Close

Strona 35 z 107 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 1063
  1. #341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Ten wielkoformatowy temat zainspirował mnie aby jeszcze coś z analogowo-zawodowej szuflady wyciągnąć. Jeśli uznacie, że kierunek może być, to jeszcze mogę coś wyskrabać (a wiek tego może być nawet starszy od co niektórych czytających )

    http://polandtravel.info/jurewicz/fo...a-analogowa-i/

    Pozdro
    Wiesiek
    Piękne zdjęcie i to mimo, że Racibórz jest przesunięty ze 3 kilometry na wschód ;P

    Koniecznie wrzucaj więcej
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  2. #342

    Domyślnie

    Może by tak założyć temat dla LF by nie śmiecić tego szlachetnego wątku?

  3. #343

    Domyślnie

    Dodam niedługo trochę "historycznych" realizacji LF - na razie odszukałem stare materiały i o dziwo nawet sporo jest. Na początek podmieniłem fotę z Eltronu. Do jakości listka 4"x 5" jeszcze daleko ale już coś widać. Ku memu zdumieniu 1300 x 1700 px ma prawie mega (przy mocnej kompresji)


    W kwestii ubocznych wątków to mnie to nie przeszkadza (a nawet bardzo cieszy). Ale jak chcecie to jakoś powydzielać to wolna ręka.

    pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 18-07-2017 o 16:33

  4. #344

    Domyślnie

    @Wujot piękny detal i masa pracy. Tak z ciekawości to jedno duże źródło światła i zastawki czy kilka mniejszych z odcieniami?

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Wujot piękny detal i masa pracy. Tak z ciekawości to jedno duże źródło światła i zastawki czy kilka mniejszych z odcieniami?
    Ja tu widzę dwa kierunkowe reflektory o raczej niewielkiej powierzchni i prawdopodobnie niezbyt mocne światło wypełniające. Te reflektory są dość nietypowo użyte bo pracują niejako przeciwbieżnie (co samo w sobie nie jest aż tak dziwne) ale tutaj każdy świeci na inną część planu. Dlaczego tak zrobiłem to nie wiem - ta fota ma 25 lat - znając mnie to coś mi tam w głowie zaświtało. Być może nie chciałem mieć zbyt oczywistego rozwiązania...

    A co do pracy to faktycznie jak patrzę na swoje projekty to jakoś często mi się wymyślało pracochłonne projekty. Z drugiej strony to działa więc nie ma co zbyt narzekać.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #346

    Domyślnie

    Zapraszam więc na drugą część opowieści jak to kiedyś trzeba było się nakombinować aby zrobić dziś całkiem prostą fotę.

    http://polandtravel.info/jurewicz/fo...-analogowa-ii/

    Pozdro
    Wiesiek

  7. #347

    Domyślnie

    @Wujot klasa wykonanie i dość trudny przedmiot. Lustrzane odbicia i masa krzywych. Złożone również po mistrzowsku. Podoba mi się to rozproszone światło na śledziu karty. Naturalnie czy posmarowany filtr wazeliną?

    Tak samo ciekawe odbicie jest na saksofoni,e wyglada jak nieuruchomiony softbox co na pierwszy rzut oka symuluje okno? Takie było jego przeznaczenie?

    Co co do kurzu i odcisków to jest tego trochę ale nie wpływają na odbiór pracy.

  8. #348

    Domyślnie

    Rozproszenie raczej naturalne choć rzeczywiście wtedy dość często wykorzystywałem "wazelinkowe" efekty (znów wielkość aparatu to umożliwiała). W saksofonie odbija się grid (teraz) a wtedy żaluzja. Dało to ładny efekt i było z pewnością nieprzypadkowe.

    Pozdro
    Wiesiek

  9. #349

    Domyślnie

    Chodziło mi bardziej o to małe okienko co jest koło karty. Pomiędzy głównym odbiciem. Wyglada jak wąski softbox. Masz jeszcze jakieś prace z metalem i szkłem ? Chętnie zobaczę bo walka z odbiciami to prawdziwa sztuka. I takie jeszcze pytanie jaki był Twój najtrudniejszy projekt? Oraz najciekawszy.

  10. #350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Chętnie zobaczę bo walka z odbiciami to prawdziwa sztuka. I takie jeszcze pytanie jaki był Twój najtrudniejszy projekt? Oraz najciekawszy.
    Najtrudniejsze prace to chyba te co "nie wyszły", tam gdzie nie starczyło pomysłu albo z powodu innych okoliczności nie mogło się udać. Teraz to ich nie ma - kiedyś zdarzały się czasem. Ale oczywiście są także udane realizacje gdzie nieźle się dostało w dupsko. Niektóre już w tym wątku się pojawiły np praca z kołem w lodzie - to była chyba jedynaw życiu sytuacja gdzie zadzwoniłem do producentki i oznajmiłem, że się chyba nie uda. Abstrahując, że było trochę w tym prokurowanie spadochronika ale autentycznie byłem w panice.


    Realizacja z mikroskopem też była trudna


    Czasem trudności są w innym miejscu - te urządzenia ledwo wtargaliśmy, nie można było ich ruszać ani o kawałek do tego moje studio było po prostu stanowczo za małe.


    Najogólniej kłopoty pojawiają się głównie w niedoczasie, na przykład w 12 godzinie realizacji gdy tylko marzysz aby wyjść ze studia, albo co gorsza wszyscy marzą aby się skończyło. W każdym innym przypadku przerywam sesję na krócej bądź dłużej. Ale najtrudniejsze są do przezwyciężenia nie kłopoty realizacyjne, najtrudniejsze są kłopoty na poziomie koncepcji i walka z własną głową co nie potrafi wypluć dobrego pomysłu.

    Myśląc o tych trudnych realizacjach przypomniałem sobie o takiej serii i zamieściłem to na blogu

    http://polandtravel.info/jurewicz/fo...analogowa-iii/

    opisuję tam między innymi taka fotę:


    Zostawiam, Wam to jako małą łamigłówkę. Zakładając, że nie ma tam montażu (ani komputerowego, ani wklejonej kartki) i jest to uczciwa fota (czyli slajd wyglądał identico) możecie zastanowić się jak to było zrobione.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 21-07-2017 o 15:34

Strona 35 z 107 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •