Close

Strona 47 z 107 PierwszyPierwszy ... 3745464748495797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1063
  1. #461

    Domyślnie

    Genialne !!! Jestem pod ogromnym wrażeniem z jaką łatwością przychodzą ci do głowy wizje. Powiedz mi czy nie będzie przesadą oliwa spływająca po papryce i ognień na jej szczycie? Muszę iść i kupić drugą butelkę bo te z ciekawości już otworzyłem. Czeka mnie kolejny stack bo ogień jest słabym źródłem świtła i zginie przy f/16 i lampach studyjnych.Więc będę musiał go zrobić osobno. Na etykiecie Gobo i softbox by cienie nie były zbyt mocne. Zrealizuje na pewno Twój pomysł co do 5 innych to jak ktoś ciekawego jeszcze zaproponuje to chętnie podejmę się wykonania.

  2. #462

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    [MENTION=28629]

    Mam też do Ciebie takie pytanie bo teraz planuje zrobić napój tymbarka jabłko i mięta również z ciętą butelką, tym razem będę musiał wkleić owoc do butelki bo jest ona za mała. I takie pytanie czy to nie będzie błędem bo jabłka są z dwa razy większe. Więc czy widz nie odniesie błędnego wrażenie że produkt jest większy niż w rzeczywistości? W zdjęciu KT również jabła są większe jak butelka piwa ale jakoś nie odnoszę wrażenia że butelka jest większa jak standardowa bo świadomość wie jakie są normy takich butelek. Czy ta sama zasada zadziała w moim przypadku?
    Ten problem jest o tyle akademicki, że nie bardzo widzę (w ramach tej koncepcji) innego rozwiązania. Z pewnością niebezpieczeństwo takie istnieje ale prawdopodobnie większość po pierwsze zna te butelki (i łapie ich proporcje) a po drugie być może potraktuje to zdjęcie metaforycznie. Czyli możesz założyć optymistycznie, że skoro nie ma rozwiązania tego niebezpieczeństwa (poza rezygnacją z koncepcji) to można uznać, że nie jest ono wielkie.

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Mam do Ciebie jeszcze takie pytanie osobiste, bo bardziej chodzi o Twoje upodobania niż zasady. Jakim obiektywem pracujesz przy większości swoich realizacji? Masz jakieś preferencje kryteria? ja np jak robię FF to lubię 70-200 jak MF to 120 macro. Chociaż ostatnio mieszam i np Chilli zrobiłem 28mm na MF.
    A limonkę 50-110. Chyba że też masz jakiś ciekawy system doboru i oceny tego jaki kąt widzenia będziesz potrzebował?.
    Chyba nie mam upodobań chodzi raczej o ergonomię.

    Mój dobór ogniskowych rządzi się paroma zasadami:

    - po pierwsze wygoda (czyli nie warto mieć wszystkiego na kupie ale też nie warto ganiać z końca studia do planu) w praktyce 70 mm dla DX jest moim zdaniem pod tym względem przeważnie optymalne, w obszarach bliskich macro używam 105 mm
    - te wygodę należy też rozumieć jako brak wpływu aparatu na plan (odbicia) i łatwe murzynowanie
    - dłuższe ogniskowe pozwalają na zdecydowanie precyzyjniejszą pracę światłem
    - ogniskowa często wypływa z relacji tło-przedmiot, np przy fotografowaniu szkła gdy tła powinno być absolutne minimum 200 mm wcale nie jest za długie a warunkuje nas wielkość studia
    - są sytuacje przeciwne gdy UWA w studiu też się przydaje (mam w przygotowaniu tekst o tym)

    Pozdro
    Wiesiek

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Czeka mnie kolejny stack bo ogień jest słabym źródłem świtła i zginie przy f/16 i lampach studyjnych.Więc będę musiał go zrobić osobno.
    eee...

    1-2 s i wyciemnione studio (no i wyłącz piloty

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 22-09-2017 o 14:20

  3. #463

    Domyślnie

    Przerabiałem już taki temat ze słabym ogniem.
    [url=https://flic.kr/p/cpPdMs] Przy 1-2 sek jest też ryzyko że linia ognia będzie poruszona. Ale zrobić to jako osobne zdjęcie samego ognia nie będzie problemem. Tak sobie teraz myślę czy może wysmarować całą papryczkę i ją podpalić? i Użyć tego ognia jako światła głównego ekspozycji?
    Albo zrobić stos papryczek na środku którego jest w/w butelka? Coś jak palenie czarownicy. Dałeś mi do myślenia. Obym tylko chaty nie spalił

  4. #464

    Domyślnie

    Pomysł z oliwą - w zasadzie bym kupił (jako widz). Ale ogień już mniej. Bo jak zacząłeś pisać o ogniu, zapowiedzi eksplozji, etc. to przypomniało mi się, że "less is more"
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jak to zdjęcie zobaczyłem... Zabrakło mi wykałaczki wbitej w papryczkę, jako laski którą trzyma Papryk opierający się o butelkę jak o ścianę. Do tego znacznie mniejsza, w ustach niczym papieros. Domalowane oczy i usta pasujące do papierosa. Nadanie tej papryczce ludzkiej osobowości.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  6. #466

    Domyślnie

    @Kojocisko odwieczny dylemat estetyczny minimalizm czy wiele elementów który zatrzymują na dłużej. Myślę że w tym przypadku skoro wyeliminowaliśmy tło a cała grupa skupiona jest w wąskiej przestrzeni pomysły Wieśka dołożyłby ciekawego elementu zatrzymującego, nie wpłynęłoby to też rozjechanie się zdjęcia na całą powierzchnię, oraz wprowadziłoby element mówiący o naturze przedmiotu. Ostra oliwa.
    @FelTom Dokładnie taki był zamysł, aby papryczka wyglądała jak oparty cwaniaczek nie wiem czy aż tak dosadnie pokazanie tego byłoby dobrym pomysłem jak napisałeś. Tłem, kolorystyką i światłem starałem się uzyskać wrażenie przedmiotu luksusowego chociaż jest to jakaś Lidlowska przyprawa. W takim zamyślę nie wiem czy element humorystyczny byłby dobrym posunięciem.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 22-09-2017 o 16:38

  7. #467

    Domyślnie

    @90s, biorąc pod uwagę sukces komercyjny "warzywniaków" w portugalskim i niemieckim dyskoncie, nie mam żadnych wątpliwości. Jedynie pewien dyskomfort może budzić wtórność pomysłu. Ale to też mocno wtórne nie jest. Pewna analogia uosobienia warzyw, ale target odbiorców inny.
    Paprykowego cwaniaka z papierosem czy cygarem chyba jeszcze nie było. Przynajmniej mocno eksploatowanego.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #468

    Domyślnie

    1. Strużka oliwy ściekająca po papryce i niewielka kałuża na dole
    2. Ogonek jak knot palącej się świeczki (lub lont z tryskającymi iskrami)
    3. Pan Papryk z laską i papierosem
    4. ?
    5. ?
    6. ?

    To etap generowania pomysłów na analizę przyjdzie czas później. Czyli każdy pomysł jest dobry. Skupcie się na twórczym myśleniu.

    Pozdro
    Wiesiek

    pees mam parę innych pomysłów ale na razie poczekam na Wasze.
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 22-09-2017 o 17:26

  9. #469

    Domyślnie

    @Wujot chyba nikt się nie chce podjąć kolejnych pomysłów. Jutro zaczynam realizacje tymbarka i zobaczymy jak to pójdzie. Może pod wieczór już coś pokarzę, jak nie to wrzucę stare zdjęcie z ostatnich prób oświetleniowych.

  10. #470

    Domyślnie

    Nie, nie, nie. Pomysłów to akurat np mi nie brakuje.

    3. Pan Papryk ze zdjęcia. Cała seria. Z cygarem i laską. Akcesoria dla lalek. Powinny pasować od jakiejś serii Barbii i Kena. Dołożyć mu panią Paprykę, malowaną także. Papryk męskie oczy i usta, pani Papryka, damskie oczy i usta. Dokładane akcesoria dla lalek, najlepiej jakby dało radę takie z lat 30tych, albo w konwencji western czy Meksyk. Można by tworzyć całe historyjki pana Papryka i jego pani Papryki.

    4. Będę monotonny. Akty, jak przy smarowidłach, ale takie na wysokim poziomie aktu i smaku, wzorowane na aktach autorstwa pana Wacława Wantucha. Nie myślcie, że monotematycznie, ale tam gdzie jest ostro lub pikantnie jeśli chodzi o smak, tam idealnie pasuje akt. Szczególnie gdy target męski.

    5. Zegar, gdzie jedną wskazówką jest butelka, zaś jeśli da radę innych gabarytów druga. Zaś większe papryczki to godziny, mniejsze minuty.

    6. Kompozycje geometryczne butelek i papryczek.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

Strona 47 z 107 PierwszyPierwszy ... 3745464748495797 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •