Close

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 237
  1. #1

    Question Nikon D700 czy warty zakupu w 2016

    Cześć

    Chciałbym kupić drugie body pod stalki 50 i 85
    Myśle o jakimś niedrogim FX
    Wybór padł wstępnie na d700

    Pytanie czy warto interesować sie tym body.
    Czy ISO 3200 jest akceptowalne.
    Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    Czy mozna fałszować przebieg migawki?
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  2. #2

    Domyślnie

    Każdy ma inny próg akceptowalności

    Przy podobnym funduszu masz d700 i d600/d610. Wady i zalety jak i porównania były nie raz poruszone na forum.. Jeśli będziesz miał konkretne pytania to może wtedy dostaniesz zadowalającą Ciebie odpowiedź..

    można fałszować przebieg z tego co kojarze i w d700 i d6x0 ale serwis nikona może sprawdzić czy podpinany był tool serwisowy (nie wiadomo po czym to rozgryzają, ale ja podejrzewam że soft który wyciekł miał jedną nazwę usera która w sposób jednoznaczny mówi że ktoś z niego skorzystał)..

    Zwrócić uwagę musisz na wszystko.. Kupujesz używkę więc musisz być przygotowany na odpowiednie jej sprawdzenie.. Jeśli kupisz coś z niskim przelotem (szczególnie pancerne d700) to raczej nie powinno być żadnych kwiatków..
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  3. #3

    Domyślnie

    Iso 3200 w D700 na swój sposób jest akceptowalne (dla mnie nie) ale bezpośrednio porównując do nowych aparatów pełnoklatkowych może to słabo wyglądać Ja jestem przyzwyczajony do nowych matryc i wg. mnie dr w Nikonie D700 przy iso 1600-3200 na obecną chwile jest bardzo kiepska i takie czułości są mocno zaszumione.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 28-07-2016 o 21:40

  4. #4

    Domyślnie

    Właśnie d600 sa praktycznie zawsze droższe . D610 nie do znalezienia w dobrej cenie.

    Wady i zalety obu korpusów znam . Przeczytałem watki na tym forum w tym jeden tasiemiec .

    @ kurczeblade
    Oprócz jednego porównania chyba kolegi TOP67 nie znalazłem nic w zakresie ISO.
    Chociaż na tym forum mozna spotkać głosy ze D500 szumi bardziej niż D700...
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  5. #5

    Domyślnie

    D500 to DX a mówimy o FX. Nie wiem jak szumi D500 bo nigdy nie miałem okazji sprawdzić rawa'a czy zdjęć z niego zrobionych, a na necie dużo podrasowanych zdjęć z D500, miałem okazje obrabiać rawy z D700, D800, D600 i D750 i oczywiste że z D700 przy wysokim iso było najgorzej. Szczególnie jak masz możliwość porównać sobie bezpośrednio D700 vs D750 - pod względem wysokich iso jest różnica epokowa.
    Ja gdybym miał teraz D700 ograniczałbym się do używania max iso 1600-2000, teraz mając D750 mogę swobodnie używać 3200 -6400.

    Jak Ci zależy na używaniu wysokich ISO to D700 na tą chwile słabo wygląda.

    Nie lepiej dozbierać do używanego D800 ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 28-07-2016 o 21:55

  6. #6

    Domyślnie

    D800 wysoko stoi $, niestety aparat pro więc z dużym będzie przebiegiem, odradzam, celować w D610 jak już, D700 bym odpuścił bo przebieg będzie miało bardzo duży, szkoda nań kasy, naprawa może być kosztowna czy nie opłacalna, kurczeblade tyś bardzo kontrowersyjny fotograf, ISO 1600 w D700 jest akceptowalne, mniej upierdliwe niż czasem 3200 w D800, ale magia nowych matryc widać cię rajcuje więc spok nie ma tematu.

  7. #7

    Domyślnie

    Przecież na to nie ma reguły, D700 używane można trafić w praktycznie idealnym stanie, nawet z przebiegiem poniżej 10.000 klapniec. To samo dotyczy się D800 i innych używanych aparatów. Hallo, mamy czasy internetu ze światowymi serwisami aukcyjnymi

    Tak, jaram się nowymi matrycami, bo czemu miałbym się nimi nie jarac, skroro obecna technika daje mi takie możliwości? Skoro dają, to biorę - i to wykorzystuję.
    Jak komuś nie pasuje postęp to zawsze może sięgnąć po analoga i sobie pstrykac na filmach ...

    Aldam możesz brać D700 ale wszystko zależy do jakiej fotografii ten aparat chcesz przeznaczyć?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 28-07-2016 o 23:45

  8. #8

    Cool

    Te body z niskim przebiegiem to na Allegro czy innych portalach jak rodzynki, trudno takie wyłapać, jak fart się ma to od jakiegoś amatora co od niedzieli pstrykał zdjęcia, to jednak jednostki, realnie to gro ma lepiej niż 150tyś zdjęć na karku, pro aparat pracuje na siebie i trudno oczekiwać przebiegów takich jak z D610, tak po namyśle to może na raty kupić FX D610 i nie pakować się w używany, sam sprzedaję aparaty ale używki bym nie kupił, kto wie ile razy aparat upadł, czy kto nie grzebał w nim, jak jest jeszcze na Gwarancji to spok, bez Gwarancji używka może paść w każdej chwili a naprawa nie jest przeważnie tania.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Cześć

    Chciałbym kupić drugie body pod stalki 50 i 85
    Myśle o jakimś niedrogim FX
    Wybór padł wstępnie na d700

    Pytanie czy warto interesować sie tym body.
    Czy ISO 3200 jest akceptowalne.
    Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
    Czy mozna fałszować przebieg migawki?
    Pooglądaj fotki Marcina http://saldat.pl/html/foto.htm
    Chyba wszystkie reportażowe są z D3, a więc ta sama matryca co D700. EXIF chyba zachowany więc znając parametry sam sobie odpowiedz... W razie wątpliwości czym były robione dane zdjęcia, myślę, że bez problemu Marcin udzieli info jak zapytasz na PW.

  10. #10

    Domyślnie

    @ kurczeblade

    Fotografia rodzinna, dziecięca , portret
    Tak jak pisałem puszka pod 50 i 85 do nauki.

    Jesteśmy zgodni w ocenach . ISO max 2000
    Na d7100 1600 w pełni akceptowalne . Do 3200 da sie żyć .

    W opiniach o d700 przeczytałem o słabym auto balansie bieli i to dla mnie jest większy mankament niż ISO.

    @irek
    Wiem najlepiej kupić nówkę i tak pewnie zrobie za rok jak Nikon odświeży d610
    Jest sporo ofert d700 z przelotami 20-40k wiec całkiem znośnie .

    @nikoniarz
    Dzięki za link. Szczerze to nie widzę aby czegoś brakowało tej matrycy.


    Czy sa jakieś bolączki jakościowe oprócz odklejajacych sie gum na które zwrócić uwagę przy zakupie?

    Rozumiem ze sfałszowany przebieg tylko serwis nikona jest w stanie wykryć?
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 czy D700
    By smigaacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 20:52
  2. Czy 70-300 VR warty jest grzechu...
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •