Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
@Wujot
Mam też kolejne zdjęcie do oceny, oraz pytanie do Ciebie związane z Twoimi ostatnimi zdjęciami, oraz tym co zrobiłem wczoraj.

Tzn. efekt przypadkowości, ekspozycja która wygląda naturalnie, niby przypadkowy zbiór, ułożenie przedmiotów. Jak to zrobić?
Wczoraj trafiłem na ścianę podczas realizacji i zacząłem się zastanawiać dlaczego za każdym razem jak układałem truskawki i limonki to efekt po zrobieniu zdjęcia wydawał mi się sztuczny.
Co też ciekawe to tylko z tego powodu wybrałem to zdjęcie, że efekt ułożenia wydawał mi się najbardziej przypadkowy, chociaż był to setup pierwszej lampy dlatego nie ma hiperfokalnej głębi ostrości którą bardzo lubię w przypadku takich ujęć.
Do tego obraz końcowy nad którym też spędziłem sporo czasu a był złożony z 4 lamp wylądował na dnie szuflady z powodu właśnie braku przekonywującej ekspozycji chociaż sama butelka wyszła dużo lepiej jak i sama jakość zdjęcia.

Dodam też że w ostatecznym ujęciu nie było bąbla powietrza w butelce, delikatnie otworzyłem piwo wymieniłem jego zawartość na barwnik o lekko jaśniejszej konsystencji by nieblokowa tak mocno jak oryginał światła i uzupełniłem po szyjkę.
Drugim powodem było to że piwo jest gazowane i po otwarciu kapsel mógłby nieoczekiwanie wystrzelić lub przeciekać.
Może wrzuć jeszcze tę końcową fotę - bardzo ciekaw jestem dokąd zaszedłeś.

Ale swoim postem spowodowałeś mega banana na mojej twarzy. "Przypadkowość nieprzypadkowa" i etap "100 pytań do" - czyli w którą stronę iść to chyba dwa najczęstsze ostatnio problemy z którymi się zmagam. Może znów sprokuruję jakiś tekst wart wrzucenia - mam jakieś przemyślenia na ten temat. Coś zresztą Carlos na ten temat może powiedzieć bo jak dzwonił to byliśmy z Donatą (moja stylistka i producentka) megawk... bo musieliśmy ze stada zupełnie przypadkowego badziewia coś ułożyć. I było to straszne doznanie gdy próbujesz ten przypadkowo nieprzypadkowy ład osiągnąć a efekt ciągle jest dramatyczny.

Nad Twoją fotą spróbuję się pochylić później - mam parę uwag do dyskusji ale popatrzę sobie jutro na spokojnie.

pozdro
Wiesiek