Close

Strona 25 z 107 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 1063
  1. #241

    Domyślnie

    @Merde dziękuje sprawdzę te metodę. Może obracanie formy co kilka minut pomoże. Jeszcze takie pytanie jakiej wody użyć albo jak ją przygotować.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Merde dziękuje sprawdzę te metodę. Może obracanie formy co kilka minut pomoże.
    Nie sądzę. Woda powinna być w ciągłym ruchu.
    Jeszcze takie pytanie jakiej wody użyć albo jak ją przygotować.
    Wystarczy, żeby była czysta. Przefiltrowanie powinno wystarczyć, ale i tak pewnie czeka cię trochę eksperymentów.
    Nie jest to taki prosty temat jak by się mogło wydawać. Szczególnie jeśli robi się bloki lodowe po 100 czy więcej kg
    FF (Fuji + Fuji)

  3. #243

    Domyślnie

    Można kupić destylowaną.

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Gdzieś na pierwszych stronach opisywałeś wytyczne jakie muszą spełniać Twoje prace w druku do takich gazet. O ten tekst chodzi?
    W odpowiedzi na społeczne zainteresowanie napisałem tekst o tworzeniu silnych wizualnie obrazów.

    http://polandtravel.info/jurewicz/ja...ie-obrazy-cz1/

    Myślę, że pozwoli Ci on zrozumieć dlaczego zdjęcie towarzyszące temu z butelką nie będzie budzić emocji i zainteresowania. Co do kalendarza to przyjąłeś mało wdzięczną koncepcję w zasadzie bez szans powodzenia. Najogólniej - nie należy się pakować w realizacje gdzie nie ma szans na dobry wynik. No chyba, że świetnie płacą

    Później napiszę analizę tego projektu i wskaże Ci kierunki myślenia na przyszłość.

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #245

    Domyślnie

    @ Umbra testowałem, niestety nie do końca sprawdza się.
    @Wujot bardzo dziękuje za ciekawy artykuł.
    Po Twoim ostatnim poście gdzie wspominasz o moich problemach z reprodukcyjną i psychofizjologią widzenia, postanowiłem odrobić zadanie domowe i na pierwszy ogień poszła właśnie psychofizjologia.
    Poczytałem o tych czopkach, pręcikach i reszcie w sumie podstaw tej tematyki.
    Niestety wiedza by była wartościowa to trzeba też wiedzieć jak jej użyć. I nie będę ukrywał że nie wiedziałem jak wykorzystać te informacje. Twój artykuł świetnie tłumaczy zagadnienie a zarazem pokazujesz zastosowanie.
    Szkoda że jest tylko kilka przykładów. Zresztą może i dobrze bo i tak muszę Twój tekst przeczytać jeszcze kilka razy i dokładnie przeanalizować.

    Ostatnio też sporo myślałem o Twoich radach i pomysłach na temat mojej butelki.
    Bardzo spodobał mi się pomysł z odbiciem z poza kadru. Jest genialny i postanowiłem sobie coś zaplanować i wykonać w taki sposób. Skupić się na przekazie a nie technice.
    Ale powstał problem i to nie techniczny (na razie) a właśnie z dziedziny o której piszesz.

    Tzn. wiem że jakbym robił takie zdjęcie dla Ciebie to odbicie byłoby drugoplanowe albo jako smaczek, taki ukryty przekaz podprogowy.
    Ale jakby to miało być zdjęcie które ma trafić do jak największej grupy odbiorców, to czy to odbicie nie musiałoby by być pierwszoplanowe w mocnym punkcie i tak duże że aż zdominować zdjęcie by nie zostało przeoczone?
    Tutaj pojawiłby się problem gdzie odbicie staje się tematem a temat tłem.

    I takie moje pytanie do Ciebie, jak traktować widza? jak człowieka wrażliwego spostrzegawczego czy jak owce i nachalnie za rękę go kierować w punkt na który ma patrzeć?.

    Trudno nie zauważyć że świat fotografa i zwykłego człowieka jest skrajnie inny.
    Więc na tym prostym przykładnie odbicia jak temat zrealizować by przekaz był subtelny a zarazem czytelny dla każdego?
    I jak Ty widzisz oraz traktujesz odbiorcę swoich zdjęć?

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 20-05-2017 o 20:17

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Wujot bardzo dziękuje za ciekawy artykuł.

    Ostatnio też sporo myślałem o Twoich radach i pomysłach na temat mojej butelki.
    Bardzo spodobał mi się pomysł z odbiciem z poza kadru. Jest genialny i postanowiłem sobie coś zaplanować i wykonać w taki sposób. Skupić się na przekazie a nie technice.
    Ale powstał problem i to nie techniczny (na razie) a właśnie z dziedziny o której piszesz.

    Tzn. wiem że jakbym robił takie zdjęcie dla Ciebie to odbicie byłoby drugoplanowe albo jako smaczek, taki ukryty przekaz podprogowy.
    Ale jakby to miało być zdjęcie które ma trafić do jak największej grupy odbiorców, to czy to odbicie nie musiałoby by być pierwszoplanowe w mocnym punkcie i tak duże że aż zdominować zdjęcie by nie zostało przeoczone?
    Tutaj pojawiłby się problem gdzie odbicie staje się tematem a temat tłem.

    I takie moje pytanie do Ciebie, jak traktować widza? jak człowieka wrażliwego spostrzegawczego czy jak owce i nachalnie za rękę go kierować w punkt na który ma patrzeć?.

    Trudno nie zauważyć że świat fotografa i zwykłego człowieka jest skrajnie inny.
    Więc na tym prostym przykładnie odbicia jak temat zrealizować by przekaz był subtelny a zarazem czytelny dla każdego?
    I jak Ty widzisz oraz traktujesz odbiorcę swoich zdjęć?
    Zaczniemy od drugiego tematu. Podstawą jest tutaj zrozumienie, że odbiorca nic nie musi. Dlaczego miałby chcieć w ogóle nas oglądać? O jego uwagę trzeba ostro zawalczyć. Pamiętaj, że w polu wizualnym są setki bodźców, nawet na stronie gdzie jest już fota obok grafik walnie tabelkę, kolorowy tytuł. Gdzie tu miejsce na subtelności? Dlatego pisałem o łupaniu zdjęć siekierą, ale nie w sensie tandety, tylko siły środków wyrazu. Wszystkie siły na pokład aby wyrwać widzowi te ułamki sekund. Czyli niczego od niego nie mogę oczekiwać. Co najwyżej mogę spróbować go złapać na haczyk. A tam trzeba nadziać coś smakowitego. Coś dobrze i skutecznie wymyślonego. Przy masowym odbiorcy nie mogą być to inteligenckie "gombrowiczowskie" androny (to na wystawie). I nie dlatego, że jest durny, tylko po prostu mu się nie chce doszukiwać drugiego, trzeciego dna. Albo wpatrywać w jakieś niuanse. Oczywiście, może być drugie, trzecie dno dla tych co się w to wgłębią. Zdjęcie powinno być jak ogry (cebula

    Zastanów się czy np powiesiłbyś prywatnie kalendarz, który zrobiłeś. Ja tak zawsze robię - pokazuje moim niezainteresowanym znajomym projekty i zadaje dokładnie to pytanie. I czy wytrzyma to miesiąc na ścianie bez wk....Fakt uzyskania zamówienia to za mało aby uznać, że wystarczy coś zrobić. Trzeba zrobić maksimum. I to nie z powodu etyki zawodowej tylko pragmatyki. Bo jak zrobisz dobrą robotę to jednak to wraca (czasem). Taki przykład sprzed dwóch dni, robiłem sesję, przyglądał się temu właściciel sporego kompleksu restauracyjnego. W czasie sesji podszedł do mnie i mówi:
    - widzę, że pan bardzo profesjonalnie podchodzi do pracy, ja mam taki problem, robiliśmy już tutaj wiele sesji ale z niczego nie jesteśmy zadowoleni, czy mógłby pan przejść się ze mną i zobaczyć czy nic się nie da zrobić
    - z przyjemnością jak skończę sesję to porozmawiamy
    Po sesji było może 10 min, zidentyfikowałem problem (rzeczywiście był) na szybko strzeliłem cztery szkice, wysłałem z uwagami co należałoby jeszcze dopracować przy powtórkach. Następnego dnia dzwoni:
    - córka powiedziała nareszcie mamy i czy mógłby pan zrobić mi te zdjęcia i też resztę i kiedy.
    Każda Twoja sesja, każde opublikowane zdjęcie to szansa na robotę. I jeśli nie chcesz zajmować się łażeniem po prośbie (czyli tzw marketingiem) to trzeba to dobrze wykorzystać.

    W kwestii odbicia, mam wrażenie, że ustawiasz wóz przed koniem. Masz całkiem dobry projekt, dobrze pokazany produkt i fajną tonację. Nie zepsuj tego, dodaj trochę smaczków i trochę opowieści. Ja bym poszedł w świece (w odbiciach) aby podkreślić wytworność wnętrza i coś na stolik - np otwarty klaser ze znaczkami ze świata, może lupa. Wykonawczo nie ruszy Ci to tonacji i stylu a merytorycznie klei się doskonale. Jeśli jest obawa, że filateliści nie piją podczas oglądania zbiorów to butelką zostaw zamkniętą a kieliszek pusty. Będzie to dodatkowa przyjemność dyskretnie czekająca na końcu. Wtedy należałoby sprawy wokół znaczków rozegrać w centrum kadru a butelka powinna być troszkę z boku. Nie martw się i tak będzie najważniejsza.

    Chyba, że projektujesz zupełnie inną fotę. Wtedy musisz sobie odpowiedzieć co chcę pokazać i zacząć od początku.

    Jeśli chcesz abym zajął się analizą kalendarza to napisz.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 21-05-2017 o 08:25

  7. #247

    Domyślnie

    To co piszesz to takie jajko kolumba dla mnie. Niby oczywiste a nie wpadłem na to. Czytając Twoje wypowiedzi można dojść do wniosku że 90% Twojej pracy polega na pomyśle jak coś pokazać a reszta to już tylko czysta formalność.
    Muszę spróbować takiego podejścia bo do tej pory robiłem dokładnie odwrotnie, szybki pomysł i już się tylko skupiałem na problemach technicznych.



    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Jeśli chcesz abym zajął się analizą kalendarza to napisz.
    Jeżeli nie to nie problem to bardzo chętnie poczytam Twoje cenne uwagi i rady.
    Co mi się podoba w Twoich wypowiedziach, to że nie skupiasz się tylko na ocenie danego zdjęcia a wskazujesz daną tematykę związaną z problemem.

    Coś jak ktoś komentujący czyjeś zdjęcie i piszący że kadrowałoby bardziej w lewo, prawo itp. Zamiast jak ty to robisz, poczytaj o trójpodziale bo tutaj zadziałałaby taka zasada...
    Takie uwagi są bardzo uczące, bo te pierwsze nic nie wnoszą do wiedzy zainteresowanego poza tym jednym danym przypadkiem.


    Nie chce też marnować Twojego czasu i by ta rozmowa była jednokierunkowa, bo nie lubię brać nie dając nic od siebie.
    Więc mam taki pomysł może Ci się spodoba i ktoś jeszcze będzie zainteresowany się przyłączyć.

    Co powiesz na zadanie? takie zlecenie od Ciebie zgodnie z tym jak to wygląda w rzeczywistości.
    Może jakiś przedmiot codzienny albo coś niedrogiego do kupienia w razie czego.

    pozdrawiam

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Czytając Twoje wypowiedzi można dojść do wniosku że 90% Twojej pracy polega na pomyśle jak coś pokazać a reszta to już tylko czysta formalność.
    Muszę spróbować takiego podejścia bo do tej pory robiłem dokładnie odwrotnie, szybki pomysł i już się tylko skupiałem na problemach technicznych.

    Jeżeli nie to nie problem to bardzo chętnie poczytam Twoje cenne uwagi i rady.

    Co powiesz na zadanie? takie zlecenie od Ciebie zgodnie z tym jak to wygląda w rzeczywistości.
    Może jakiś przedmiot codzienny albo coś niedrogiego do kupienia w razie czego.
    Spróbuję to wszystko zmiksować. Ale po kolei.

    Aspekt 1

    Rzeczywiście, każda godzina poświęcona na zastanowienie się jest bezcenna. To po pierwsze oszczędność czasu przy realizacji ale co ważniejsze to przede wszystkim szansa na zrobienie czegoś odkrywczego/innego. Czyli są dwa wymiary ten innowacyjny ale też realizacyjny. Wpierw myślę w kategoriach koncepcji później czy da się to łatwo/względnie łatwo zrealizować i czy obarczony jest ryzykiem niepowodzenia.

    Aspekt 2

    Te prace w kalendarzu od strony realizacyjnej są po prostu dobrze zrobione, nie powalają ale trudno się przyczepić. Najsłabsza jest tam koncepcja - wielki (na zdjęciu) słój i to niezbyt ładny. Powiedz z ręką na sercu powiesiłbyś sobie to nad łóżkiem? Do tego powtórzone to ileś razy bez twórczej zmiany. Po prostu nuda. Szczerze mówiąc co byś nie zrobił wokół słoika to szanse na dobry wynik marne. Na tyle marne, że nie chciałbym męczyć się z tą koncepcją.

    Aspekt 3

    Ponieważ z realizacją dajesz sobie radę to należy pracować nad tym co jest najsłabsze. Szczególnie, że i tak tam można osiągnąć najwięcej. W ramach ćwiczeń o których wspomniałeś proszę Ciebie i innych chętnych do zabawy o przygotowanie co najmniej 10 koncepcji kalendarza. Warunek jest taki - musi występować tam opakowanie. Produkt powinien być w jakimś sensie pierwszoplanowy i nie dopuszczamy udziału modeli. Każdy z uczestników powinien najlepiej przygotować parę pomysłów - bo dopiero to uczy myślenia. Zrobimy listę koncepcji a później głosowanie. Na dobry początek coś od mnie . Ale reszta ma być od Was.

    Lista
    koncepcja 1. Wujot

    Ujęcie z góry pod kątem 45 stopni, blat stołu (za każdym razem inny), na stole raz deska do krojenia, innym razem talerz, serweta. Na desce wielka (koniecznie wielka) kromka chleba za każdym razem inna, Kwadratowa, podłużna, biały chleb, razowiec, może być bułka itd. Kromka jest posmarowana tym smarowidłem. A na tym starannie palcem, nożem, widelcem naniesiony rysunek. A to sympatyczna krowa, a to uśmiech, a to napis typu "smacznego", może ludziki grające w siatkówkę, słoneczko, zegar-budzik z zaznaczoną godziną i "dzwoniący", może być też abstrakcja - fale, wirki. Nie chce mi się dalej wymyślać bo widać, że się da. Ale to jest dokładnie taka kromka, którą chcielibyście dać dziecku na śniadanie albo ukochanej osobie tak aby się uśmiechnęła na początku dnia. I to właśnie będzie tytuł "kromka dla najbliższych". A gdzie słoiczki? Chyba nie muszę tego wyjaśniać bo miejsca w kadrze nie zabraknie.

    koncepcja 2. 90s

    koncepcja 3.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #249

    Domyślnie

    Zabawne bo to co uznałeś za wadę ja przyjąłem za jedną z najważniejszych cech tzn by była spójność. Ale faktycznie wieje nudą jakby nie patrzeć.

    Tak więc skoro nasza fotografia produktowa opiera się na pomyślę bez elementów jej wykonania to mam takie dwie koncepcje.
    Są skromne ale nie chce fantazjować a raczej skupić się na pomysłach które byłbym wstanie wykonać.

    koncepcja 2.
    Piwo dość oklepane ale piwo jest bardzo ciekawym przedmiotem które można fajnie oświetlić.
    1. ujęcie standardowe butelka piwa oświetlona konturowym światłem do tego podświetlony trunek. jednolite tło z lekkim gradientem.
    2. ujęcie zgniecionej puszki jakby ktoś wyciskał ją jak cytrynę i została ostatnia kropla na skraju puszki. tło w/w
    3. makro ujęcie kapsla z kilkoma kroplami który uderza o blat stołu, w tle kawałek butelki. tło ala bar.
    4. Kufel, ujęcie z góry pod kontem 45% piana wypełnia niemal cały kadr jedynie widać jedną stronę kufla po którym spływa trochę piany. Drewniany blat
    5. Puszka rozdarta w połowie w której widać kufel złociście oświetlony. mocne światło w tle rozświetlając kontury i tło od centrum na boki
    6. Nalewający się browar do kufla na ultra krótkim błysku. Czarne tło
    7. Ujęcie kufli od spodu, zdjęcie na szklanym blacie który ma też kilka rozlanych plam wody. tło czarne albo białe.
    8. Dwie zderzające się butelki w gestie"na zdrowie" z których ulewa się trochę piwa. tło barowe albo same blinki
    9. Puszka butelka i kufel oświetlone konturowo tło białe albo cale zdjęcie ala czarne na czarnym, tylko kontury przedmiotów białe.
    10. Butelka leży w zroszonym chmielu zdjęcie z góry.

    3 Koncepcja.
    Guziki
    np.
    1. zapinanie rękawa koszuli, bardzo ciasny kadr gdzie widać tylko rękaw, rękę zapinającą guzik a tło to jedna ze stron garnituru.
    2. Ekspozycja duzy guzik zrobiony z małych guzików.
    3. Czerwony Guzik z kawałkiem białej nitki na czarnym tle.
    4. Guzik przy torebce macro ujęcie.
    5. Ujęcie z góry, setki guzików o różnych wielkościach i kolorach.
    6. Guzik przy spodniach znowu macro.
    7. Trzy guziki które zamyka zamek błyskawicznym.
    8. Ujęcie pionowe filiżanka kawy i guzik udający ciastko.
    9. Okulary które zamiast szkieł mają duże dwa guziki.
    10.wpadające guziki jak płatki kukurydziane do miski z mlekiem.


    ps. Są jakieś publikacje o psychofizjologii widzenia które poza tym że opisują temat to jeszcze dają przykłady jak to Ty ostatnio zrobiłeś?


    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 22-05-2017 o 16:47

  10. #250

    Domyślnie

    Kurcze może jasno tego nie powiedziałem - chodzi oczywiście o te smarowidła. Kalendarz z smarowidłami. Pracujemy nad tym konkretnym przykładem. Inaczej byłoby zbyt prosto

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 25 z 107 PierwszyPierwszy ... 1523242526273575 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •