Close

Strona 36 z 107 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 1063
  1. #351

    Domyślnie

    To wydaje się za proste. Ta ramka była uchwycona za róg, który znajduje się poza kadrem - z prawej strony. Np poprzez ścisk stolarski. Ścisk stolarski przymocowany do statywu.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #352

    Domyślnie

    Ja obstawiam szkło powiększające o bardzo małej mocy i łapanie ostrości na ramce.
    Mnożnik szkła plus odlegości ramki od tła powoduje rozmycie tła i ostry obraz w ramce. Bardziej mnie zastanawia ta multiekspozycja z modelką gdzie włosy idealnie się układają. Mógłbyś opisać proces jak to wykonałeś?
    Widać bardzo staranne przygotowanie.
    Banknoty również mają ciągłość ale tutaj mamy statyczny obraz a tam
    modelka musiała się przebrać. Stanowisko dentystyczne również mocno kłopotliwe w wykonaniu. @Wujot zdjęcia trzymają poziom i nawet dziś zachwyacają.

    ps. Kolega się pyta czy masz jeszcze te rozbierające ramki do sprzedania))

  3. #353
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To jest chyba filtr do monitora crt ?

  4. #354

    Domyślnie

    Były dwa rodzaje takich filtrów, jeden siatkowy pewnie polaryzacyjny oraz te droższe szklane.

  5. #355

    Domyślnie

    Tak filtr CRT.
    Wygląda mi na to, że karta do badania wzroku, jest wygięta "w miejscu" (a dokładnie za) filtra / ramki w kierunku obserwacji. Tak po skosie, na wysokość ramki. Bardzo płytka głębia ostrości.
    Ostatnio edytowane przez FelTom ; 21-07-2017 o 18:56
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #356
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na karcie lub między nią i filtrem jest coś co staje się przezroczyste po użyciu filtra do monitora ?

  7. #357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Tak filtr CRT.
    Wygląda mi na to, że karta do badania wzroku, jest wygięta "w miejscu" (a dokładnie za) filtra / ramki w kierunku obserwacji. Tak po skosie, na wysokość ramki. Bardzo płytka głębia ostrości.
    Żeby być dokładniejszym - wygięta po skosie w naszym kierunku. Im bliżej brzegu kadru tym literki bardziej rozmnażane. Zdradza to też nieregularna linia krawędzi karty badań wzroku.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #358

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Żeby być dokładniejszym - wygięta po skosie w naszym kierunku. Im bliżej brzegu kadru tym literki bardziej rozmnażane. Zdradza to też nieregularna linia krawędzi karty badań wzroku.
    Nie wnikając w Wasze pomysły (na ile wyjdą) to w tym przypadku tablica okulistyczna leżała na ziemi a filtr był oryginalny od klienta. Mimo wszystko moja metoda była prostsza do wykonania jak te zaproponowane bo nic nie trzeba było specjalnie robić. Przynajmniej tak mi się wydawało na początku bo w trakcie realizacji pojawił się haczyk co go nie przewidzieliśmy.

    Słabością Waszych pomysłów jest deformacja cienia co by nieuchronnie nastąpiła a jak napisałem zrobiłem go po to aby pokazać, że to autentyk.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 21-07-2017 o 22:05

  9. #359

    Domyślnie

    @Wujot ja bym zrobił tak że jedna tablica obcięta zamocowana do ramki, druga jako tło poniżej. Cień ramki robi forma powyżej kadru. Sama ramka wyglada jakby złapała odbicie bezpośrednie, przez co nie widać cienia robionego z góry na niej. Plusy pierwszy plan doświetlony i ostry drugi ciemniejszy i poza GO. Jak Ty to zrobiłeś skoro żadna z w/w metod jest błędna to nie mam pojęcia.

  10. #360

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Wujot ja bym zrobił tak że jedna tablica obcięta zamocowana do ramki, druga jako tło poniżej. Cień ramki robi forma powyżej kadru. Sama ramka wyglada jakby złapała odbicie bezpośrednie, przez co nie widać cienia robionego z góry na niej. Plusy pierwszy plan doświetlony i ostry drugi ciemniejszy i poza GO. Jak Ty to zrobiłeś skoro żadna z w/w metod jest błędna to nie mam pojęcia.
    1. Nie wiem czy Was nie wprowadziłem w błąd - ta fota jest multiekspozycją czyli to dwa naświetlenia na jednej klatce. Jeśli próbujecie to wymyśleć w jednym strzale to ja też nie mam pomysłu.
    2. Często nie jest łatwo wpaść na sposób realizacji takich nietypowych projektów. Szczególnie, że może być parę różnych dróg.
    3. Koniec końców była zamocowana ramka, tablica, filtr szary, filtr niebieski B1,5 i czerwony R 1,5 oraz czarna kartka papieru formatu pewnie b1. Czyli jak widzicie nic specjalnego. Do tego generator 3000 Ws, ciężki statyw i LF.

    Jak widzicie staram się jak mogę aby Wam ułatwić.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 21-07-2017 o 23:00

Strona 36 z 107 PierwszyPierwszy ... 2634353637384686 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •