Close
Kup Forumowy Kalendarz

Strona 59 z 59 PierwszyPierwszy ... 949575859
Pokaż wyniki od 581 do 584 z 584

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja tam prosty człowiek jestem i dla mnie te latające szklanki są nieco przekombinowane. :P

Za to ostatnio widziałem coś takiego, co super pasowało do etykiety:

https://static1.squarespace.com/stat...g?format=2500w
    Koncepcja super - realizacja słaba (na gruncie fotorealizmu).

Pozdro
    Wiesiek

Domyślnie

Zgadzam się z Wujot fajnie pomyślane ale tragicznie wykonane. stakowane i sztucznie naniesione światła. Zresztą zerknij na uniesioną rękę, widać że etykieta została przeciągnięta w tym miejscu, do tego nie ma żadnej ciągłości światła na etykiecie chociaż idzie przez całą linię butelki.
    Więc co najmniej 3 różne zdjęcia zostały sklejone. Do tego sam barwnik jest ścięty w wielu miejscach i pędzlem tonowany. Ale tak jak już tutaj pisano dobry pomysł i słabe wykonie daje lepszy efekt jak odwrotnie.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Twoja książka przynosi myślę pierwsze efekty chociaż jestem w jej połowie bo nie będę ukrywał że to trudna lektura.
    Pewnie zauważyłeś, że książki są dla mnie niezmiernie ważne - oczywiście nie same dla siebie, tylko dla pełnej i usystematyzowanej wiedzy, jaką w zasadzie tylko tam, można znaleźć. Widać też, że jestem zwolennikiem bardzo "szerokiego pola" - czyli poszerzania kontekstu naszej branży. W zasadzie najmniej interesują mnie te warsztatowo fotograficzne. Ostatnio znalazłem spektakularne potwierdzenie tej drogi w... Łódzkiej Szkole Filmowej. Na wszelki wypadek przypomnę, że polscy operatorzy od zawsze są uważani za czołówkę światową a szkoła lokuje się w pierwszej dziesiątce na świecie. Co jest bezprecedensowym sukcesem uwzględniając czynniki zewnętrzne. Otóż w opinii rektora zasadniczym czynnikiem tego sukcesu jest odmienny model kształcenia w porównaniu do innych tego typu uczelni. Oprócz strony technicznej (co jest oczywiste) zasadniczy nacisk kładziony jest na takie obszary jak znajomość historii, psychologii, estetyki, sztuki. Operator kształcony jest nie na techniczne ramię reżysera tylko partnera umiejącego podjąć dialog w tych zasadniczych kwestiach.

Stosując kalkę - może fotograf nie powinien być prostym dostarczycielem obrazków dla dyrektora artystycznego (czy w AR czy w wydawnictwie), redaktorów, marketingowców tylko "reżyserem treści fotograficznej"? Zastanawiając się w tył doszedłem do wniosku, że miałem niesamowite szczęście, że w PRL studiując na WSF (pierwsza i jedyna Wyższa Szkoła Fotograficzna w tamtej epoce) uczyłem się według identycznego klucza. I oprócz przedmiotów technicznych (dla mnie już wtedy niezbyt istotnych) były niesamowite zajęcia z Urszulą Czartoryską z estetyki fotografii, Wandą Mossakowską z historii fotografii, czy kustoszem Muzeum Narodowego Adamem Sobotą i jeszcze paroma czołowymi osobistościami krytyki sztuki. Szkoda, że tak słabo wykorzystałem możliwość jakie stwarzało WSF - jedna 30 osobowa grupa zamknięta w ośrodku wśród pól, cały czas z grupą wykładowców... Już przed szkołą czytałem wszystko z obszaru sztuki, po latach o tyle się to zmieniło, że teraz chyba połowa moich książek jest z obszaru psychologii. Sporo jest filmu i krytyki fotograficznej.

@90s
    Ty się z tym czytaniem sprężaj bo mam dla Ciebie pewnie kolejnych kilkadziesiąt pozycji do przestudiowania.

Pozdro
    Wiesiek

Domyślnie

@Wujot w pełni popieram i sam skłaniam się ku takiemu podejściu, stało się ono dla mnie wręcz zasadnicze. Teraz widzę że pytania natury technicznej jak coś oświetlono to pułapka. Nie ważne jak świecono najistotniejsze jest dlaczego. Wiedząc co się chce osiągnąć, natura techniczna to nic nieznaczący szczegół. W końcu wiele jest dróg by osiągnąć dany efekt.
    Brzmi to jak banał, ale tak podchodząc teraz do zagadnienia w zupełnie inny sposób zaczynam rozumować fundamentalne kwestie. Tak samo będąc przez lata niewolnikiem szlifowania i nauki różnych technik oraz dążenia do perfekcji zatraciłem istotę tego co najważniejsze.

Książkę męczę ale nie mam tak obszernej wiedzy z malarstwa dlatego każde odwołanie do malarzy i danych dzieł muszę sprawdzać i analizować. A po niej czekają mnie jeszcze dwa tomy historii koloru. Oraz oświetlenie filmowe. Drugim problemem że od ponad 3 miesięcy żyję pod dość dużym stresem a początek 2018 przyniósł mi kolejne niechciane problemy.
    Ale na pewno będę kolejne polecane publikacje od Ciebie kupował i poszerzał swoje horyzonty, zwłaszcza że sam jestem zwolennikiem książek ponad to co w internecie pokazują.

Zazdroszczę też kierunku studiów i tego co tam się nauczyłeś, ja niestety jestem samoukiem a jak wiadomo czas oraz intensywność takiej nauki nie jest tak efektowna i obszerna jak studia w dodatku z tak znakomitymi wykładowcami i podejściem.

pozdrawiam serdecznie

ps. Myślę że warto byłoby wrzucić Twój tekst o chorobie na blog bo jest bardzo fajnie napisany. Może nawet pomyśleć nad tematem dzień z życia fotografa jak odskocznia od tematyki.

Strona 59 z 59 PierwszyPierwszy ... 949575859