Close

Strona 45 z 107 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 1063
  1. #441

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    ... litery wyrazu mięta się za bardzo błyszczą...
    może przesadzam, ale jakoś tak mi się to rzuciło w oczy
    One za bardzo się nie błyszczą, to Ty za bardzo się czepiasz
    A poważnie, dopiero jak napisałeś, wtedy zwróciłem na to uwagę.
    Ja bym tak zostawił. Nie zmieniał, nie bawił się w uzyskanie lepszego efektu. Dla mnie ten efekt jest niesamowity.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  2. #442

    Domyślnie

    Racja - czepiam się
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #443

    Domyślnie

    Ja tam nie uważam byś się czepiał @notdot, w takiej fotografii wszystko musi być idealne. Masa czyszczenia, stakowania, poprawiania etykiety, usuwanie defektów itp itd. Ogólnie strasznie pracochłonna robota.

  4. #444

    Domyślnie

    A ja chciałbym trochę podrążyć. Zacznę od przywołania inspiracji (zdjecie z linku 90s https://static1.squarespace.com/stat...cquette4+3.jpg)


    Pomysł bez dwóch zdań przedni - krojenie butelki (żart) sprzężone z krojeniem jabłka a te dalej z produktem tworzy dość niecodzienny ciąg skojarzeń. W tej sferze jest po prostu znakomicie

    Uwagi mam do realizacji. Zacznę od mniej ważnych. Przede wszystkim nie łapię tej skóry jako tła. I to zarówno jej zbędnej fakturalności ale przede wszystkim ten materiał, raczej nie jest stosowany na blaty (a już w szczególności do krojenia). Mam też wątpliwości do tej palety kolorystycznej - nie jest to zestawienie ani przez harmonię ani dopełnienie (dysonans).

    Fundamentalna wątpliwość jest jednak w innym punkcie - koniec końców jesteśmy w niewielkiej "piwnicznej" przestrzeni. Przywołuje to troszkę warsztacik majsterkowicza, w najlepszym przypadku, pokój nocą. Chciałoby się aby ten projekt płynął w nowoczesnej, jasnej otwartej przestrzeni.

    I teraz dłuższa dygresja. Zastosowana tonacja to "naturalna", narzucająca się praktyka fotograficzna. Wychodzą łatwo światła kluczowe, wybija się kolor, nie ma problemu z aranżacją. Taki samoautomat fotograficzny. Sam tak pracowałem przez pierwsze parę lat. Dopiero jak wychodzimy poza ramy fotograficzne i zaczynamy myśleć w kategoriach projektów (a nie obrazków!) to nagle widzimy, że ten sposób organizacji tego obrazu siedzi gdzieś myślowo w odległych epokach. Wydaje mi się, że fotografom bardzo ale to bardzo potrzebna jest lektura książek o dizajnie (od Bauhausu), typografii (choćby NEP-owskiej), bardzo uczące są plakaty a także te wszystkie nurty malarskie skupione na formie. A przede wszystkim obserwacja świata projektowego wokół nas. Możecie powiedzieć - no dobra to przecież tylko obrazek, czego się czepiasz to nie jest projekt. Ale wtedy odpowiem - nalepka na butelce robi z tego projekt a jeśli jest to projekt to realizacją (doborem powierzchni i sposobem świecenia) autor zmarnował okazję na znakomity efekt. Dla mnie: jasne, laboratoryjne tło znikające w białej czystej (choć może poddanej fluktuacjom) przestrzeni. Może stal. Łatwo nią operować w zakresie od czerni do bieli. Zasadniczo obraz jasny, nowoczesny, otwarty, z oddechem. Do tego krótki niezbyt dosłowny tekst. I jest bajka.

    Zupełnie świadomie tę krytykę zarysowałem dość wyraziście, to jest mimo wszystko bardzo dobry projekt i oczywiście do zastosowania. Nie mniej jednak jak mamy nasz paro osobowy wątek o troszkę bardziej pogłębionej refleksji i szczególnie, że z advertorialem w tytule to chyba można sobie pozwolić na pisanie otwartym tekstem.

    Pozdro
    Wiesiek

    90s - spróbuję o Twojej pracy coś też napisać.

  5. #445

    Domyślnie

    Hmm, nieswojo się czuję w dyskusji w nie swojej lidze. Ale o ile bardzo do mnie trafiają uwagi o skórze na blacie, to już "jasne, laboratoryjne tło znikające w..." kłóci mi się z napisem "Traditional" na etykiecie i w ogóle charakterem etykiety. Do mnie, jako osoby lubiącej cydr ta tonacja/kolorystyka jak najbardziej przemawia. Już bardziej pasuje mi ten pomysł do zdjęcia z cytrynką. A przy okazji - śledzę ten wątek z wypiekami. @Wujot - dzięki za każdy post, w którym dzielisz się wiedzą i doświadczeniem. @90s - zdjęcia znakomite - wszystkie.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #446

    Domyślnie

    Temat się ładnie kręci i widać że jest zainteresowanie, a czym więcej opinii tym lepiej. @Wujot bardzo trafna uwaga odnośnie podłoża chociaż co do laboratoryjnego tła to @Kojocisko moim zdaniem słusznie prawi. Faktycznie deska, blat czy coś podobnego nie byłoby lepsze. Tylko teraz pytanie drewno ma dużo bardziej skomplikowaną faktur. Myślę że wybór podłoża był starannie przemyślany przez autora chociaż zgadzam się z Twoją opinią że na takim materiale się nie tnie. Postaram się do tygodnia przygotować kolejne zdjęcie już własnej myśli, bardziej opowiadające historie jak ściśle produktowe jak to było do tej pory. @Kojocisko dziękuje i ciesze się że zdjęcia się Tobie podobają.

  7. #447

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Wujot bardzo trafna uwaga odnośnie podłoża chociaż co do laboratoryjnego tła to @Kojocisko moim zdaniem słusznie prawi. Faktycznie deska, blat czy coś podobnego nie byłoby lepsze. Tylko teraz pytanie drewno ma dużo bardziej skomplikowaną faktur. Myślę że wybór podłoża był starannie przemyślany przez autora chociaż zgadzam się z Twoją opinią że na takim materiale się nie tnie. @Kojocisko dziękuje i ciesze się że zdjęcia się Tobie podobają.
    Nie mam wątpliwości co do tego, że na tym poziomie autor starannie przemyślał różne kwestie ale oddzielną sprawą jest czy to rzeczywiście jest jedyna "słuszna" a choćby najlepsza droga. Być może rozpędziłem się trochę z tym "laboratoryjnym" stołem - powiedzmy, ze bielona deska byłaby i nowoczesna i tradycyjna i łatwa fotograficznie. Teraz, myśląc w kategoriach zastosowanego przez autora klucza oświetleniowego, wymieniłbym skórę na fakturalną, dość ciemną deskę. Zamiast czarnego tła zastosowałbym brąz. Ma to uzasadnienie podwójne - raz, że harmonizuję paletę kolorystyczną a dwa, że z badań wiemy, że 5% populacji nienawidzi czarnych projektów więc mamy dodatkowy argument za zmianą.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 20-09-2017 o 15:18

  8. #448

    Domyślnie

    @Wujot biała deska ułatwiłaby też wyciągniecie koloru płynu i rozwiązała problem niedoświetlenie spodniej części etykiety i butelki. bardzo dobre posunięcie ale za razem dla mnie biel kojarzy się z fotografią katalogową i nie jestem fanem bieli jako podłoża lub tła. Natomiast odwrotnie jest z czernią, uwielbiam i może dlatego to zdjęcie tak mi się spodobało. Dokładniej rzecz ujmując poza tematem i wykonaniem podoba mi się jak w teatralny sposób światło gaśnie za tematem. Postaram się kolejny projekt zrobić po Twojej myśli.

    Jest też błąd w moim ostatnim komentarzu " Faktycznie deska, blat czy coś podobnego nie byłoby lepsze" powinno być bez słowa "nie"

  9. #449

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Wujot Dokładniej rzecz ujmując poza tematem i wykonaniem podoba mi się jak w teatralny sposób światło gaśnie za tematem. Postaram się kolejny projekt zrobić po Twojej myśli.
    Bez dwóch zdań nie ma uniwersalnie najlepszych rozwiązań. Dajmy na to wszyscy robią stada "nowoczesnych" designerskich fot - wtedy to jedno rustykalne czy tam teatralne wśród stada pozostałych może jawić się jako świeże odkrywcze a co najmniej inne i interesujące. Dalej nakładamy na to naszą psychologię - zdarzyło mi się, że przez rok robiłem głównie foty w rzutach z góry (bo to się dobrze projektuje) i jak przy jakimś temacie Maciek Glinka powiedział, że "możesz zobaczyć czy w perspektywie nie będzie wyglądało lepiej i ewentualnie tak zrobić" to od razu wiedziałem, że będzie lepiej. Bo najnormalniej miałem już dość pracy z góry. Poza tym u mnie działa przekora - dają mi często jakieś inspiracje a ja często staram się to przekręcić aby było jak najbardziej inaczej choć niby to samo. Ważne jest aby mieć samoświadomość także tych uwarunkowań bo koniec końców pracujemy jednak dla klientów i to oni z naszymi fotami powinni czuć się dobrze.

    Ogólnie wychodzę z założenia, że przemyślenia są warte każdego czasu. Inaczej mówiąc myślenie bardzo zaoszczędza czas realizacji i podnosi poziom. Widać, że w tej fotografii o efekcie może decydować drobiazg (a tak naprawdę suma drobiazgów). Najtrudniejsze jest w tym, że w decyzjach zostajemy sami ze swoim balastem (mam na myśli sposób postrzegania świata, przeczytane książki i obrazy) po drugiej stronie mamy Kowalskiego z którym być może nie byłbym w stanie porozmawiać. I do tego Kowalski ma mnie głęboko gdzieś.

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #450

    Domyślnie

    Zacznę od tego, że 90s mnie nieźle załatwił tą wieloelementowością. Myśląc o tym wyszło mi, że stosuję różne techniki. Może to być harmonia, narzucenie ładu zewnętrznego (np. perspektywicznego lub oświetleniowego), ruch i fizyka to kolejna metoda, do tego ukrywanie i hierarchizowanie. Dalej podejście projektowe. A jak zacznę kombinować to może jeszcze coś wyjdzie. A wszystko to na poletku co łopatą jest nieskażone - ugór dziki i chętnych do wsparcia brak. Tak, że nie wiem czy i kiedy skończę. Wyłupałem jednak pierwszy kawałek tekstu zapraszam do lektury. Na wszelki wypadek pokreśliłem w tytule, że chodzi o esej (czyli prywatne przemyślenia autora, bez ambicji wejścia do kanonu)

    http://polandtravel.info/jurewicz/ja...ycjami-esej-1/

    Najlepsze, że tym razem przy wykorzystanej w tekście realizacji był szpieg (co też pełnił rolę konsultanta na planie) i może teraz opowiedzieć swoją wersję. Oczywiście tylko wtedy gdy będzie zgadzała się z moją.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 45 z 107 PierwszyPierwszy ... 3543444546475595 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •