odpowiedniej skanowalni, daj znać...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #54
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    [...] mam dwa 9000ED i jeden 5000ED [...]
    A jak bolszewicy przyjdą?

  5. #55

    Domyślnie

    Podążę za Witkacym.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #56

    Domyślnie

    Wy tam możecie sobie podążać za Witkacym, a ja w tym czasie sprawdziłem mój dość drogi skaner. Pokazał on swoją klasę !
    W związku z tym muszę jednak poszukać innego rozwiązania. Ostatnio skanowałem nim, kilka lat temu, slajdy Orwo z lat osiemdziesiątych i byłem przekonany, że kiepska jakość skanów jest wynikiem odpowiednio wysokiej jakości materiału wyjściowego.
    Wiem, że trzeba było słuchać rad bardziej doświadczonych kolegów, ale człowiek lubi się czasami pomęczyć sam ( nad sprawami oczywistymi dla innych ).

  7. #57

    Domyślnie

    Trochę czasu minęło, a temat skanera nadal "nie rozwiązał się". Zainteresował mnie skaner Nikona - Coolscan ls30. W sieci są głównie opinie sprzed lat. Jak można ocenić ten skaner obecnie ? Czy byłby przydatny do domowego użytku ?

  8. #58

    Domyślnie

    Nie było odzewu i postanowiłem spróbować na żywo jak to wygląda. Kupiłem Coolscan III, podłączyłem do starego kompa z Win98 i odpaliłem. Na razie zeskanowałem jedną fotkę i wygląda źle. Głównie paprochy na skanie ( 30-to letni Orwochrom ). Poprosiłbym bardziej doświadczonych kolegów o jakieś sugestie co dalej zrobić ?

  9. #59

    Domyślnie

    Co do paprochów to trzeba wpierw oczyścić slajd/negatyw. Nie wiem, czy ten LS-30 ma opcję skanowania w podczerwieni (do wykrywania paprochów). Ogólnie te Orwochromy się źle skanują - mam wrażenie że zachodnie skanery są niedostosowane do wschodniej chemii. Długo mi zajęło zanim na Plusteku 8200i doszedłem jak zeskanować slajd Orwo (skanuje się jako Kodakchrome, nie jako slajd) a i tak to co widzi skaner a co widzę okiem nie zgadza się do końca.

  10. #60

    Domyślnie

    Paprochy to jedna sprawa, ale też zachodzi duże prawdopodobieństwo, że 30-letni film (o ile był przechowywany w zwyczajnych warunkach, bez szczególnej troski) jest dość mocno porysowany i trzeba solidnie się napracować, żeby tych zarysowań się pozbyć. Nie ma na to innego sposobu, jak manualnie jedna ryska po drugiej.
    Skaner sam w sobie powinien dawać zadowalający efekt. Spróbuj dla porównania z jakimś w miarę nowym kolorowym filmem, który jest mniej porysowany.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. instrukcja obsługi do nikon D60
    By Glapa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 22:05
  2. instrukcja obsługi nikon d40
    By yarous in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-07-2008, 12:44
  3. nikon f100 instrukcja obsługi
    By tatomarcela in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 21:08
  4. Nikon coolpix L1 instrukcja obsługi
    By ania013 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 14:39
  5. Instrukcja obsługi Nikon L1,101
    By senta in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2006, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •