Close

Strona 40 z 107 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 1063
  1. #391

    Domyślnie

    Temat stoso-butowy wrzuciłem na stronkę - są tam jeszcze dodatkowe foty i projekty.

    http://polandtravel.info/jurewicz/szpilki-na-tapecie/

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #392

    Domyślnie

    Nie zauważyłem nowej treści i już nadrabiam zaległości @Wujot Widać piękno tych prac jak znajdą się w miejscu docelowym, wraz z tekstem i razem wyglądają rewelacyjnie.
    Z tego co wiem to też bardzo ważna kwestia ustawienia kadrowania pod docelowe zastosowanie.
    By była przestrzeń pod tytuł napisy boczne itp. Dostajesz szablony czy robisz naddatki i już edytor kombinuje jak kadrować?

    Tak poza tematem to udało mi się w końcu rozszyfrować o co chodzi z tym boosterem i w końcu mogę szaleć z LF

  3. #393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Nie zauważyłem nowej treści i już nadrabiam zaległości @Wujot Widać piękno tych prac jak znajdą się w miejscu docelowym, wraz z tekstem i razem wyglądają rewelacyjnie.
    Z tego co wiem to też bardzo ważna kwestia ustawienia kadrowania pod docelowe zastosowanie.
    By była przestrzeń pod tytuł napisy boczne itp. Dostajesz szablony czy robisz naddatki i już edytor kombinuje jak kadrować?

    Tak poza tematem to udało mi się w końcu rozszyfrować o co chodzi z tym boosterem i w końcu mogę szaleć z LF
    Dostaję dokładne wytyczne - wiem gdzie będzie tytuł i teksty. Albo jak wolisz projektuję fotę uwzględniając tytuł i teksty i dokładając sporo brzegu aby było pole manewru. Dlatego czasem niektóre rozkładówki mają "wcięcie" na górze po lewej i brak jakiś agresywniejszych elementów w pobliżu a za to coś mocnego poniżej. Uwzględniam łamy a także następstwo lub sąsiedztwo stron w przypadku projektów pionowych.
    Dla mnie zdjęcie to zawsze półprodukt - ma błyszczeć w zestawieniu z grafiką i co równie ważne, współgrać w sferze znaczeniowej. Sam zresztą to zauważyłeś w tym semiotycznym 8x plakacie - to on był celem.

    Wracając do pytania to klient mówi np: ma to być rozkładówka, tytuł z lewej strony u góry (tak jest przeważnie), opisy chcemy zrobić pod spodem w sześciu niewielkich blokach. Albo np to będą chmurki obok produktu, przy każdym musisz zostawić miejsce w pobliżu o wielkości produktu.

    A co do projektu z butami to akurat moje zdziwienie wzbudziło to, że oba zdjęcia graficy obrócili do góry nogami o ile w tenisówkach to jeszcze pal sześć ale żółty obcas tworzył silną podstawę i strasznie mnie drażni ten obrót. Ale ponieważ jestem trybikiem w machinie i nie uważam, że jestem najmądrzejszy to wytłumaczyłem sobie, że widocznie był powód zmiany. Być może nie artystyczny (bo tego nijak nie widzę) ale może merytoryczny. Albo żaden.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 10-08-2017 o 22:39

  4. #394

    Domyślnie

    Zaskakujące jest jak tak niepozorne jakby nie patrzeć zdjęcia nabierają mocy po dodaniu tych wszystkich dodatków. Ciekaw jestem też tej książki kulinarnej bo jednak ciężko mi teraz ocenić to jedno zdjęcie nie widząc jego miejsca docelowego.

  5. #395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Zaskakujące jest jak tak niepozorne jakby nie patrzeć zdjęcia nabierają mocy po dodaniu tych wszystkich dodatków. Ciekaw jestem też tej książki kulinarnej bo jednak ciężko mi teraz ocenić to jedno zdjęcie nie widząc jego miejsca docelowego.
    Zdecydowanie w temacie, który poruszyłeś jest zmodyfikowany artykuł, który opublikowałem właśnie na moim blogu. Początek znacie (to troszkę rozbudowana czwarta strona z tego wątku) ale dalej pojawiają się pełne projekty. Możecie tam łatwo ocenić czym jest zdjęcie a czym projekt.

    http://polandtravel.info/jurewicz/z-...lenstwa-w-tle/

    pozdro
    Wiesiek

  6. #396

    Domyślnie

    To ostatnie rozwiązanie będzie szczególnie sensowne w dwóch przypadkach: gdy jako tła użyjemy szyby, metalu, plastiku i nie będziemy go chcieli (a nigdy nie chcemy) uszkodzić. Druga sytuacja jest gdy fota będzie po skosie (czyli w perspektywie) ale efekt rysunku ma być jak z rzutu (mam nadzieję, że to zrozumiałe) a plan jest duży i zróżnicowany przez bryły.

  7. #397

    Domyślnie

    Aby zakończyć "kosmiczne" tematy dodałem na moim blogu dwie realizacje.

    http://polandtravel.info/jurewicz/kosmiczne-update/

    Pozdro
    Wiesiek

  8. #398

    Domyślnie

    @Wujot Kurcze wrzuciłeś dwie nowe treści a ja je przegapiłem. Już nadrabiam zaległości.
    Osobiście bardzo mi się podobają zdjęcia kamer Canon JCB i Lumix oraz teleskopów.

    Świetnie ułożone ekspozycje, rewelacyjne oświetlone, zwłaszcza oświetlenie teleskopów bardzo fajnie nadaję wymiarowości tym przedmiotom.
    Z aparatami, cienie, światła i ciekawa kolorystyka robi zdjęcie i faktycznie czuć odniesienie do filmu.

    Kompozycje klawiatury, kierownicy i słuchawek bardzo trudnym wyzwaniem są i ciężko byłoby coś lepszego z tego zrobić.

    Osobiście lubię oglądać Twoje pracę pod kątem technicznym i ostatnio również staram się czytać znaczenia, w końcu w to również bardzo dużo pracy wkładasz.
    Jest w tym rzemiosło, doświadczenie i wiedza.

    Ja ostatnio też zrobiłem kilka zdjęć produktowych ale w swoich ograniczonych możliwościach tak technicznych jak i produkcyjnych.
    I mam takie pytanie jakbyś ty je wykonał albo co mogłem zrobić lepiej.




  9. #399

    Domyślnie Stolikowy advertorial i edytorial

    mialem ostatnio przyjemnosc goscic w studio Wiesia, bezposredni kontakt dla osob otwartych daje duzo wiecej niz tylko czytanie; Jego podejscie do tematow i mozliwosc operowania posiadanymu zasobami pozytywnie mnie podbudowal, krotko mowiac chlapie swiatlem jak chce i gdzie chce, zeby osiagnac co chce; ten watek zapewne daje Mu sporo satysfakcji bo osiagnal ten poziom, ze nie musi przejmowac sie *******ami, wiec najpierw zalecam poczytanie od poczatku do konca tego watku, przemysleniem go i z bardzo konkretnym pytaniem czy watpliwoscia zahaczyc Wiesia, bo szkoda jego czasu, ostatecznie Wiesiu wiele razy zapraszal do wspoludzialu a kto z tego nie skorzystal to traba, dzieki @90s ze sie udzielasz i co wiecej korzystasz, prezentujac szeroko dobre prace, Wujot dziekuje za goscine bedac u Wujota wykonalem praktycznie jedno ujecie, moge pokazac? (tak za 2-3 dni jak wroce do siebie)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Carlos_lo ; 09-09-2017 o 23:41
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  10. #400

    Domyślnie

    Zazdroszczę @Carlos_lo takiej możliwości, do tego takie właśnie wrażenie odnoszę patrząc na zdjęcia Wieśka. Widać tę wolność w operowaniu światłem i kompozycją. Niby wszystko takie proste, lekkie a jakby chcieć naśladować to by się człowiek wyłożył nawet na najłatwiejszym projekcie. Mam nadzieje że kiedyś będzie książka albo warsztaty Kolegi Wujot. Bo mało jest profesjonalistów z tej tematyki i z takim warsztatem.

Strona 40 z 107 PierwszyPierwszy ... 3038394041425090 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •