Close

Strona 46 z 107 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 1063
  1. #451

    Domyślnie

    Świetny tekst. widać zawiłość i Twojego toku myślenia oraz ogromny warsztat. Efekt końcowy w postaci zdjęć również rewelacyjny. Bardzo fajnie opisałeś problemy i jak sobie z nimi poradziłem. Oba zdjęcia do mnie gadają i wywołują zazdrość kapitalne oświetlenie, kompozycja, wykonanie.

  2. #452

    Domyślnie Stolikowy advertorial i edytorial

    a tak sie czail i podpatrywal wspomniany szpieg... :
    przeczytalem dopiero 2x, bo musze szpiega uczesac nieco... a w weekend przysiade i cos skrobne


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  3. #453

    Domyślnie

    Kolejne foto do oceny. Zaczynam tworzyć próbne opowieści, ale skromnie bo jednak multikompozycje jak u kolegi Wujot mnie przerażają .Raz że rozmieszczenie, dwa oświetlenie. Następne zdjęcie postaram się bardziej rozbudowane stworzyć, ze wskazówkami jakie wyciągnąłem z tego tematu. Pomysł jest oby tylko realizacja nie poległa.

  4. #454

    Domyślnie

    Wiesiu robisz kawał niesamowitej roboty z tym tematem i blogiem. Foty są niesamowite i pomysły również. Szkoda, że odwiedziłem ten temat dopiero teraz. Nie zaglądałem do tej części forum a żałuję Szkoda, że tak późno bo miałbym na bierząco sporo pytań.
    Tak na szybko powiedz mi tylko błysk lampy nie zamrozi plusku wody ? Bo zawsze dajesz te min 1/1000s a wydawało mi się, że sam błysk powinien zamrozić ruch jednak.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  5. #455

    Domyślnie

    @yahooo8 Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Zamrozisz tylko musi być odpowiednio krótki czas błysku, zwykłe lampy nie dadzą pełnego zamrożenia ale możesz spróbować też systemowymi flashami na minimum mocy. Jak dobrze pamiętam to chyba 1/6400s wystarcza.
    Do tego dobrze też robić bez światła zastanego. czyli w kompletnej ciemności, wtedy najlepszy efekt zamrożenia udaje się osiągnąć.
    Tak zamrozisz zwykłą lampą studyjną:


    tak mrozi lampa z ultrakrótkim błyskiem

  6. #456

    Domyślnie

    90s, jak dla mnie super. Nie ma się co bać multiekspozycji (ale składanych w LR i PS imo :P).

  7. #457

    Domyślnie

    @Umbra dziękuje kolego, kiedyś sporo tak robiłem ale teraz chce być "ambitniejszy" chociaż może i nie potrzebnie, bo i tak najważniejszy jest obraz a nie to jak go wykonano.

  8. #458

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Witam kolejne zdjęcie do oceny.

    90s - narzuciłeś mordercze tempo

    Zanim weźmiemy się za chilly to chciałbym jeszcze pogadać o tej focie (w kontekście inspiracji). Trzy najważniejsze sprawy to:
    - Twoja butelka ma jasną etykietę - w sporej części rozwala to klucz oświetleniowy. Być może światło horyzontalne z lewej prześwietlając etykietę dałoby dobry efekt. Być może powinny to być dwa światła - silne horyzontalne, dające refleksy na podłożu i słabe górne, regulujące nastrój sceny. Wtedy powinieneś odwrócić butelkę etykietą lekko go góry.
    - przecięcie, w inspiracji autor bardzo sprytnie wykorzystał jabłko pokazując skórkę i ogonek. Nadało to przestrzenności - widzimy tam jabłko a nie płaską fotę, doklejoną do butelki (jak jest u Ciebie). Powinieneś zarysować resztę owocu
    - największym błędem była rezygnacja z noża (chyba nie ma co tłumaczyć?)

    Z drobiazgów. To zamoknięcie skóry jest mało estetyczne, dalej takie pytanie: to co wyciekło podczas przecinania butelki to powinien być sok (jak na zdjęciu) czy może... piwo. Dla mnie jednak piwo. Oczywiście zastrzeżenia do oryginału (podłoże i klucz) dalej podtrzymuję i u Ciebie

    Wniosek jest taki: nawet nieznaczna (pozornie) zmiana warunków brzegowych (choćby intensywności etykiety) może prowadzić do zasadniczej zmiany koncepcji realizacji. To jest zresztą jeden z głównych powodów dla których uważam, że dominujący trend uczenia warsztatu studyjnego poprzez opis realizacji (ja to nazywam książką kucharską) jest błędna. Adept kopiuje układ ale "drobna" zmiana na planie powoduje, że przepis leci w kosmos. Zaobserwowałem to już dawno temu gdy zauważyłem, że po zamianie tła z białego na szare muszę zmienić połowę układu oświetleniowego (a po zamianie na czarne drugie pół). Trzeba dokładnie rozumieć co się dzieje. Przynajmniej ja tak mam.

    @yahooo8

    Co do zamrażania ruchu to stosuję albo 1/250 albo B (przy wyciemnionym studiu) - moje lampy mają 1/10 000 s czas trwania błysku (to był jeden z głównych powodów ich zakupu)

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 22-09-2017 o 10:41

  9. #459

    Domyślnie

    @Wujot dziękuje za komentarz, tempo ambitne bo staram się więcej uwagi poświęcić fotografii produktowej, chociaż za oknem kapitalna jesień pod krajobraz.
    Co do limonki to starannie dobrałem butelkę do wielkość owocu. Szkło było cięte a owoc pasował idealnie. więc nie było to wklejanie owocu do butelki. Wręcz odwrotnie, wkleiłem drugie zdjęcie tzn butelki z płynem pod tym samym kątem i oświetleniem.

    Co do oświetlenia etykiety to u mnie to standard. Na każdym moim zdjęciu etykieta wybija się na pierwszy plan, Jest najbardziej charakterystyczna. Wychodzę z założenia że to najważniejszy element zdjęcia, w końcu ma być to reklama produktu, więc musi przykuwać wzrok. Ale skoro mówisz że psuje to harmonie to muszę być subtelniejszy.

    Mam do Ciebie jeszcze takie pytanie osobiste, bo bardziej chodzi o Twoje upodobania niż zasady. Jakim obiektywem pracujesz przy większości swoich realizacji? Masz jakieś preferencje kryteria? ja np jak robię FF to lubię 70-200 jak MF to 120 macro. Chociaż ostatnio mieszam i np Chilli zrobiłem 28mm na MF.
    A limonkę 50-110. Chyba że też masz jakiś ciekawy system doboru i oceny tego jaki kąt widzenia będziesz potrzebował?.

    Mam też do Ciebie takie pytanie bo teraz planuje zrobić napój tymbarka jabłko i mięta również z ciętą butelką, tym razem będę musiał wkleić owoc do butelki bo jest ona za mała. I takie pytanie czy to nie będzie błędem bo jabłka są z dwa razy większe. Więc czy widz nie odniesie błędnego wrażenie że produkt jest większy niż w rzeczywistości? W zdjęciu KT również jabła są większe jak butelka piwa ale jakoś nie odnoszę wrażenia że butelka jest większa jak standardowa bo świadomość wie jakie są normy takich butelek. Czy ta sama zasada zadziała w moim przypadku?


    pozdrawiam

  10. #460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Kolejne foto do oceny. Zaczynam tworzyć próbne opowieści, ale skromnie bo jednak multikompozycje jak u kolegi Wujot mnie przerażają .Raz że rozmieszczenie, dwa oświetlenie. Następne zdjęcie postaram się bardziej rozbudowane stworzyć, ze wskazówkami jakie wyciągnąłem z tego tematu. Pomysł jest oby tylko realizacja nie poległa.
    Bardzo przyjemna fotografia. Od strony realizacyjnej nie mam uwag. Doskonale ustawiony klucz na etykiecie. Doceniam świetny dobór papryczki - kto nie robił ten nie wie, że to wcale nie jest łatwe. Ale... ale jest po stronie koncepcji. Czy naprawdę nie można było zrobić więcej? Na szybko widzę dwa rozwiązania. I oba można "wyrozumować". Bo dlaczego stawiamy papryczkę obok gotowego produktu jakim jest olej a zapominamy o... oleju? Ja bym puścił stróżkę oliwy płynącą po papryczce i rozlewającą się na dole w niewielką kałużę. Robi się od razu piękna opowieść o wydobywaniu smaku z chili. Drugi pomysł jest zdecydowanie bardziej awangardowy. Skoro papryka jest ostra w smaku to pomyślałem sobie, że może dodać by tutaj ogień jak symbol palenia. Można to zrobić na różne sposoby a najbardziej niezwykły jest najprostszy. Skoro ogonek papryki wygląda jak knot to najnormalniej w świecie zrobić z niego knot - jak w świecy. Może też być to iskrzący lont. Jedno i drugie łatwe w realizacji. Ten płomień bądź zapowiedź eksplozji budzi szerokie skojarzenia i możliwość dalszego twórczego wykorzystania.

    Jak możesz zauważyć potraktowałem Twoje zdjęcie jako scenografię do wprowadzenia historii. Wystarczy coś dodać aby było nie tylko ładnie ale i ciekawie.

    Na koniec mam propozycję. W ramach tego układu scenograficznego zrealizuj serię pomysłów. Powiedzmy chociaż 5. Pierwsze dwa już masz. Zakładam, że czytelnicy tego wątku też uruchomią swoje szare komórki i dorzucą pomysły. Warunek jest taki aby to było w miarę łatwo realizowalne.

    Nazwijmy to Wyzwaniem Wujota-Wizira

    pozdro
    Wiesiek

Strona 46 z 107 PierwszyPierwszy ... 3644454647485696 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •