Close

Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 237
  1. #101

    Domyślnie

    Ciągle da się kupić D700 z niewielkim przebiegiem - obserwuję rynek używanego sprzętu i jest pewien schemat. Korpusy używane przez ślubniaków na przestrzeni lat - to D200, D300 - najpierw pojawiały się zajechane egzemplarze w koszmarnych cenach - po kilku latach piękne perełki które używali bogaci amatorzy. Wystarczy spokojnie obserwować - moje D700 ma poniżej 20 tys. zdjęć - zdarza się że przez miesiąc nie biorę go do rąk... ale nie sprzedam go !!!! Tak jak napisał Paweł Pawlak to ciągle świetny korpus, który mi odpowiada i w żaden sposób nie ogranicza.

  2. #102
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja D700 nie porównywałbym do D750 czy D810 tylko obecnie jako alternatywę dla DX, wielu ale to bardzo wielu ludzi przy kasie po pewnym czasie używania D7xxx chcą FX kupić i spokojnie mogą to zrobić w kwocie za swojego używanego D7100 czy D7200.
    Jak się porówna plusy i minusy takiej zamiany do D700 wygląda bardzo dobrze.
    Przecież często tu na forum są pytania od ludzi co śluby, imprezy, czy kluby robią D3xxx/D5xxx i dla nich przejście na D700 to chyba najtańsze co może być i da lepsze efekty.

  3. #103

    Domyślnie

    D700 ma niektóre cechy inne niż d750 czy d810 i w niektórych sytuacjach wybrałbym właśnie tego staruszka a nie 2 nowsze modele. Mam kilka serii zdjęć borsuka które fotografowałem na przestrzeni lat, zawsze w "ostatnim" świetle, różnymi aparatami. No i najlepsze zdjęcia mam z d700, bo potrafiłem na nim bez problemu, powtarzalnie uzyskiwać czasy na poziomie 1/8, 1/20 (czy tym bardziej 1/30s-1/60s) przy 400mm. Nie mogłem robić serii żeby coś w miarę ostrego wybrać - tylko mając włączony VR, celowałem z AF-C, czekałem aż zwierzak zastygnie na ułamek sekundy w bezruchu i wyzwalałem migawkę. Zdjęcia z d700 są bardzo ostre, zawsze trafione tam gdzie celowałem i wyglądają po prostu dobrze (dają radę na powiększeniach wystawowych 60-40 czy większych) a robione są przy iso3200-10.000 (mam też takie nawet na iso 25600 - i mimo że wyglądają gorzej, to nadal lepiej (i w wielu przypadkach użytecznie) pod względem technicznym niż większość zdjęć którymi "chwalą" się inni foto-przyrodniczy ). Ani D750 anie d800 czy d810 nie udałoby mi się uzyskać takiego efektu, bo tak długie czasy dla tych body są abstrakcją (przy d800 w takich samych warunkach w zasadzie nie miałem co schodzić poniżej 1/160 więc ewentualny zysk z lepszego wysokiego iso jest w takim przypadku teoretyczny ). Oczywiście mam inne sesje ( nie z borsukami) sesje gdzie czasy mogły być krótsze (więcej światła) i zysk z lepszej pracy matrycy d800 (czy potencjalnie d750) można wykorzystać - i w tedy to one mogą być lepszym wyborem.
    Także jeśli się do sprzętu podejdzie bardzo pragmatycznie, to d700 nadal może być nie tylko budżetowym, ale bardzo świadomym wyborem.

    Edit:
    Nie wiem czy byłbym w stanie zrobić tak dobre technicznie zdjęcia jakimkolwiek DXem - nawet d500. W tym roku to mam nadzieję sprawdzić, ale na razie jestem sceptyczny.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    (............)i sprzęt elektroniczny który ma okooło 10 lat to coś co powinno się dawno utylizować, albo oddawać w prezencie za 4pak piwa.
    Moj ponad 25 letni analogowy Nikon F801 turla sie ze smiechu.
    A ma pelno elektroniki pelna geba - Af, matrycowy pomiar swiatla itp.
    I wturoje mu cyfrowe Fuji S5pro w wieku ponad 10 lat, gdzie juz jest kosmos elektroniki
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #105

    Domyślnie

    No niestety, w interesie globalnych koncernów jest szerzenie tak bezrefleksyjnego podejścia do szeroko pojętej konsumpcji
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #106

    Domyślnie

    Dokładnie! Tak samo jak taki np. D2Xs to już w ogóle zdjęć nie robi a swego czasu... popatrzeć ile super fot nim zrobiono. Ja np. testowałem przez ponad tydzień pożyczonego od kolegi D610 z zamiarem że może wymienię swoje D700 a zostawię D3. I jednak wcale mnie nie przekonała ta puszka do tego kroku.

  7. #107

    Domyślnie

    każdy porównuje do d600/10 ze cena super itd.. sam stałem nad takim wyborem i wybrałem 800..kusiło oj kusiło d600 bo można znaleść fajna puszkę za 3 tys nawet taniej, bo mniejsze pliki bo matryca na iso100 bajka nawet lepsza od d800, ale...bawiłem się wiele razy d600 i rozmieszczenie punktów af praca jego również mnie nie zadowalała, a trafiła się fajna puszka 800 to nie mrugnełem okiem tylko kupilem
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  8. #108

    Domyślnie

    Dodam informacje, że natrzepano tym aparatem tyle zdjęć, ponieważ był ogólnodostępny dla 30 osób na imprezie i każdy nim się bawił. Więc skoro w trybie seryjnym za jednym wciśnięciem można natrzepać kilka/kilkanaście klatek, to przez kilka godzin 30 osób może naklepać kilka tysięcy klatek, a nawet jak ktoś chcę to może wykończyć migawkę przez ten czas. Dodam że dla mnie aparat, to zwykły sprzęt elektroniczny i nie leży za witryną na meblach. Sentymentów jak niektórzy tutaj też nie mam do sprzętu elektronicznego, ale rozumiem to i szanuję że niektórzy mogą się przywiązywać do fizycznych rzeczy. Dzisiaj D750 jutro D5. Fundusze mi na to pozwalają i nie muszę się przed @nikoniarz Tobą tłumaczyć po co i dla czego, ale widzę że masz z tym duży problem, skoro sobie z tego drwisz i z takim przejęciem to analizujesz.
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 22-02-2017 o 19:03
    D5 D750 S20/S24/S35/S50ARTY N851.4G SB-910 SB-5000

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Fundusze mi na to pozwalają i nie muszę się przed @nikoniarz Tobą tłumaczyć po co i dla czego, ale widzę że masz z tym duży problem, skoro sobie z tego drwisz i z takim przejęciem to analizujesz.
    Niestety poza serwisem migawki nie wiem o co chodzi

  10. #110
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A jeszcze osiem miesięcy temu chciałeś dotacje na sprzęt, człowiek sukcesu, możesz sponsorować nagrody w zabawie rawki.

Strona 11 z 24 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 czy D700
    By smigaacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 20:52
  2. Czy 70-300 VR warty jest grzechu...
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •