Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1063

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Z tej perspektywy to cień wygląda jak napis.

    Zauważyłem też że mało kto robi zdjęcia tak jakby się na pierwszy rzut oka wydawało. Zawsze jakieś konstrukcje, barwniki zamiast prawdziwej cieszy, itd.
    Wtórne jest jak się coś robi - istotny jest pomysł. Ktoś wymyślił wieżę z butów i to jest tylko ważne. Jak to zrealizujesz to Twój problem. Jak to postawisz po sklejeniu - też dobrze (o ile zaakceptują zniszczenie butów). Do idei szuka się najprostszego/najtańszego/najszybszego sposobu realizacji (oczywiście lekko przesadzam bo czasem technika wykonawcza narzuca idee).

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Kiedyś czytałem że do potraw używa się oleju silnikowego i innych wynalazków.

    Nie wierz temu - swego czasu jak byłem jeszcze dość młodym fotografem - zadałem to pytanie Andrzejowi Zygmuntowiczowi (później mój promotor), który miał (i ma) w swoim dorobku kilkadziesiąt pięknych książek kulinarnych. Andrzej odpowiedział - nikt nie będzie marnował dobrego jedzenia - to co widzicie na zdjęciu to prawda. Czasem coś jest niedogotowane, do zup wrzucam szklane kulki (aby były zawiesiste) ale to zasadniczo potrawa.
    Na pewno problemem jest lód (choć teraz kupi się idealnie przezroczyste kostki), zaparowania - więc w dziedzinie płynów może być trochę wybiegów choć to też nie jest problem. Nawet lody od dłuższego czasu robię prawdziwe (mimo, że mam te z Condora). Zresztą jak zrobicie lody z dodatkami w masie?
    Ale fundamentalny jest fakt taki, że jeśli pracujecie ze znanym kucharzem, w znanej restauracji, z autorskim przepisem to jak moglibyście używać takich fałszywek? Pod tą fotą wszyscy się podpisujemy. I to jest kluczowe.

    Pewnie za trzy miesiące ukaże się moja (od strony fotografii) książka o "Smakach Dolnego Śląska" - pokażę kolejną fotografię. Ta fota to normalne zdjęcie, nawet niezbyt retuszowane - ewentualnie coś jeszcze z nim zrobię (ale ponieważ jest w sumie ze 200 ważnych fot to nie mam czasu na jakieś wielkie ślęczenie). Jest tutaj lód (prawdziwy - chyba pietruszkowy), pamiętam, że fantastyczny, jest polewa. Zrobiłem fotę a później wciąłem deser (a ponieważ były cztery dania, to do samochodu doszedłem z trudem). Jak mógłbym psuć sobie taką przyjemność?


    Natomiast w fotografii reklamowej, na opakowania rzeczywiście używało się wybiegów - pamiętam, że kiedyś płynącą czekoladę zrobiliśmy chyba z laki - wyglądało zarąbiście.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 05-08-2017 o 21:01

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •