Close

Strona 67 z 107 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 1063
  1. #661

    Domyślnie

    Zielone serduszka bardzo kreatywne zwłaszcza kaski i kubek. Świetnie wypatrzone a z tekstu wynika że i marketingowo strzał w 10.
    W drugim zestawie podoba mi się ustawienie szpilek. Każda z opcji jest przeciwieństwem przekątnej.

    Całość również wygląda spójnie i przykuwa uwagę ciekawymi układami.

  2. #662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    OGROMNA szkoda, że nie dołożyłeś jakiegokolwiek zdjęcia, do tego zaproszenia!!! Nie wiem, czy na forum fotograficznym znajdą się chętni do klikania w linki... Przeczytałem koncepcję, ale zanim zabiorę się do albumu, czekam na trochę więcej czasu i spokoju, żeby mieć możliwość głębszej refleksji. To OGROMNIE WAŻNY PROJEKT !!! Nie wiem, czy dopuszczasz dyskusję na ten temat w tym wątku? Czy zamierzasz założyć inny, specjalnie poświęcony temu projektowi? Ten projekt chyba trochę tu nie pasuje, a na pewno można mu poświęcić więcej niż tylko jeden wątek na forum, książkę, czy nawet wiele książek - całe biblioteki. No we mnie, to aż kipi, żeby o tym projekcie porozmawiać.

    @90s - dla mnie rewelacja. Ciekawe, co napisze @Wujot?
    Wrzuciłem i omówiłem porządnie ten projekt na blogu. Mam nadzieję, że znajdą się chętni aby przez to przebrnąć (bo to książka przecie). Za Twoją radą wrzucę parę fot - może ktoś będzie chciał zagłębić się w meandry myślowe kolegi z forum. Może takie (co go nie wykorzystałem w publikacji)


    i takie z pierwszej części


    to z drugiej


    z trzeciej może to


    z czwartej dam księdza Słowika


    a z zakończenia


    Słaba jakość obrazu wynika, że album mam w postaci słabego pdf-a. W idealnej jakości mam pdf z wystawy (to część materiału) no i pewnie wyjściowe zdjęcia, które mogę odszukać. W każdym razie jeślibyście coś chcieli zobaczyć dokładniej to mogę wrzucić.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 07-03-2018 o 20:38

  3. #663

    Domyślnie

    Być może mój wątek dobiega kresu swojego życia jak każdy produkt, być może znudził się zainteresowanym (lub zrobił się nudny). Może czytelnicy są zapracowani? Po prawdzie ostatnio sporo było liftingowanych tematów a i rozważania dość ezoteryczne. Spróbuję wobec tego trochę po staremu i trochę po nowemu. Na początek będzie o tym "jak" a później opowiem "dlaczego" tak.

    Nie da się ukryć, że w początkowej fazie rozwoju fotografa to pytanie "jak" jest ważne a umiejętność "czytania" fotografii to sprawa podstawowa dla zawodowców. Na początek wrzucę proste (tylko retuszowane) zdjęcie (otwierające dalszy materiał).


    Chciałbym abyście odpowiedzieli na dwa pytania.
    1. Czy realizacja była w pionie czy w poziomie. I jak ktoś potrafi wyjaśnić to dlaczego tak.
    2. Użyłem 4 świateł. Każde z bardzo dokładnie określonym zadaniem i tak aby nie wpływały na siebie nawzajem. Czy potraficie powiedzieć skąd świeci dany reflektor i co robi na zdjęciu?

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #664
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1. Tłem jest ściana jakaś czyli laptop wisi na żyłkach zapewne dlatego że ze względu na wagę tak łatwiej ustawić nad/przed tłem ?
    2. Jedno na tło ale z boku, drugie od prawej strony daje zarys klapy i laptopa, trzecie na klapę od lewej strony lekko góra żeby powstał cień, czwarte światełko nie wiem.

  5. #665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    1. Tłem jest ściana jakaś czyli laptop wisi na żyłkach zapewne dlatego że ze względu na wagę tak łatwiej ustawić nad/przed tłem ?
    Wielki dzięki za odpowiedź.

    Miło mi, że tło odbierasz jako ścianę - sam to przygotowałem z kawałka zakupionej blachy. Wniosek jest taki, że mogłem to położyć na ziemi na niewielkim podwyższeniu i nie musiałbym wieszać. Jednak przewierciłem blachę i zawiesiłem też laptop. Co uzasadnia takie postępowanie?

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #666

    Domyślnie

    To stolik lub coś w tym rodzaju. Laptop fotografowany z góry. Położony na czymś wysokim na jakieś... Kilkanaście cm. To coś znajduje się w centrum spodu laptopa i nie jest specjalnie szerokie.

    Ze światłami będzie gorzej. Z lewa góry górne światło. Stąd ten cień. Wydaje mi się, że z tej samej strony świecone jest w stół. Podejrzewam też jakąś kontrę z drugiej strony... Jeszcze coś z góry lub dołu pod lapropa.

    Analiza z 4" telefonu. Życie jest brutalne. Wątek zbyt uzależnia. Nie sposób wejść, obejrzeć i wyjść. Nie da się. Trzeba mieć więcej czasu. Te kilkanaście minut conajmniej. Nie wspominając o moich dwóch małych potomkach, którzy absorbują czas do wieczora... Zostają późne godziny na hobby. Jak do tego dodam konieczność przyswojenia nowego oprogramowania w mojej pracy zawodowej, czas wolny kurczy się niczym damska bielizna na przestrzeni dziejów. Przepraszam za to porównanie.

    Będę chciał oczywiście wrócić do reportażu o ludziach doświadczonych życiowo - "Przezroczyści" jeśli dobrze pamiętam. Ale ten temat nie jest na pół godziny. Nie jest nawet na jeden dzień. Ciężko powiedzieć, czy jest w ogóle do ogarnięcia?

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #667

    Domyślnie

    Źle oceniłem sytuację. Podejrzewam, że łatwiej operować lampami w takiej sytuacji, jak zastosowałeś?

    Jako że jestem z natury wygodny / leniwy, wybrałbym jednak stół i męczył się z lampami.

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #668
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co uzasadnia zawieszenie przed tłem hmm... jedynie łatwiejsze operowanie światłem, samo zawieszenie laptopa też wygodniejsze niż ustawiać coś pod nim i aparat od góry plus oświetlenie gdzieś pod sufitem ustawiać, ja to tak widzę ale czy faktycznie o to chodziło ?

  9. #669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Źle oceniłem sytuację. Podejrzewam, że łatwiej operować lampami w takiej sytuacji, jak zastosowałeś?

    Jako że jestem z natury wygodny / leniwy, wybrałbym jednak stół i męczył się z lampami.

    Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
    Widzisz ja jestem... bardzo wygodny. I dlatego jak mogę to zawsze wieszam plan. Raz, że sobie siedzę jak panicho i wygodnie pracuję statywem. Dwa - co znacznie ważniejsze mogę dobrze operować światłem. I to nie tylko chodzi o to, że stawianie go nisko na podłodze jest upierdliwe. Najważniejsze jest, że mogę go postawić daleko od planu (prawo Lamberta się kłania).
    Koniec końców powieszenie laptopa to była chwila, retusz też nie był trudny. Zyski bardzo przewyższają tę inwestycję w pracę.

    Światło omówię jutro po południu. Do tego czasu jak ktoś ma ochotę to może jeszcze powalczyć. Odpowiedź poniżej nie do końca mnie satysfakcjonuje. Światło trzecie (dla mnie główne) rozpoznane jest prawidłowo. Należałoby tylko dodać, że jest skierowane (punktowe) i jest to zasadniczy pomysł na wyraz zdjęcia. Drugie w miarę OK - to rodzaj kontry z dokładnie określonym zadaniem. Dlaczego się znalazła?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    2. Jedno na tło ale z boku, drugie od prawej strony daje zarys klapy i laptopa, trzecie na klapę od lewej strony lekko góra żeby powstał cień, czwarte światełko nie wiem.
    Zostały więc jeszcze dwa. Jak widać zadanie wcale nie jest łatwe - wydaje się, że w zasadzie jedno światło a tu fotograf ustawił cztery. Po kiego grzyba?

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #670
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Światło dominujące myślę żeby był odpowiedni cień, reszta ma zrobić tło i kontury laptopa ?

Strona 67 z 107 PierwszyPierwszy ... 1757656667686977 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •