Close

Strona 24 z 107 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 1063
  1. #231

    Domyślnie

    @FelTom dziękuje i będę wyczekiwał zresztą wiem jak jest. Staranna analiza zdjęcia i jakaś ciekawa uwaga która nie opiera się na tych standardowych książkowych radach jest dość trudna i wymaga większego zastanowienia się.

    @Wujot bardzo podoba mi się to o czym piszesz, to już ten najwyższy poziom fotografii gdzie sama technika wykonania schodzi na drugi plan a ważniejsze staje się przesłanie. Masz opracowany warsztat który daje ci pewność siebie i pozwala celowo łamać wszelkie zasady by uzyskać pożądany efekt.
    Do tego niesamowita wiedza z oddziaływań i różnych dziedzin które niekoniecznie są bezpośrednio powiązane z fotografią oraz doświadczenie.
    Słyszałem że jakoś niebawem ma odbyć się pierwszy w historii przeczep ludzkiej głowy. Daj znać gdy ci się Twoja znudzi



    Ja na razie czerpie wiedzę artystyczną z malarstwa, obecnie analizuje dzieła Rembrandta i moja partnera mi pomaga. Jest po szkle plastycznej i zawodowo zajmuje się malarstwem.
    Jednak mam cały czas wrażenie że gdzieś jeszcze robię jakiś bardzo duży błąd w swoich zdjęciach, dlatego pytałem Cię o te zdjęcia jak naświetlasz i tak brnę w stronę techniczną przy rozmowie z Tobą bo mam cały czas blokadę że coś jeszcze nie tak z moim warsztatem.

    Pozwolę sobie wrzucić jeszcze 3 zdjęcia do Twojej oceny jeżeli nie masz nic przeciwko, są to zdjęcia z projektu kalendarza jaki robiłem dla jednej z lokalnych firm i również postaram się opisać mój prosty tok myślenia.
    Niestety kalendarz został skatowany w drukarni więc nie ma się czym chwalić.
    Tak więc skoro kalendarz i 12 zdjęć to chciałem uzyskać wrażenie pór roku w tle oraz jakoś zgrać je z wyborem danych produktów.
    Oczywiście pomogłem sobie zasadami oddziaływań kolorów, za tło robiły obrazy mojej partnerki poza pierwszym gdzie był czysty błękit z lekkim gradientem, w sumie mogłem trochę sztucznego śniegu dodać albo zrobić coś na wzór Twojego koła rowerowego i zębatki ale kiedyś przechodziłem walkę z uzyskaniem takiego pięknego przeźroczystego lodu.
    Wiesz może jak oni taki uzyskują? bo przerabiałem wodę destylowaną, filtrowałem, gotowałem po 5 razy i zawsze efekt był średni. Skończyłem ze szkłem i plastikiem co obecnie za bardzo zdradza tandetne rekwizyty.


    Najbardziej podobał mi się drugie zdjęcie, myślałem że dadzą go na grudzień w końcu nowy rok. Jednak trafił na listopad który uświetnia rocznicę tzw. spisku prochowego i na grudzień nie było nic co by pasowało jak to.
    Na odbiciu widać też jakieś spalone szczątki, miałem to czyścić ale ostatecznie pomyślałem że dodaje realizmu i zostawiłem, teraz myślę że jakbym na pierwszym miał trochę śniegu, krople wody w jesieni to by miało sens. a tak na tle całej reszty to wygląda jak niewyczyszczony syf.


    Tak przeglądam sobie raz po raz Twoje zdjęcia i dziwi mnie tak mały odzew w tym temacie. Jest to jeden z najciekawszych wątków jaki w ogóle spotkałem z masą kapitalnych zdjęć. Nie wiem czy po prostu w dobrym miejscu on się znajduje bo sam trafiłem tutaj przypadkowo.

    pozdrawiam serdecznie i nie zasypuje już gradem pytań



    Marmite Calendar 2017 April by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

    Marmite Calendar 2017 November by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

    Marmite Calendar 2017 December by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 17-05-2017 o 23:41

  2. #232

    Domyślnie

    @Wujot ,
    @FelTom skierował mnie tu, przejrzałem część, i szczenę z gleby zbieram!
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    [MENTION=17572]
    Prześlij link albo zamieść tu resztę kalendarza - na pewno pomoże w odpowiedzi.

    Problem jest złożony - Twoje kłopoty nie wynikają z błędów warsztatowych ale raczej nie uwzględnienia procesu reprodukcyjnego (dotyczy szczególnie CMYK) i psychofizjologii widzenia. Chyba kiedyś o tym pisałem więc postaram się odszukać ten tekst.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 18-05-2017 o 13:37

  4. #234

    Domyślnie

    @Wujot - ja podobnie jak @puch24 przyszedłem tu po tym jak napisał mi o Twoim wątku @FelTom i... echh, jak by to napisać? Przedziwne mam odczucie - mieszanina absolutnego podziwu, ale i powątpiewania co ja tu robię Kapitalne zdjęcia, kapitalne zdolności, kapitalna forma przedstawienia jednych i drugich. To wszystko sprawia, że gdzieś tam po głowie błąka mi się myśl, że to stanowczo za wysokie progi jak dla mnie, jednak - piszesz tak ciekawie, a Twoje prace są tak urzekające, że oderwać się nie mogę
    ---
    Sprzętowy heretyk

  5. #235

    Domyślnie

    "Twoje kłopoty nie wynikają z błędów warsztatowych ale raczej nie uwzględnienia procesu reprodukcyjnego (dotyczy szczególnie CMYK) i psychofizjologii widzenia" @Wujot bardzo ci dziękuje za poświęcany czas i postaram się jakoś zrewanżować w przyszłości.
    Gdzieś na pierwszych stronach opisywałeś wytyczne jakie muszą spełniać Twoje prace w druku do takich gazet. O ten tekst chodzi?

    Niebawem dodam kolejne zdjęcia z tego kalendarza, niestety teraz zaczynam swoją drugą pracę, dlatego postaram się zrobić to jutro najpóźniej w poniedziałek.



    pozdrawiam

  6. #236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    kiedyś przechodziłem walkę z uzyskaniem takiego pięknego przeźroczystego lodu.
    Wiesz może jak oni taki uzyskują? bo przerabiałem wodę destylowaną, filtrowałem, gotowałem po 5 razy i zawsze efekt był średni.
    Opisz dokładnie proces, być może będę w stanie pomóc.
    FF (Fuji + Fuji)

  7. #237

    Domyślnie

    @Merde będę wdzięczny bo temat lodu bardzo mi się podoba.
    Ogólnie mam dużo różnych form do lodu, problem w tym że lód zawsze był albo biały albo z jakimiś wadami.
    Sprawdziłem 3 metody
    Mroziłem wodę destylowaną,
    przegotowaną kilka razy
    oraz filtrowałem jakimś tanim filtrem do wody przed zamrożeniem.
    @Wujot wrzucam kolejne kilka fotek, z kalendarza są dwie pierwsze.
    Dwie ostatnie to projekt na kartkę świąteczną a ostatnia to taka wizja "artystyczna".
    Dodam też że te wady na etykietach są fabrycznym nadrukiem.
    Marmite Calendar 2017 Bovril by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

    Marmite Calendar 2017 Gunness by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

    Marmite snow by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

    Marmite the perfect crime by Jakub 90s Pyrdek, on Flickr

    pozdrawiam

    reszta to, jeden projekt na kartę świąteczną drugi taka wizja "artystyczna".




    Zawsze jednak efekt był średni, w końcu odpuściłem.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 19-05-2017 o 16:36

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Merde będę wdzięczny bo temat lodu bardzo mi się podoba.
    Ogólnie mam dużo różnych form do lodu, problem w tym że lód zawsze był albo biały albo z jakimiś wadami.
    Sprawdziłem 3 metody
    Mroziłem wodę destylowaną,
    przegotowaną kilka razy
    oraz filtrowałem jakimś tanim filtrem do wody przed zamrożeniem.
    Czystość wody jest ważna, ale wygląda na to że zapomniałeś o mieszaniu wody podczas zamrażania. Mam rację?

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #239

    Domyślnie

    @Merde Mieszanie? Tego nie robiłem a co w przypadku form zamkniętych ? I jak ten proces wygląda ?
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 19-05-2017 o 19:59

  10. #240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Merde Mieszanie? Tego nie robiłem a co w przypadku form zamkniętych ? I jak ten proces wygląda ?
    Szczerze powiedziawszy nie wiem czy są jakieś patenty na zamrażanie wody w zamkniętej formie.
    Generalnie kolega, który takie rzeczy robi zarobkowo podpowiada, że mrozić trzeba od dołu do góry i woda musi być w ruchu.
    Czyli jakaś pompka albo mieszadło w górnej części pojemnika, więc zamrażanie trzeba przerwać zanim lód dotrze do urządzenia mieszającego.
    FF (Fuji + Fuji)

Strona 24 z 107 PierwszyPierwszy ... 1422232425263474 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •