Close

Strona 56 z 107 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 1063
  1. #551

    Domyślnie

    Po raz kolejny świetny pokaz warsztatowy. Zgadzam się co do Twoich obaw odnośnie kompozycji z piaskiem. Pierwsze moje wrażenie że to rozsypany puder albo coś w tym stylu. Seria z mydłami i saszetkami kapitalna, zwłaszcza jak już się znalazł tekst w około to aż miło było całość podziwiać.

    Ja już prawie skończyłem stronę www, całe święta i Nowy Rok się z tym męczyłem do teraz. Ale myślę że została kosmetyka jak slajdery rozbudować i zrobić poprawki oraz uzupełnić sklep. Wdzięczny będę za wyłapanie wszelkich niedociągnięć tekstowych jak i technicznych.
    www.s999.co.uk zapraszam

  2. #552

  3. #553

    Domyślnie

    Kuba!

    Nie jestem pewnie najlepszą osobą do recenzji bo ze wszystkich moich pomysłów (także z innych niefotograficznych moich firm) adresowanych do indywidualnego klienta zawsze się wycofywałem. A to chyba Twój segment. Ale mam parę spostrzeżeń, które być może coś wniosą.

    Zacznę od koncepcji - postrzegałbym Was jako duet, którego siłą jest zestawienie fotografia - plastyka i kobieta-mężczyzna. Można z tego zrobić piękne story a zamiast tego ustawiłeś jakiegoś grata fotograficznego. No dobra nie grata ale w sumie nic ważnego (dla Twoich klientów). Zresztą dla dobrego zdjęcia też nic ważnego. Ale może się mylę i dla Twoich klientów ten aparat to wielkie WOW dla którego do Ciebie przyjdą. Choć przyznasz, że to głupie na wejściu mówić - mam aparat i to jest moje największe osiągnięcie. Ale gdyby, przez chwilę założyć, że budujemy wokół Was, to można przepiękne obrazki wykombinować. Najprostszy to portret podwójny gdzie zdjęciowa część (z Tobą) płynnie zmienia się w obraz z Twoją partnerką. Ale pomysłów które można zrobić jest milion i zdecydowanie szybciej przychodzą mi do głowy niż byłbym w stanie o nich opowiadać. Z tej komunikacji podstawowej należałoby zejść na poziomy niżej (czyli konkretne usługi) ale tam też warto byłoby pomyśleć o jakimś akcencie dowiązującym do głównej myśli przewodniej, którą można streścić w sloganie "dwa spojrzenia, jeden duch"

    Na poziomie realizacyjnym mnie nie przekonuje forma tableaux a już absolutnie zbędne są powtórzenia, które się zdarzają. Ale jest to wtórne bo koncepcja komunikacji (czyli jak chciałbyś aby Cię widziano) jest sprawą kluczową. A tu brak pomysłu.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 07-01-2018 o 00:38

  4. #554

    Domyślnie

    Ślicznie dziękuje za opinie i faktycznie ma to sesn, problem leży w tym że poprzednie dwie strony były skupione tylko na naszych pracach a że mamy je bardzo zróżnicowane to wychodził z tego chaos bez składni. Dlatego zdecydowaliśmy się zmienić podejście i uprościć formę, oraz mocno ograniczyć galerie. Co do grata i pierwszej strony to celem było ukazanie walorów technicznych. Stąd ta cała symbolika 8K HDR itd. Wiem że dla fotografa wygląda to komicznie ale nasza grupa docelowa to zwykli ludzie. Więc sam aparat im nic nie mówi, za to symbole dają jakieś pojęcie. Stąd cyfry by sobi mogli porównywać jak ma to miesce gdy wybierają smarphona lub telewizor. Nie ważne są dla nich aplikacje tylko ile ma rdzeni procesor. Wiem że w fotografii liczy się zdjęcie ale i tutaj z oceną dobrego zdjęcia i słabego mają problemy, bo brak im doświadczenia stąd tak modne dziś porównania i kierowanie się 4 jest lepsze od 2.. Co do Twojego pomysłu to musielibyśmy zrobić sobie jakiś specjalny projekt pod stronę. A my jak tem szewc w dziurawych butach chodzimy. Ale myśle że warto coś zrealizować a z tego zrobić drugą albo ostatnią stronę. Ślicznie jeszcze raz dziękuje za szczerą i cenną radę.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 07-01-2018 o 01:18

  5. #555

    Domyślnie

    Pytanie ile w naszym życiu powinno być marketingu a ile nas samych. Na krótką metę mogą być korzyści np z komunikacji takiej jak opisałeś (czyli dla tych niezorientowanych i niewymagających) na dłuższą będzie to ograniczenie w rozwoju. Z drugiej strony nadmierne aspiracje też mogą być zabójcze. Mnie się sprawdziło ciągnięcie w górę. Praca dla dołów nie jest strategicznym kierunkiem. A już na pewno satysfakcjonującym.

    Opowiem historię - mój kierownik studia fotograficznego (kumpel i bardzo dobry fotograf) Tomasz Zieliński po tym jak się posypał rynek reklamowy i fotograficzny (powiedzmy 2000 r), w momencie gdy likwidowałem duże studio jakie miałem, powiedział:
    - Wiesiek wiem, że takich zdjęć jak robiliśmy dla Polaru już nigdy w życiu nie zrobię. Miarą pesymizmu Tomka było, że nazwał swoją nową firmę packshot studio i tak ją pokazywał. Ja dokładnie odwrotnie nawet nie miałem ochoty robić katalogówek. Skutek był taki, że Tomek zmienił branżę i wypadł z rynku foto (czego nie żałował) a ja Polar traktuję jako jeden z etapów po którym było parę równie udanych a najlepsze mam chyba jeszcze przed sobą.

    Mimo zmian to nadal jest rynek gdzie można mieć kupę satysfakcji, z forsą bez szału, ale bez tragedii. Na zakończenie dedykuję Tobie i Wam wszystkim taki piękny tekst przy którym zawsze mnie ściska:

    Wybrałem ciebie bo...
    Tak właściwie to nie wiem
    dlaczego ciebie wybrałem.
    Chciałem tylko, żebyś był fajny.
    I żeby ktoś kiedyś mógł powiedzieć:
    Był Noe,
    Noe, gość co się czasem spinał,
    ale uwierzył
    i gdy szedł po gnoju
    smród już się go nie imał


    Płyń, chłopaku, płyń!
    płyń, nie odwracaj główki
    chłopaku, Ty płyń!

    A ja
    Utopię waszą utopie.
    Utopię w potopie.
    Zarządzam pełne zanurzenie.


    to jest od Boga, a piosenka z repertuaru Lao Che

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 07-01-2018 o 01:56

  6. #556

    Domyślnie

    Wiesiek 10 lat sie miotam z fotografią, wiele różnych jej aspektów przerabiałem, wiele poświęciłem na filozofię, naukę różnych technik i wydałem oszczędności życia na sprzęt. I szczerze to jak czytam Twoje wypowiedzi to jedyne co mogę to tylko się tylko z Tobą zgodzić. Po kilka razy czytam to co piszesz by wyłapać każdy poruszony przez Ciebie aspekt. Jesteś niesamowicie inteligentnym człowiekiem z ogromną kreatywnością i wyobraźnią. Po raz kolejny też zwracasz moją uwagę na rzeczy które do tej pory pomijałem. Wszystko co mi dziś napisałeś przemyśle wraz z Anią, już on tym rozmawiamy i oboje ci racje przyznajemy. Co jest dość niezwykle bo mamy swoją wizje i cenimy indywidualizm. Jestem bardzo ci wdzięczny za każdy post bo otwierasz mi nimi nowe kierunki w których widzę jak wiele jeszcze pracy mnie czeka. Wiem też że mógłbym spędzić kolejne 10 lat robiąc to samo co ostatnie i nie ruszyłbym z nimczym nawet o krok, pomimo że nie czuje się mocny w tym wszystkim. Mam nadzieje że będzie mi dane osiągnąć cel i osobiście ci podziękować za pomoc w jego zrealizowaniu. Myśle też że pomimo problemów z jakimi się zmagam od kilku miesięcy 2018 może być rokiem wielu zmian.

    pozdrawiam serdecznie.

  7. #557

    Domyślnie

    Moja kumpela mówi mi:
    - ty jesteś od mnie mądrzejszy o 9 lat (tyle jest młodsza)
    Z wiekiem zyskuje się na trafnej ocenie spraw, klarowności. Z resztą spraw jest niestety gorzej.

    Co do kreatywności to jest element nad którym zawsze bardzo pracowałem. Można się tego nauczyć, są opisane różne techniki a też jest to dobre pole na znalezienie własnych metod. Najogólniej - jak z kopaniem rowów, jak kopiesz to ci wychodzi. Trzeba na początku wbić zęby w ścianę a liczy się nie to co szybko wymyślisz tylko to co przyjdzie do głowy w momencie gdy już masz absolutne przekonanie, że nic się nie da więcej zrobić. Trzeba się tym zajmować ciągle - teraz dokładnie też to robię - wśród stada książek co nam spadły pod choinkę są "Pułapki myślenia" noblisty Kahnemana. I sobie to czytam. Książki mnie zbudowały i ukształtowały - co prawda w bardzo specyficzny sposób je czytam i zarządzam zasobami pamięci.

    Przechodząc na poziom wyżej okazało się, że całe życie stosowałem filozofię Kaizen (ale dowiedziałem się o tym całkiem niedawno, czyli wymyśliłem to sobie sam). Codziennie maleńki kroczek do przodu. Może być całkiem malutki ale we właściwym kierunku. Kiedyś zawsze wieczorem robiłem sobie bilans - czego się w danym dniu nauczyłem. To jest naprawdę zdumiewające gdy 100 codziennych tiptopków daje 30 metrowy skok. Przy takiej filozofii z jednej strony nie mogę sobie pozwolić na luksus tracenia całego dnia na jakieś bzdury ale nie wymagam od siebie zbyt dużo. Nie wyznaczam konkretnych celów, nie rozbudzam ambicji, nie ma mety. Jest gdzieś horyzont przede mną a dokąd zajdę nie wiem.

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #558

    Domyślnie

    Jak to mówią, prawdziwa nauka zaczyna się wtedy, kiedy wynika z naszej chęci poznania. Ostatnie lata dla mnie to właśnie taki czas. Sam sporo czytam, tylko problem ile z tego potrafię zapamiętać. Żałuje że tak późno się za to wszystko zabrałem.

  9. #559

    Domyślnie

    @Wujot, czy możesz polecić jakiś zestaw żeli dobrej jakości? Pytam bo na pewno używasz
    Znalazłem coś takiego:
    https://www.foto-net.pl/sklep/produk...-CalColor.html
    Mam jeszcze pytanie natury technicznej. Czy umiejscowienie filtra żelowego ma znaczenie dla intensywności zabarwienia światła? Chodzi mi o to czy żel założony na palnik lampy studyjnej zafarbi światło w taki sam sposób jak duży żel założony bezpośrednio na modyfikator światła?

  10. #560

    Domyślnie



    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3755261

    Oferta dalej jest aktualna.

    Używam różnych folii filmowych w rolkach (nie wiem czy żele), pewnie Rosco czy Lee, a oprócz tego mam też mniejszy zestaw podobny do tego co zlinkowałeś. Miejsce założenia nie ma znaczenia z punktu widzenia charakterystyki uzyskanego światła ale używany z bliższej odległości będzie mniej trwały. W świetle błyskowym nie ma to znaczenia - dlatego ja używam wewnątrz lamp lub w typowej ramce. Dlatego ten rozmiar jest OK

    To byłaby zresztą odpowiedź na zastrzeżenie @fafniak z następnego posta.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 56 z 107 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •