Close

Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 237
  1. #121

    Domyślnie

    Dzwoniłem do serwisu Nikona. Wymiana migawki w D700 do koszt okolicach 1400zł.
    Wymiana migawki w D610/600/750 to koszt w okolicach 900zł.
    D5 D750 S20/S24/S35/S50ARTY N851.4G SB-910 SB-5000

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Dzwoniłem do serwisu Nikona. Wymiana migawki w D700 do koszt okolicach 1400zł..
    120 zł więcej niż w D4

  3. #123

    Domyślnie

    Mogłeś dopytać jeszcze o d800...
    liczę i liczę we wszystkie strony i nie wychodzi mi 4x więcej
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  4. #124

    Domyślnie

    Patrząc statystycznie cena/przebieg to migawka do D700 jest chyba tańsza.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Patrząc statystycznie cena/przebieg to migawka do D700 jest chyba tańsza.
    Tylko że nie płacisz statystycznie, tylko w złotówkach a w złotówkach 1400zł to nie mało, za naprawę starego aparatu. Tym bardziej że jeśli wejdziesz na allegro to zobaczysz ogrom D700 które mają już spore przebiegi, a ceny trzymają się w granicach 3000-4000zł. Albo jak nie duże przebiegi to z odklejonymi gumami, za które trzeba zapłacić 500zł.
    D5 D750 S20/S24/S35/S50ARTY N851.4G SB-910 SB-5000

  6. #126

    Domyślnie

    Wymiana wszystkich wyklejek w serwisie Nikona kosztuje max. 300 pln.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #127

    Domyślnie

    janecki; rozumiem, że jesteś zafiksowany na nowościach i Twoja sprawa - jak Twoja kasa którą wydajesz. Ale jeśli chcesz udowodnić że wszystko co starsze nadaje się do utylizacji albo co najwyżej do zamiany na zgrzewkę piwa, to przedstaw jakieś sensowne argumenty merytoryczno-fotograficzne; dlaczego wg Ciebie ten stary sprzęt do niczego się nie nadaje ? Bo ta argumentacja serwisem jest trochę naciągana, zwłaszcza że tyczy się właśnie statystycznych/w pewnym stopniu prawdopodobnych a nie gwarantowanych wydatków.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Wymiana wszystkich wyklejek w serwisie Nikona kosztuje max. 300 pln.
    350 zł. Świeża informacja z serwisu. Na obecną chwilę trzeba czekać ok 3 tygodni, bo brak kompletu gum.

    Paweł gdyby była naciagana, to nie oburzylaby takiego grona fanów D700. Nie tylko odnoszę się do konkretnego aparatu, w tym przypadku D700, moja myśl ma związek z doświadczeniem ogólnie kupowania używanego sprzętu, obojętnie jakiego, gdzie próbowałem sam oszczędzać, kupując używane, a później doplacalem do serwisu za naprawy, lub nawet bywały sytuacje gdzie nie było sensu naprawiać, i trzeba było kupić coś drugi raz. Widząc oferty gdzie sprzet był przez kilka lat używany i planując go kupić, nie ufam nigdy w 100% temu co jest o nim napisane. Biorę pod uwagę fakt że mógł być uszkodzony, że może mi coś paść i nie ma na to gwarancji i będę musiał pokryć koszta naprawy, wcześniej analizuje te koszta jak teraz dzwoniąc do serwisu i w ostateczności zastanawiam się czy jest sens kupować. Przeanalizowalem oferty d700 i koszty częstych usterek i zwyczajnie stwierdzam że jako używany sprzęt elektroniczny nie ma sensu ryzykować kupna w cenach które są teraz. Moim zdaniem ten aparat jako używany ma bardzo zawyżone ceny. Ale jak ktoś chce kupować 5-10 letni aparat za 3,5-4,000 zł pod znakiem zapytania i później płacić za wymianę gum 350zl, lub taką migawke 1400zł to ok.
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 23-02-2017 o 16:54

  9. #129

    Domyślnie

    Za 4tys nic ciekawego racja, ale za połowę tej kwoty trudno o lepszy aparat, zdecydowanie polecam, również w 2017 roku

    PS

    A jak z cenami wymiany w nieautoryzowanych serwisach?

  10. #130

    Domyślnie

    Ja naprawdę rozumiem Twoją niechęć do podejmowania ryzyka kupna sprzętu używanego, ale nie wszystko należy wrzucać do jednego worka. Można kupić takie body z pewnych rąk, kupując od pierwszego właściciela w zasadzie można sprawdzić czy licznik nie był kręcony, a jeśli aparat ma historię serwisową to w dużej mierze zweryfikować jego stan techniczny. Więc nie jest to tak wielkie ryzyka jak piszesz. Jednak generalnie chodzi mi o Twoją wypowiedź na temat nieużyteczności tego aparatu ze względu na 10 - a teraz nawet 5 lat. No więc użyteczność tych aparatów można zweryfikować tylko praktycznie - opieranie się na datach nie ma żadnego sensu. Tymczasem prawda jest taka, że w statystycznie większości sytuacji jakość generowanego przez nie obrazka jest z nich nadal więcej niż wystarczająca, podobnie jak pozostałem parametry pracy co w przeciwieństwie do Twoich założeń, cały czas pokazuje rynek - zdjęcia z d700 i d3 nadal powstają, są publikowane i nadal potrafią zachwycać. I niczego im nie brakuje.
    Z drugiej strony można kupić nowy aparat w sklepie i mieć z nim więcej kłopotu niż używanym. I pewnie naprawdę trzeba by się oprzeć na badaniach ile fantastycznych, albo bardoz waznych ujęć nie powstało dlatego że nawalił stary d700 a ile dlatego że jakiś nowy aparat cierpi na coraz to kolejne odsłony "chorób wieku niemowlęcego" albo akurat przez kilka dni tygodni musiał być w serwisie w związku z ich eliminowanie. Także chyba nie ma co generalizować.
    Tak na marginesie to jak rozumiem - D4 który ma własnie 5lat też nie jest wart 3.5-5tyś (czyli 13-16% wartośc nowego w dniu premiery) ? Jak rozumiem rocznie tracił 4400zł ? Wobec tego oczekuję że za 5 lata wycenisz swojego D5 wg takiego wzoru i z chęcią odkupię "tego złoma" (oczywiście sprawnego i nawet z dowolnym przebiegiem) za wspomniane 4000zł i zgrzewkę piwa
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 czy D700
    By smigaacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 20:52
  2. Czy 70-300 VR warty jest grzechu...
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •